Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásos. Mennyire...

Kedves vallásos. Mennyire viseled szíveden a nyomorultak, a lecsúszottak, a hajléktalanok sorsát?

Figyelt kérdés

Kérdésem nem provokatív akar lenni, hanem csupán érdekel, sőt bevallom, a gondolkodásmódot is szeretném tisztázni, vagy befolyásolni kissé, ha vita alakul ki.

Anyósom mélyen vallásos volt, továbbá takarékos is, ami erény, de a fukarság már nem.

A csöveseknek még a léte is bosszantotta...

Ha jól tudom, az elesettek segítése a biblia szerint fontos. Adsz e nekik ruhát, cipőt, élelmet, meleg zugot...?



2012. nov. 1. 20:00
1 2
 1/19 anonim válasza:
70%

Én vallásos vagyok, de még soha nem adtam szegénynek semmit.

Egyszer kért egy tőlem ételt, de nem volt nálam, pedig adtam volna jó szívvel.


Sok keresztényt, és pogányt ismerek azonban, akik segítik a szegényeket, ami derék dolog.


Bizony, a Biblia tényleg sok helyen említi a szegények megsegítését, és azt is, hogy sok vallásos ezen nem jártatja eszét. TÖRCSIIIIII

2012. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Vallásos vagyok, bár csak időközönként megyek templomban. Amennyire az anyagi helyzetünk engedi segítek a rászorultaknak. Például karácsonyra készítek cipődobozos ajándékokat a szegény gyerekeknek és a kinőtt ruhákat leadom egy szervezetnél. De ezt egyáltalán nem azért csinálom, mert vallásos vagyok, hanem mert jólesik.

21/L

2012. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Én hívő vagyok de nem vallásos.

Egyszer megállított egy hajléktalan bácsi hogy adjak neki pénzt de én inkább elmentem és vettem neki 2 stanglit meg ásványvizet.Erre ő elkezd kiabálni meg ordítozni hogy neki pénz kellett volna.


Na ezután az eset után én ugyan nem fogok alkoholistákat segíteni.

2012. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Hiszek Istenben, de én sem vagyok vallásos.

Ha odajönnek hozzám, mindig adok pár forintot, ha nem adnék, utána valahogy lelkifurdalásom lenne. Pedig már kétszer is pórul jártam egyszer odajött hozzám egy nő hisztérikus állapotban, hogy adjak 200 forintot buszjegyre, merthogy elmegy a busza, adtam, utána pár napjára szintén ugyanaz a nő odajön hozzám egy másik mesével, hogy ő munkanélküli és ételre kérné a gyerekeinek, na akkor már nem dőltem be neki.

A másik ilyen esetben egy férfi angolul kért még pár forintot, hogy telefonálni tudjon, én pedig adtam is arra föl, nehogy már rossz hírét vigye kis hazánknak, kb. fél év múlva odajön hozzám megint egy férfi ugyanezzel a szöveggel.

Szóval sok szélhámos van, de mivan ha a rossz tapasztalatok miatt legközelebb tényleg egy rászorulónak nem adok.

2012. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szélhámos van, de jószemű ember azonnal látja, hogy ki az aki rászorul.

Magam egyszer adakoztam nagyobb összeget, segítő szervezetnek, de kissé utánuk érdeklődtem és bebizonyosodott, hogy alig jut a szűkölködőknek az összegyűjtött adományokból, inkább saját szervezetük fenntartására fordítják az összerimánkodott pénzeket.

Így hát azóta több, kisebb összeggel támogatom a szerencsétleneket.

Én még azt sem bánom, ha elissza, hiszen mi öröme lehet neki, ha úgy könnyebb a számára, elviselhetőbb a sorsa, tegye.

Azok a fillérek, amiket tudok adni, nem húzzák ki a bajból, de hát többre nem tellik.

Egy kis támogatás az életet jelentheti, vagy ha felemeled a szavad az önkormányzatnál...

2012. nov. 1. 21:07
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Nos ebben a kérdésben is A Krisztusi ésszerűség kellene, hogy valósuljon.


Mivel segítesz egy embernek, ha állandóan halat adsz neki, vagy megtanítod halászni?


az tény és való, hogy a rászorultakat segíteni kell.

De kérdem Én azok akik adományokat kapnak állandóan, cserébe megtanulnak keresztény életet élni?

Vagy folytatják a helytelen tettüket.

Nézz körbe, nincs pénze élelemre, de a cigarettára mindig van neki.

Némelyik arra is lusta, hogy a kijelölt helyeken megmosakodjon.

Megboldogult férjem régen hajléktalan volt, de nem mondta meg senki róla......

Megszerettem otthonomba fogadtam....

2012. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindig elszoktam határozni, hogy a zsebembe teszek egy kis pénzt és ha találkozom egy ilyen emberrel, akkor neki adom.

Általában, ha kérnek tőlem, akkor szoktam adni nekik ami éppen kéznél van.

Hangulattól függ. Akiknek nem szívesen adok, azok általában azok az egyének, akik táblás felirattal próbálják érzelmileg zsarolni az embereket. Őket nem kedvelem (bár ilyennek is dobtam már 2 ezer forintot én hülye).


Ha fiatal embert látok, az szokott a fejemben lenni, hogy menjen és dolgozzon. Ha idős nénit, akkor meg arra szoktam gondolni, hogy csak kiültették és úgy sem ő kapja a pénzt (pedig ilyennek is adtam már egy kicsit többet).


Nem bírom elviselni, ha valaki könyörög nekem. Idegesít.

Ha majd lesz rá alkalmam, hogy ne csak "magammal" törődjek, akkor fogok segíteni másoknak is. De az a gyerekek lesznek.

2012. nov. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Azt hiszem egyedül az önkéntes munkának van értelme.

Csak rá kellene szedni magam...

2012. nov. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tegyetek jót mindenkivel ,de legfőképp a hittestvéreitekkel.
2012. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Na ez egy jó kérdés.

Ha vallásos az a csöves, akkor nem érdemes segíteni, mert úgyis csak Istennek hálás, de akkor meg minek strapáljam magam?

Ha meg hitetlen, akkor Isten büntetése...

De az is lehet, hogy csak számomra állít próbát az úr.

2012. nov. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!