Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legrosszabb pszichológiai...

Zsizsik666 kérdése:

A legrosszabb pszichológiai tudással a keresztény teremtéstörténetben lévő isten rendelkezik? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kiűzetés a paradicsomból:


"A jelek szerint legalább annyira tanácstalan Ádámmal és Évával kapcsolatban, mint ők az új körülményeik között - és nemvalami ragyogó pszichológus annak ellenére, hogy maga teremtetteaz első, eredeti emberpárt.Vajon valóban azt hitte, ha tilalom aláhelyez egy bizonyos anyagot, egy adott fának a gyümölcsét - azt ott,nézzétek! -, azt jelenti, hogy majd engedelmesen távol tartják magukat tőle? Nyilvánvaló, hogy "atyaként" elég sok tanulnivalóvár még rá..."A jelek szerint az egész balszerencsés epizód nemcsakmegdöbbentette Istent, de úgy tűnik, ráadásul sem azt nem értette,hogy ő teremtette az intellektuális kíváncsiságot és az érzékikielégülés iránti vágyat, sem pedig azt, hogy a kígyó is a saját kezemunkája, akit olyan tulajdonságokkal ruházott fel, amelyeknekelkerülhetetlenül az asszony elcsábításához kellett vezetniük. "


Nekem úgy tűnik, azt sem tudja, kiket teremtett, és még meg is lepődik, ha nem neki engedelmeskednek...



2012. nov. 7. 15:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kitől idézed ezt a baromságot?
2012. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki, nem tudom mi bajod vele. Már azért is én vagyok a hibás, hogy olyan a történet, amilyen?:S

Szóval máshol kellene reklamálni.

2012. nov. 8. 18:46
 13/18 anonim ***** válasza:
Te úgymond tudod a pszichológiából hogy az ember sokszor rosszat tesz. Hát ezt mi emberek és Isten is tudja. Egyébként meg az anyák is mondják mikor fegyelmezni akarnak hogy pl. "megedetted a tortát pedig mondtam hogy ne edd meg!". Ez nem meglepődés, ez kiérdemelt szidás. A kettő nem ugyanaz és ha ezt nem látod be akkor te nem vagy a toppon pszichológiából.
2012. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyébként zsizsik mikor kérdést teszel fel, választ kapsz és kommentelsz akkor kivétel nélkül olyan dolgokkal érvelsz a válaszok ellen amelyek hamisságát korábban már rád bizonyítottuk.
2012. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én nem érvelek, csak kérdezem, mennyire tudhatja mit teremtett, mert én nemtudom, mennyire tudja a történet alapján.

Meg azt is kérdezi Ádámtól: "Hol vagy?" Mert mindent lát, de akkor minek kérdez.

2012. nov. 8. 20:56
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdezi, hogy hol van de ettől még tudja. Talán azért kérdezi ezt hogy Ádám előjöjjön magától.
2012. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem baj, én írok másik teremtéstörténetet, s ott nem fogja kérdezni:D
2012. nov. 9. 20:39
 18/18 anonim ***** válasza:

Az emberi faj nem kiűzetett a paradicsomból, hanem belehelyezett lett.Hisz oly csodálatos a természet egésze, hogy az ember, talán meg se érdemelte!!


Nem csak egyetlen ember pár volt hanem sok ember a világunk számtalan helyén barlangokban vagy fákon ücsörögve, mint kőkorszaki majomember!

2012. nov. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!