Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tanítják ezt?

Miért tanítják ezt?

Figyelt kérdés

Ülök hittanórán a hittantanár arról beszél, hogy hazudni bűn. Egyszer csak felveti az egyik osztálytársam, hogy "Ha hazudni bűn miért mondják a kisgyerekeknek, hogy a Jézuska hozza az ajándékokat?" Erre, úgy reagált, hogy: "Olyan jó érzés azt hinni, hogy a Jézuska hozza az ajándékokat nem?" De, de mondja mindenki. DE AZ IS HAZUGSÁG NEM?

Egy másik példa, hogy a muszlinokról tanultunk, meg Allahról és szinte lehülyézte a muszlinokat, mert Mekkába mentek egy meteorhoz zarándokolni. A keresztény Isten meg azt tanítja, tartsuk tiszteletben egymás hitét. De mégis az eddigi 3 hittantanárom közül egyik se tartotta be. Akkor, ha ellentét van az elmélet és gyakorlat között, minek tanítják? Semmi bajom a vallásokkal, de bort isznak vizet prédikálnak.



2012. nov. 15. 17:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Vagy hülye a hittantanárod, vagy te kamuzol. Amúgy ez egy általános emberi tulajdonság, az én szüleim is jól megvertek amikor gyerekkoromben cigizésen kaptak, közben meg mindketten dohányoztak. Vagy az USA is állandóan az emberi jogokról papol, aztán Guantanamon meg embereket kínoztak. Az nem igaz, hogy csak a vallásosak ilyenek. Minden ember utálja mások hibáit, a sajátját meg nem veszi észre.
2012. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Gondolkozz.

A "Jézuska" hozza az igazi ajándékokat, a megváltást, és a szeretetet a családokba karácsonykor. A mások vallását tisztelni kell, de attól még, ha a mienktől eltér akkor butaságnak tartjuk, hiszen ha nem tartanánk annak mi is abban hinnénk.

A legtöbben nem bort isznak és vizet prédikálnak, csak ha nem ismered teljességében a vallásokat és hagyod hogy a média befolyásoljon a vallásokkal kapcsolatban akkor téves kép alakulhat ki benned, ls így a tanárod szavait is félreértheted.

2012. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Hát bocs azért tényleg vannak akik bort isznak és vizet prédikálnak, de mint 1. írta ilyenek mindenhol vannak.
2012. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Engem nem befolyásol a média. :) Ha jól emlékszem szó szerint idéztem a hittantanárom szavait. De ellent mondanak maguknak és arra azt mondják: "Jaj az más", de nem. A hazugság az hazugság és pont. Vannak persze kisebb nagyobb hazugságok attól kezdve, hogy jól néz- e ki a barátnőd az új ruhába, egészen addig, hogy "Nem én voltam a gyilkos".

Köszi a válaszokat!

2012. nov. 15. 18:08
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Természetesen Isten nem mondta sose, hogy hazudni bűn, és az sem szerepel a Tízparancsolatban (az eredetiben!), hogy "Ne hazudj". Mert Isten okosabb, mint akik a hittankönyveket írták. :)

Isten azt mondta: Ne tegyél a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot. Ez az egyetlen olyan parancsolat, amely konkrétan a hazugsággal hozható összefüggésbe, és nagyon jól megkerüli az általad említett problémát. Nem hazudni bűn, hanem a felebarátom *ellen* hazugságot mondani. Mert a bűn az mindig károkozás, és ha én történetesen a felebarátomÉRT hazudok, az nyilván nem lehet bűn! Ilyenre példa az, ha gonosz emberek által üldözött embert elrejtek a házamban, és amikor azok bejönnek kérdezősködni, hogy nem láttam-e, letagadom. Ez ugyebár hazugság. Ha hazudni bűn lenne, akkor ez esetben bűn lenne megmenteni az embertársamat. De mivel ez esetben a nagyobb kárt azzal okoznám a felebarátomnak, ha igazat mondanék, ezért nyilván nem bűn, ha hazudok.


