Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kaposvári,11 éves kisfiú...

Marcy Darcy kérdése:

Kaposvári,11 éves kisfiú esete. Hol van ilyenkor Isten, az őrangyalok, és még ki tudja kik/mik, amiben/akikben az emberek hisznek?

Figyelt kérdés
Naponta történnek ilyen, vagy ennél brutálisabb esetek a világon. Mégis hogyan képesek az emberek hinni Istenben, az áldott jóságban? Az őrangyalokban? Abban, hogy valaki fentről vigyáz ránk? Ha Isten létezik, miért hagyja, hogy ártatlan gyermekek szenvedjenek, haljanak meg ily módon? És miét hagyja még azt a sok rosszat, ami eluralkodott a bolygón? Éhínség, járványok, háborúk, a Föld teljes leamortizálása. Én szeretnék hinni, esküszöm, de nem megy. Amíg ilyen ocsmány dolgok történnek, történtek, és fognak történni, addig nincs az az Isten, amiben hinni lehet! Istentagadó vagyok, bevallom. A kérdésem nem vitaindító, komolyan kíváncsi vagyok, hogy a hívők mégis hogyan képesek hinni, ilyen borzalmas eset után?
2012. nov. 5. 16:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
6%
köszönd évának
2012. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

"köszönd évának"


Igen, hát hogyne...

2012. nov. 5. 16:07
 3/36 anonim ***** válasza:
34%
a hívő a hite érdekében mindent meg tud magyarázni
2012. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Malats ***** válasza:
32%
Vallás kategoriában sikeresebb lenne a kérdés. Amugy tuti van egy frappáns szövegük erre is, mint mindenre.
2012. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Na hát ezt én sem értem..
2012. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 x) ***** válasza:
81%
Mert nem lenne túl sok értelme ha sose halna meg senki, senkivel nem történne semmi rossz. Rengetegen élnek abban a tévképzetben hogy Isten csak jó dolgokat tehet az emberrel de ez nem így van. Viszont ha valakivel rossz történik annak oka van. Az ilyen tragédiák kellenek ahhoz hogy az ember egy kicsit magába nézzen, hogy elgondolkodjon. Ha valakivel sok negatív dolog történik akkor az egy jel hogy valamin változtatni kell. A rossz dolgok sokkal jobban formálják az embert mint a jók. Mondom ezt úgy hogy sosem voltam vallásos. Nehéz elfogadni hogy a rossz dolgok okkal történnek, de elég képmutató dolog "rákenni" őket Istenre.
2012. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
65%

"Nehéz elfogadni hogy a rossz dolgok okkal történnek [...]"


Nem igaz. Azt nehéz elfogadni, hogy ilyen rossz dolgok ok és cél nélkül, teljesen értelmetlenül is megtörténhetnek.

2012. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 x) ***** válasza:
Attól hogy neked nem nyer értelmet vagy nem befolyásol, másokra még hatással lehet.
2012. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
Azért történnek ezek, mert mindennek oka van.Valamilyen okból kifolyólag ( nevezzük sorsnak ) néhány ilyennek meg kell történnie.Lehetséges, hogy ez az eset sok olyan embert, akik megközelítőleg olyan gonoszak, mint a gyerek gyilkosa, az eseményből kifolyólag elkezdett jó irányba változni, mert láttak egy példát és mondjuk nem akarják ezt a példát követni.
2012. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%

"Amugy tuti van egy frappáns szövegük erre is, mint mindenre."

Bírom ezt, ha valamit megmagyaráznánk, válaszolnánk a feltett kérdésre, érvelnénk, az ateisták már előre szólnak, bármit mondunk nem fogadják el, mert hülyeség. Na ez aztán az érvek vitája, és az előítéletmentes gondolkodás. És még mondja valaki, hogy az ateizmus nem vallás.

2012. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!