Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyáltalán mi az a kreacionizm...

Egyáltalán mi az a kreacionizmus? Miért használják egyesek szitokszóként?

Figyelt kérdés

2012. nov. 9. 18:12
1 2
 1/12 Pietrosol ***** válasza:
52%

Szia!


Teremtéselmélet(ek)!


Szitokszóként pedig azért használják,mert mentálisan ellenkeznek egy a sajátjuktól eltérő álláspont ellen!

2012. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Teológiai okokból elvetik az evolúcióelméletet, és tudományos magyarázatként a teremtéselméletet fogadják el.
2012. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes tervezettség. A világ keletkezésének evolucionalista magyarázatát elutasító, az isteni teremtést tudományosan (mások szerint áltudományosan) bizonyítani akaró, a darwinizmust cáfolni szándékozó elmélet.

Én katolikus vagyok, és én sem tartom sokra a kreacionizmust. Egyrészt a vallás a szellemi, lelki, természetfeletti világgal foglalkozik, a tudomány meg a fizikai világ törvényszerűségeivel. Nem látom értelmét annak, hogy vallásosként tudományos tényekkel vitatkozzak. Másrészt a kreacionizmus modern mozgalma az amerikai radikális neoprotestáns körökből indult, amely mozgalmak nem túl szimpatikusak nekem.

2012. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Az a hipotézis, mely szerint a mai világ isteni közbeavatkozás hatására jött létre. Több válfaja van:

- Fiatal Föld kreacionizmus, mely szerint a világ fiatalabb tízezer évesnél (leggyakrabban 6000 év körülinek mondják). Általában a Biblia vagy a Korán szó szerinti értelmezésére alapoznak.


- Öreg Föld kreacionizmus, ami már szabadabban értelmezi vallási alapjait.


- Értelmes tervezettség, ez politikai indíttatásból jött létre, miután az Egyesül Államokban a vallás és az egyház szétválasztásának elve alapján megtiltották a teremtés oktatását a biológiaórákon.


Közös pont mindegyikben, hogy tudománytalanok, a tudományos álláspontot hagyományból, politikai érdekből és önérzetességből támadják, tudományos helyett politikai síkon harcolnak ellene.

2012. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szitokszó egyátalán. Csak nem tudományos. Amiért mégis szitokszónak tűnhet az azért van, mert egy tudományosnak beállítani egy nyilvánvalóan tudománytalan teóriát olyan otromba, mintha valaki az operabálon a farkával az asztalra csapna. Sokak számára ez teljesen helyénvalónak tűnhet, de azért jobb esetben mindenki érzi, hogy nem helyénvaló magatartás.


Remélem helyretettem a kérdést.

2012. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Rostás Dezső válasza:
12%
3-as válaszoló de hülye vagy :D Aki keresztény az hiszi a bibliát, tehát a teremtéstörténetet is, az nem egy kitalált mese és elég szomorú ha nem sokra tartod keresztényként
2012. nov. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Józsika3477 ***** válasza:
24%

A kreacionista a XIX. század végén, a XX. sz.elején még csak annyit jelentett, hogy olyan tudós, aki hisz Istenben.

Ma, elsősorban a tudományban uralkodó materialista természetfilozófia miatt, valóban szitokszó lett.

Másrészt: több olyan, ma már bevett és elfogadott és tudományosnak tekintett elmélet van, amelyeket publikálásuk

idején "kreacionizmusnak" tartottak.

2012. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Józsika3477 ***** válasza:
14%

Döncike! Egyszer nézzél be az index fórum Teremtés kontra

evolúció topicjába. Ott elég sok evolucionista, gyakorlatilag minden egyéb érv híján, mást se tud, csak

"kreacionistázni". Csak két, szignifikáns kifejezés:

Bigottkreás hülyefundik, kreato-IDióták...

2012. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csak két, szignifikáns kifejezés: Bigottkreás hülyefundik, kreato-IDióták..."

Ez valamiféle érv akart lenni valami ellen vagy mellett? Nem teljesen értem.

2012. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#3!!!! Az ID ausztráliából származik, ráadásul 2005-ben

éppen egy neoprotestáns bíró hozott olyan ítéletet, mely szerint az ID nem tudományos magyarázat.

2012. nov. 13. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!