Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Szerintem Isten...

Keresztények! Szerintem Isten egy (jól) kitalált hazugság, az ókorból. Az gazdag nemesek kitalálták, hogy így vessék ki az egyházi adót, amivel plusz bevételhez jutottak. Na, van benne ráció?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
annyi ráció van benne, hogy a gazdag nemesek felhasználva azt a nevet, hogy Isten, sok csúnya dolgot műveltek.....
2011. szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Nincs. Egyházadóval az egyház jutott bevételekhez, nam a gazdag nemesek.


Nemesek pedig a középkorból származnak, nem az ókorból.

2011. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Tanulhatnál némi történelmet...
2011. szept. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Már az ősemberek is imádkoztak valamihez, csak akkor még nem Istennek nevezték. És az emberiség mindig hinni akart a természetfelettiben, ehhez kellett közvetítőként a varázsló, a jós, a sámán, a táltos. A közvetítőknek pedig fizetni kellett, áldozati ajándékokkal, ezt sem a keresztények találták ki.
2011. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Az egyházat ne azonosítsuk már Istennel. Tény, hogy LÁTSZÓLAG Isten nevében cselekszenek, de ugyan már.. van még bárki, aki ezt elhiszi?


Az EGYháznak, ahogy a nevében is benne van, az EGYségre kellene törekednie, nem ám a csilliárdféle vallásra, ami ma létezik..

2011. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Olvastam középkori oklevelek kivonatait. Számtalan birtokos a magyar középkorban az éppen "divatos" egyházi intézményre (apátságokra stb.) hagyta a birtokát. A XIII. század második felében a szigeti apácákra volt szokás hagyni malmot, szőlőt, falut. A XIV. században az óbudai klarissza kolostort gazdagították, I. Lajos király anyjával. Erzsébettel az élen. Hogy miért? Mert azt várták, hogy a lelkük üdvösségéért imádkozzanak.
2011. szept. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Sághegyi Csaba ***** válasza:
82%
Az apostolok élete tönkrement az állításért, hogy együtt ettek a feltámadt Jézussal. Végül megölték őket. De hogy mégis kitalálták volna? Hogy kinyírassák magukat? Ebben nincs ráció.
2011. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező! Szerintem neked egy (jól) irányzott pofon kéne. Ezt én találtam ki, hogy így picit észhez térjél és ne maradjál hülye, ezt hívják úgy, hogy prevenció, azaz megelőzés. Na, van benne ráció?
2011. szept. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
az őskorban meg a kövek és a patakok beszéltek össze hogy a tiszteletükre gyümcsölcsöket pakoljanak köréjük
2011. szept. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Vree ***** válasza:
90%
Ha úgy indítod hogy "Keresztények!" akkor úgy hangzik mintha komoly kihívást intéznél. Ehhez képest már a következő mondatban zavaros az ókorról beszélsz vagy a középkorról. Ha már kihívást teszel akkor szerintem egyértelmű mondatokban, a mondandódat valamivel jobban kifejtve (most egy mondattól gondolod hogy valaki meghátrál?) kéne előadni a kérdést, úgy hogy tényleg legyen benne "ráció". Szerintem fuss neki még egyszer.
2011. szept. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!