Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nacionalizmus és a keresztén...

A nacionalizmus és a kereszténység hogy egyeztethető össze?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 23:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem okoskodni akarok, de most komolyan, mi lenne ha elolvasnál egy pont erről (is) szóló egyetemi könyvet mondjuk? Talán még tudományos és hiteles választ is szerezhetnél a kérdésedre!

Komolyan azt hiszed, hogy itt a gyakorin majd valaki leírja, amikor minden félhülye beírhat ide?


Tudom, ciki olvasni, sose fogsz könyvet a kezedbe venni....én azért szóltam, hátha...

2012. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 3-as 8-as, és 10-es válaszadókkal.


Jézus sosem tanított nemzeti öntudatra, mert a keresztények Jézus követőiként testvéreknek számítanak, ezért kellene egységben szeretetben együtt élni, és egységben imádni a teremtőt,


aki azt mondja hogy keresztény és közben nemzetiségekben gondolkodik az vizsgálja meg, hogyan lehetne szeretni egymást nacionalista módon úgy ahogy Jézus tanította.

egyébként is ha Ádám nem csinál butaságot, ma nincsenek nemzetek, csak emberek.


A nacionalizmus, mint ahogy a vallások kitalálása a kereskedelmi kapzsiság, a politika mind mind E VILÁG ISTENÉNEK SÁTÁNNAK AZ ESZKÖZEI amivel távol tartja az embereket az igazságtól, és a keresztény élettől.

2012. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Ozmium42 ***** válasza:

Molnár Sándorné, eléggé mellényúltál a Sátánnal, a nemzeteket ugyanis nem ő hozta létre, hanem Isten maga. Ő keverte össze a nyelveket, maga is leszármazási alapon hozta létre a zsidó nemzetet, és bizony támogatta más nemzetek elleni háborúkban. A nemzet bizony nem bűn, hanem az identitásunk része, ugyanúgy, mint pl. a saját személyes identitásunk. Saját magunkat jobban szeretjük, mint idegeneket. Ha ez nem lenne, lelki gondokkal küszködnénk, mert hibás lenne az önértékelésünk. Ez már egy kicsit pszichológia.


Még valami: mint említettem, a nemzet egyfajta rokonságot jelent a leszármazás miatt. Ahogyan a rokonaink, különösképpen a felmenőink iránt tisztelettel tartozunk (lásd 4. parancsolat!), úgy a tágabb rokonságunkat sem illik vagy szabad letagadni. Nincs is rá okunk, nincs is ilyen elvárás Isten részéről.


Ellenben elvárja az apostoloktól, hogy tegyenek a tanítványává minden nemzetet. És még lehetne sorolni az ilyen szösszeneteket.


Remélem egyszer megváltozik a véleményed a nacionalizmusról az alapján, amit fentebb, illetve most írtam.

2012. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem kedves , az lehet, hogy össze zavarta a nyelveket, de nem nemzetek létre hozása céljából.

Hanem hogy ne tudják a teremtő akarata ellenére a sajátjukat érvényesíteni.


ezért az emberek szét széledtek a földön ahogy a teremtő akarta.

Hogy az emberek elkezdtek ép ezért nemzeteket létre hozni az már az ő bajuk, de a terv nem a nemzetek létre hozása, ez ellentétes a teremtő akaratával, Ő csak megengedte, ezeket, de mint láthatod, ha nem egyeztek az akaratuk akkor sajnos halál várt rájuk előbb mint a természetes halál.


Egyébként ha megfigyelitek, sok nemzet nincs említve a Bibliában.

Csak azok akik közvetlen kapcsolatba kerültek Isten népével az akkori Zsidó néppel.

a többieket nem említi, mert nem bántották a teremtő népét, Pl az Indiánok, stb

2012. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Ozmium42 ***** válasza:

Amit mondasz, az kb. annyi, hogy Isten teremtette az embert férfinak és nőnek, és ő adta nekik a szaporodás képességét, de nem azért, hogy a gyermekeiknek a szülei legyenek, hanem csak azért hogy megcsinálják a gyereket. Semmi értelme.


A nemzet egy nagy család, egy társadalmi egység, és egyáltalán nem csak bűnös módon lehet megélni. Nyilván nonszensz Isten fölé rendelni, vagy pusztán a nemzethez való tartozástól várni valami "istenit", de ne állítsd már úgy be, mintha ez Isten elleni vétek lenne.


Szerinted a nyelvkeverés miért volt? Van ember, aki konkréten ez miatt nem tud véteni Isten szándéka ellen? Van földi nyelv, amit nem lehet megtanulni bárkinek? Értelmetlen érvelés.

2012. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A nacionalizmus eredeti jelentése és a kereszténység összhangban van egymással.

Persze Istent minden kereszténynek testvérként kéne imádnia, és nem szabad másokat azért ölni mert más nemzethez tartoznak.

2012. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát kedves válaszoló, gondold már át.


Ha Ádám és Éva nem csináltak volna butaságot, akkor egy nyelv lenne, és nem lennének nemzetek, csak emberek.

Nem lett volna miért össze zavarni a nyelveket, hogy az emberek nemzetekre osztódjanak, ez amúgy is a megosztottsághoz vezet, mert mindenki a maga elképzeléseit vallását tartja jobbnak vagy jónak.


Már pedig a teremtő a rend és az egység Istene, ez nem volt tervbe, és ez is minden más helyre lesz állítva.


nézzük Sofóniást:


(Sofóniás 3:8, 9) 8 »Ezért várjatok rám — ez Jehova kijelentése — addig a napig, amelyen prédára kelek, mert bírói döntésem az, hogy összegyűjtöm a nemzeteket, összegyűjtöm a királyságokat, hogy kiöntsem rájuk ítéletemet, izzó haragomat mind, mert buzgalmam tüze megemészti az egész földet. 9 Akkor tisztává változtatom a népek nyelvét, hogy mindannyian segítségül hívják Jehova nevét, hogy vállvetve szolgálják őt.«


ez lesz az igazi egység béke és tiszta imádat, amikor helyre áll a teremtő akarata.

2012. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én sajnos csak nacionalista keresztényeket ismerek.


Kivannak a szeretett erdélyi magyarokkal minket magyarokra meg utálkoznak. Meg a nagy magyarság...

Unom.


Egy kereszténynek nem kell szeretnie a négert és kínait?

2012. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Inkább a patriotizmus egyeztethető a kereszténységgel.
2012. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ajánlom mindenkinek hogy olvassa végig a kommenteket, valószínűleg saját kérdésére is választ kap.

Egy kereszténynek mindenkit szeretni kell, a más nemzethez tartozókat is, de ettől még büszke lehet saját nemzetiségére, mint én.

A Kárpát-medence őseim és az én szülőföldem, itt hasonló a gondolkodásmód, a kultúra, a nyelv, az ételek amiket megszoktam és amikre büszke vagyok, és amit hajlandó vagyok megvédeni. Ez nem áll ellentétben a kereszténységgel.

Ettől még szeretnem kell a kínaiakat, feketéket, sőt a szlovákokat, szerbeket és románokat is. Csak azt nem kell szeretnem hogy sokszor sanyargatják a határon túli magyarokat.

Mint Isten teszi: a bűnöst szereti, a bűnt gyűlöli.

2012. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!