Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! XVI. Benedek pápátok...

Hívők! XVI. Benedek pápátok sok esetben tussolt el katolikus papok pedofilos ügyeit, akik éveken át szexuálisan zaklattak gyerekeket! Jól van ez így? Hogy tudtok így Istenben hinni, ha ilyen az egyházfőtök?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 01:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Keresztény vagyok és leszarom hogy ki a pápa. De most komolyan miért kéne hogy ez engem érdekeljen? Ő is csak egy ember attól, hogy még pápa lett belőle.
2011. aug. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát, neked sincs sok fogalmad arról, hogy mit jelent hívőnek lenni. Mi köze van a hitnek a pápához?! Az igazi hívőket nem érdekli a pápa. Csak a "vallásos" katolikusokat érdekli.
2011. aug. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Istennek semmi köze a pápához.Van némi Biblia ismeretem , onnan tudom, hogy Isten nem helyesli az egyházakat , papokat, pápákat.

Ezt annak kéne legjobban tudni, aki hívőnek tartja magát!

2011. aug. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Én buddhista hívő vagyok, mi közöm a pápához?
2011. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2011. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kzs ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van a 2. válaszadónak:


XVI. Benedek - vagy fogalmazzunk az igazi nevén: Ratzinger - csak a katolikus egyház vezetője, de nem a teljes keresztényeké.

Én magam hívő vagyok, de nem követem a katolikus egyháznak igencsak megkérdőjelezhető tanításait. Ehelyett más egyházból építem a hitemet.


Bár kétségtelen tény, hogy a katolikus pedofil papok ügye egyenesen gyalázat: gyerekek megrontása - és már nemcsak szellemileg, hogy olyan tanításokat közölnek nekik, amik szöges ellentétben állnak a SzentÍrással /vagyis hazugságokat közölnek a gyerekek felé/ - olyan megrontásról is szó van itt, amik társadalmi értelemben véve is gyalázatnak minősülnek.


Vagyis nem szabad a teljes kereszténységet 'egy kalap alá venni' - azon belül több irányzat alakult. Tehát közelsem tartozik az egész Ratzingerhez, hanem csak a katolikus rész. Ugyanakkor biztos, hogy időszerű lenne egy teljes átalakítás a katolikus egyházban - ezt csak az egyházfőjük tehetné meg -, mert bizony-bizony ez a pedofil-ügyek...


Szóval én hívő keresztény vagyok, hiszek Istenben, de nem a katolikus vallásban - vagyis nem tekintem tekintélynek 'XVI.Benedeket' (akarom mondani: Jozef Ratzingert).

2011. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

ateista vagyok

(aki ezt lepontozza az pedofil)

2011. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
A kérdés nyilván a katolikusoknak szól, akinek nem inge ne vegye magára. Ennyi az egész...
2011. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de a kérdés a hívőknek szólt. Olvasd el még egyszer. Egyébként meg Isten léte nem attól függ, hogy ki a pápa vagy a dalai láma, de nem is attól, hogy egyes egyházak mit művelnek.
2011. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerinted mi hívők választottuk meg őt pápának?

Meg különben is mi köze Ratzingernek ahhoz, hogy Isten létezik-e? Agyrém.

2011. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!