Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg komolyan gondolják a...

Zsizsik666 kérdése:

Tényleg komolyan gondolják a keresztények, hogy Isten a felhőkben ül, pokolra küldi az embereket, meg hogy majd feltámadunk?

Figyelt kérdés

Ez nekem olyan "mikulásosnak" tűnik. Mintha a mikulásban hinnének, olyan. Hogy Isten egy ember alakú valaki saját gondolatokkal, saját értékrenddel, aki ahhoz nem igazodik, az pokolra jut. De szeret! XD Ha én valakit szeretek, elkövet valamit, ami neki jó, de én nem értek egyet vele, attól még nem fogom neki azt kívánni, hogy örökre kínlódjon! Az isten tehát ha a felhőkön ülő ember formájú de mindenható lény lenne, akkor kicsinyes és gonosz lenne. Sőt! Megteremti az embert természeténél fogva pl. kiváncsinak, szexuális vágyakkal rendelkező lénynek, aztán kijelenti, hogy tilos enni a tudás fájáról, meg tilos szexelni (csak szaporodáskor). Mégis mit várna, ha természeténél fogva ilyen az ember?

Meg hogy lehet abban hinni, hogy az oszladozó testünk feltámad, el se férnénk a Földön!!!

Minden pogány, meg ezoterikus hit normálisabb ennél, nem? Ott nem támadunk fel ilyen értelemben, reinkarnáció van, illetve szellemek leszünk egy darabig mindenképp. Ott Teremtő!Teremtők vannak és istenek és ezek, mégha néhány pogány valásban emberszerűek is,(vagy emberszerűen tudnak megjelenni) akkor sem küldenek a pokolra!

Meg ha valaki bűnronda, és feltámadna, esélyt sem kap, hogy szép legyen? Az az egy test van neki, ez hol igazságos?



#Isten #zombi #csücsül #felhőn #sírból
2012. okt. 19. 16:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%

Jaj drága kicsi spirutális sátánista!

Nem ezekből a szemét marhaságokból és a zeitgeistből kell művelödni....

2012. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

1. nem vagyok kicsi

2. sem "drága szegény"

3. elsősorban vagyok pogány

4. csak aztán foglalkozom spirituális sátánizmussal

5. abban is kerülöm a dogmákat, vagy ami nem tetszik nekem


Végül: normális válaszokat kérek, engem elsősorbana pogány vallások vonzanak!

Amíg csak a kereszténységről tudtam, kb. 8 éves koromig, addig inkább Lucifer-párti voltam. Ha ennyire érdekel már téged első, honnan informálódom. Aztán: a családban volt pogány vallások iránt érdeklődő személy, aki megosztotta velem a gondolatait. Onnantól kezdve tanulmányozom a régi értelmesebb hiteket! A mikulásra is hamar rájöttem, hogy nincs!

2012. okt. 19. 16:36
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Okos vagy nagy lány:D

Ezt bezzeg nem fogod letagadni, mi?:)


Öröm olvasni, hogy pogány vagy. Akkor csak a nézeteid mások és valószínűleg nem az agyadban van valami különleges elváltozás.


Az amit te leírtál a mai idős katolikus emberek agyában létezik csak, de ott sem mindenkinél. Esetleg az ókorban gondolta néhány pap.

Isten természetfeletti, tehát nem csücsöl sehol. Nincs benne a Bibliában, hogy a felhőkben lakik. Sőt...

A tudás fája nem a tudás fája volt. Bármit megtehetett az ember, csak a jónak és ROSSZnak tudás fájáról nem ehetett. Megmondta nekik Isten, hogy ha esznek, akkor meghalnak.

A szexeléssel kapcsolatban az én gyülekezetemben (amiben csak én vagyok egyelőre tag), nem bűn a szex, amíg senkinek sem árt és nem jár abortusszal.

Az senki sem mondja, hogy a szex gyerek csinálásra van kizárólag. Többen csak azt hangoztatják, hogy házasság előtt bűn. Vagy a szexel létrejön a házasság és után mással csinálni már házasságtörés stb...

