Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha istenhez nincs hasonló és...

Ha istenhez nincs hasonló és nem hasonlítható semmihez, akkor hogy lehet hogy az első emberpárt az ő képmására teremtette?

Figyelt kérdés
Ha nem hasonlítható semmihez akkor hogy hasonlíthat az emberre, vagy ilyenkor mi van?
2012. nov. 11. 17:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
az a második (=lebutító) "teremtés" volt
2012. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Péter határozottan leírta a választ, csatlakozom.

A teremtő nem fizikai test, ezért valójában nem is tudjuk hogyan néz ki, mert ember élve nem is láthatja.

ezért a tulajdonságait említi amikor a hasonlatosságot emeli ki.

2012. nov. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Péter,és utolsó válaszoló,és akkor pl.Jézussal mi a helyzet?

ő nem Isten egyik fizikai megnyilvánulása? Jn 14-ben még beszél is erről.

2012. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Péter jól leírta. A Jézussal kapcsolatos kérdését az utolsó válaszolónak nem értem.
2012. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

töftöftöf


"Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok." 8Erre Fülöp kérte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk." 9"Már oly régóta veletek vagyok - felelte Jézus -, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?"


Erre gondoltam.

2012. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Srapnel ***** válasza:
18%

"Péter határozottan leírta a választ, csatlakozom."


Igencsak bízni kellene abban, hogy Péternek nincs igaza, különben az egész univerzum ura egy gyarló, alapvetően ösztönökkel élő, véges elmekapacitású, kicsinyes, korlátolt és esendő entitás, ami így igen rossz fényt vet az univerzum és a benne élő lelkek jövőjére.

2012. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

I. Az, hogy két dolog hasonlatos, abból nem következik, hogy az egyik dolog ismeretében a másik dolgot is megismered. Mondok egy példát: van egy matchbox kisautóm, ami hasonlatos egy Ford Mustang-ra. De a matchbox ismerete alapján nem tudod megmondani, hogy hogy hogy működik a V8-as motor az eredetiben, és vezetni sem tudod azt.


II. Az, hogy isten a saját képmására teremtett bennünket abból nem lehet isten jellemére következtetni, hiszen az nincs leírva sehol, hogy milyen aspektusokban mutatunk istenhez hasonlatos és az övétől eltérő tulajdonságokat.


III. Az, hogy isten nem hasonlítható semmihez az nyilvánvalóan isten isteni nagyságára utal, ami nyilvánvalóan nem hasonlítható földi dologhoz, mivel azok nem isteniek. (habár egy jó sültkacsa pároltkáposztával lehet isteni) Visszatérve a matchboxokra, az eredeti Mustang gyorsulását, és motorikus tulajdonságát akarod szemléltetni, azt kell, hogy mondjad, hogy ezek a matchboxok alapján nem megközelíthető tulajdonságok. Habár a két dolog hasonlatos egymáshoz, a matchbox híján van az eredeti egyes tulajdonságainak. Na jó, nyilván túlmagyaráztam, de még így is lesznek olyanok, akik nem fogják érteni.


Ateisták, ti olyan olyan baromságokba tudtok belekötni, hogy az eszméletlen.

2012. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Srapnel ***** válasza:

"Ateisták, ti olyan olyan baromságokba tudtok belekötni, hogy az eszméletlen."


Egyetértek, szerintem is baromság az, amibe tulajdonképpen belekötöttem. Ez volt a mondanivalóm lényege: hogy baromság.

Ugyan honnan tudod te, hogy az Isten mely tulajdonságait rakta az emberbe? Szerinted csak a jókat? Miből gondolod?

2012. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

15-ös!

Vizsgáld a Szentháromságtant. Jézus részben elkülönül az Atyától, de egylényegűek. Jézus 100% Isten és 100% ember egyszerre.

2012. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

A Teremtők nem saját képmásukra alkották az embert hanem ilyennek álmodták meg Saját magukat,testbe zárt valóságként


Az isteni teremtő ERŐK csak a két lelkünk energiájához hasonló. Csupán nagyon nagy feszültségű energiák és a Földünknek két hatalmas Léleknek nevezhető energiája, amíg az emberi lélek még ceruzaeleme feszültségét se éri el, olyan leheletnyi.


egy viszont igaz, hogy nagyon ritkán, és csak nagyon ritka képességgel született embereknek akiknek nem árthatnak, de képesek megjeleníteni magukat. Ilyenkor tulajdonképpen igyekeznek miniatűr formát alkotni magukból ami hasonlít formailag az emberhez-- de csak energia minőségben és energiaként továbbra is.


Ez a miniatűr részlet belőlük olyan 3-4 embernyi magasság lehet de az is elképzelhető hogy még nagyobb. Az egyik hófehér ragyogású a másik koromfekete és vörösesen izzik részecskéi között.


Ezt értelmezték félre régen élt emberek és ebből születtek az angyal képzeleti lények és a Sátán vagy halál szelleme képzelt szellemi lények-- Valójában, mind kettő a Földünk részei, mint hatalmas erejű Energiák.


S nem volt első ember pár, emberek keletkeztek a világ számtalan szegletében, mint ahogy a tigrisek vagy az elefántok vagy épp a farkasok-- pillanatig tartó- tova futó és újra meg újra ismételt, e két fantasztikus ISTENI ENERGIÁNAK teremtő aktusuknak köszönhetően.

2012. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!