Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidó nép miután áttért a...

A zsidó nép miután áttért a monoteizmusra, miért Jahvét választotta, a pusztítás és a tűz istenét?

Figyelt kérdés

2012. okt. 16. 19:30
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
,,Jahve a főisten, aki eredetileg sivatagi vihar, tűz isten, tehát pusztító erő volt."
2012. okt. 16. 20:47
 12/33 anonim ***** válasza:
69%

Tessék, itt a bizonyítékom is:

A királyokról írt első könyv


19. fejezet


9

És beméne ott egy barlangba, és ott hála. És ímé lőn az Úrnak beszéde ő hozzá, és monda néki: Mit csinálsz itt Illés?

10

Ő pedig monda: Nagy búsulásom van az Úrért, a Seregek Istenéért; mert elhagyták a te szövetségedet az Izráel fiai, a te oltáraidat lerontották, és a te prófétáidat fegyverrel megölték, és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.

11

És monda: Jőjj ki és állj meg ezen a hegyen, az Úr előtt. És ímé ott az Úr volt elmenendő. És az Úr előtt megyen vala nagy erős szél, amely a hegyeket megszaggatta és meghasogatta a kősziklákat az Úr előtt; de az Úr nem vala abban a szélben. És a szél után földindulás lett; de az Úr nem volt a földindulásban sem.

12

És a földindulás után tűz jöve, de nem volt az Úr a tűzben sem. És a tűz után egy halk és szelíd hang hallatszék.

13

És mikor Illés ezt hallotta, befedé az ő arcát palástjával, és kimenvén, megálla a barlang ajtajában, és ímé szózat lőn ő hozzá, amely ezt mondá: Mit csinálsz itt Illés?



:PPPPP

2012. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%
Miért lenne a pusztítás Istene? Hol írja ezt a Biblia vagy bármi más? Vagy ezt honnan szedték, akik ezt szedték?
2012. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Jahve az mindig is volt, csak tabuvá vált a neve, és eredetileg a háború és a pusztítás istene, mi ebben a nehéz?
2012. okt. 16. 20:57
 15/33 anonim ***** válasza:
88%

"eredetileg a háború és a pusztítás istene"

Ezt ki mondja? Mi erre a bizonyíték? Azért mert xy ember azt írja egy könyvben, mert ő úgy gondolja?

2012. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem igazából nem sokan néztek utána, de jó lenne, mert lehet a kérdezőnek van igaza.
2012. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

ALAPVETO tevedest kozolnek itt nehanyan.

Abbol indulnak ki, hogy volt egy nep, a zsido, amely tobbisten hivo volt, majd kialakult naluk a monoteizmus.


Ezzel szemben az egy isten eszmeje egy SUMER ember (nevezzuk Abrahamnak) otlete volt, vagy legalabbis egy kis csoportte. Ez az ember vagy kis csoport, ( akik sumerok voltak es Ur varosaban laktak) KULON VALT a sumeroktol. Csak a kivalas UTAN neveztek magukat zsidonak. Tehat a zsidok SOHA NEM VOLTAK tobbisten hivei.

Az egy mas kerdes, hogy az okor folyaman CSAK tobbistenhivo nepek eltek a kornyezetukben, akik hatottak nehanyukra, sokszor tobbre is. Errol szol Illes profeta is.

2012. okt. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%

Nos amikor még nem voltak nemzetek, akkor is Egy isten imádtak, az emberek, még pedig azt aki teremtette az életet.


És igen is volt neve a teremtőnek mindig is, de ahogy valaki írta, tabu lett, el akarták felejteni ezt a nevet, mert nem akartak hozzá tartozni.


(1Mózes 4:26) 26 Sét is nemzett egy fiút, akit Énósnak nevezett el. Abban az időben kezdték hívni Jehova nevét.

Jól látható, hogy Mózes és az Izraeliták még sehol nem volta, de Noé fiai idejében is már ismert volt ez a név


A baj ott van, hogy sok fordításból teljesen elhagyták ezt a nevet,és a nagy UR szóval helyettesítették, ami azt idézte elő, hogy Jézusnál is ezt használták, és így jól össze lehet keverni a két személyt és ez támogatja egyes fordítók háromság hitét.

Nagyon merészek.


Jézus pedig mindig is kiállt ezen név mellett, és soha nem tette magát egyenlővé e név viselőjével.

Csak egy felmérés,


Az 1900-as években fordított Károli Gáspár fordítású Bibliában közel 300x használja a Szent nevet, az 1980-as években már csak 9x tették bele, a 2000-es fordításnál meg már egyáltalán nincs is benne.

Sátán tudja hogyan kell meg változtatni az igazságot.

2012. okt. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
88%

Abram volt az akivel szövetséget kötött az Úr, látomásban jelent meg neki. Azután lett a neve Ábrahám.


"És ne neveztessék ezután a te neved Ábrámnak, hanem legyen a te neved Ábrahám, mert népek sokaságává teszlek téged."



"És megállapítom az én szövetségemet én közöttem és te közötted, és te utánad a te magod között annak nemzedékei szerint örök szövetségül, hogy legyek tenéked Istened, és a te magodnak te utánad."

A szövetség a következő:

És metéljétek körül a ti férfitestetek bőrének elejét, és az lesz az én közöttem és ti közöttetek való szövetségnek jele."


Ennek a szövetségnek az örökösei a zsidó nép. Nem ők választották.

2012. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
26%

Kérdezőnek:


Igen a teremtő egy hatalmas intelligens energia forrás.

Én speciel nem szeretnék kezet fogni vele, de tudom, hogy van, ezért is van a szemünk előtt takarva mert élve fizikai test nem láthatja, abban a pillanatban eltűnne a színről.


S mivel mindenható, így ezért pusztítani is tud, nem csak teremteni.

S ezt akkor teszi ha az emberek kivívják maguknak a haragját a sok okoskodásukkal.

2012. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!