Sok nézet van.

A Bibliában csak annyi van, hogy ne törjünk házasságot és ne kívánjuk a másét.

A feltámadással kapcsolatban sem mindenki vallja azt, hogy erre a földre fogunk feltámadni.


A renikarnáció csak úgy értelmes, ha másik világba történik. Különben nincs rá bizonyíték és nem logikus.

Több istenre meg minek van szükség? Nem elég egy, aki teremtett? Ha jól tudom ezek a pogány istenek sokkal emberibbek és gonszabbak...

A pokolban sem hisz az összes keresztény, legalábbis nem midnenki üstnek fogja fel.

De ugyan már, miért ne létezhetne? Mi benne az olyan rossz? Szerinted Isten engedné, hogy egy normális igaz ember szenvedjen? Ha van is ilyen pokol, aki oda kerül megérdemli és valószínűleg a saját mocskában fog szenvedni és nem isten grillezi.


A feltámadsz, nem leszel bűnronda.

1. Nem földi tested lesz.

2. Az sem valószínű, hogy szex lesz.

Most ugye emiatt pogány maradsz örökre?:)


Á, ezek a szex éhes emberek...

2012. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

"A mikulásra is hamar rájöttem, hogy nincs!"


Besz@rok, úgy röhögök!

Tényleg köszi, jó így elkezdeni egy hosszú hétvégét:)))

2012. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként ha már ilyen jól összeismerkedtünk zsí, szabad megkérdeznem, hogy hány éves vagy?

Tudom illetlenség, de már egy ideje nagyon izgat a dolog:D

Nem akarlak cikizni meg ilyenek.

Csak szeretnék végre aludni:D

2012. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
26 vagyok XD
2012. okt. 19. 16:58
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem, kedves Zsizsik, egyetlen normális keresztény sem gondolja, hogy Isten a felhőkben ül, ember alakú stb.


Szerintem előbb informálódj egy kicsit, azután kérdezősködj; mert ha az alapokkal nem vagy tisztában, akkor a bonyolultabb dolgokat akkor sem fogod érteni, ha a fejed tetejére állsz... A valláskritika ugyanis nem össze-vissza köpködést jelent, de még csak azt sem, hogy a saját tévinfóidat igazítgatjuk helyre. Alaposabban ismerned kellene azt, amit vizsgálni, kritizálni szeretnél. Már leírtuk egy párszor: ha kritizálni akarjátok a kereszténységet, akkor hajrá, tegyétek; de előtte készüljetek fel alaposabban, mert így csak saját magatokat járatjátok le, tehát pont a kitűzött célotok ellenkezőjét éritek el. :P

Javaslom a Wikit, indulásnak megfelel; aztán böngészgess egy kicsit a régebbi kérdések között. Ha viszont te is csak unalomból vagy provokációs céllal írtad ki a kérdést, akkor sem fog ártani a tudás; de ha ehhez nincs kedved, akkor keress valami hasznosabb elfoglaltságot. :)


Üdv. :)

2012. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%
Fogalmad sincs a kereszténységről, zavarosak a gondolataid, nevetséges vagy. A szex mindig is veszélyes volt, csak manapság kezd biztonságosabbá válni (fertőzések szempontjából!), amikor jó minőségű óvszert lehet kapni elérhető áron. Ha innen nézzük a dolgot, akkor tök mindegy, hogy mire hivatkozva tiltották a régiek a szexet, jól tették. Istenről senki sem gondolja, hogy a felhőkön csücsül, legfeljebb pár óvodás.
2012. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

xD

Hát egyébként szomorú, amit írni fogok.

De tényleg van olyan pap, aki megérdemlné...

Majd én fogom te meg ütöd:P


Ja és kösz az infót;)

2012. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Falusi embereket kérdeztem meg."


Jaaajjj... A "felkészült" :D :D :D

2012. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!