A "jézuskás" dolog egy kicsit más azért szerintem, ott alapvetően azt kell átgondolni, hogy a gyereknek (vagy esetleg Istennek! mert az se mindegy!) okozok-e kárt azzal, ha ilyen sztorikkal etetem. Például a mi családunkban is jézuskázás ment néhány éves koromig, aztán megtudtam az igazat, semmi különös nem történt. Nem hiszem, hogy bármi kárt okoztak volna ezzel számomra a szüleim. Azért tették, hogy fokozzák a karácsonyi ünnep izgalmait. Valahol szerintem igaza lehet a papnak abban, hogy jó érzés azt hinni. A gyerekeknek szükségük van a mesére, mesékről nem lehet ilyen durva ítéleteket kimondani, ha nem teljesen igazak, hogy "hazugság". Persze, a Hófehérke is hazugság meg az összes többi mese, nem? Azok nem történtek meg, vagy igen?


Bár ma már hitbeli okok miatt van annyi problémám egyébként a jézuskázással, hogy nem tartom helyénvalónak a Világmindenség Uráról úgy beszélni, mintha még mindig egy jászolban fekvő csecsemő lenne. Persze a karácsony szép, meg megemlékezni Jézus születéséről, nem azzal van a bajom, csak hát ez a "Jézuska" egy kicsit szerintem tiszteletlenség Ővele szemben. De lehet, hogy gyerekként ez a megfelelő verzió, nem tudom, nem neveltem gyereket.

Viszont ha vallási szempontból nézzük a dolgot, akkor egyrészt remek lehetőség a szülőknek arra, hogy Jézusról beszéljenek a gyereknek, másrészt meg a Biblia szerint "minden ajándék felülről való", vagyis tulajdonképpen ha a szüleim veszik az ajándékot és teszik a fa alá, azt is az Úrtól kapom ajándékba, ugyanúgy, mint minden mást is: a napfényt, a virágokat, a kék eget, az ivóvizet, a friss levegőt, sőt a szüleimet, a családomat, a barátaim társaságát, a zenét, mindent! :)

2012. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Ha Jézus azt mondta, akkor azt mondta, csak az ember rosszul írta le nem körültekintően. :)
2012. nov. 15. 18:43
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ötödik válaszolónak igaza van.

Egyébként meg nekem sem sérült a lelkem a Jézuskától xD

Mondjuk ez csak egy ünnep, semmi alapja nincs.

Szeretni nem csak akkor kell, Jézus nem biztos, hogy akkor született. Viszont a hangulat jó. Bár néha képmutatásba is átmehet az egész.

2012. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
5-ös nagyon jó! Mindenki pontozza fel a válaszát!
2012. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindössze arról van szó, hogy az élet bonyolult. Van úgy, hogy a hazudni a legjobb, amit tehetünk és előfordul, hogy rettenetes bűn megmondani az igazat. Komoly élettapasztalattal is nehéz olykor eldönteni, melyik is éppen a helyes.
2012. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

Már hogy ne lenne a hazugság Bűn? Az első hazug miatt tartunk itt.

aki hazudik az autmatikusan Sátánt utánozza. A biblia nem írja, hogy van nemes hazugság, sőt azt írja, hogy akik hazudoznak azoknak ugyan az lesz a büntetésük mint többieknek, mint a gyilkosoknak paráznáknak, stb.


A családban és a gyülekezetben mindig igazat kell mondanunk egymásnak. Az őszinte, nyílt és kedves beszéd szorosabbra fűzheti a kapcsolatokat (Ján 15:15). De mi történik akkor, ha valaki hazudik a testvérének? Amikor a testvére rájön erre, a köztük lévő bizalomteljes kapcsolat meggyengül. Érthető hát, hogy Pál apostol ezt írta: „igazat mondjon mindegyikőtök a felebarátjának, mivel egymáshoz tartozó tagok vagyunk” (Ef 4:25). Ha valaki már hozzászokott a hazudozáshoz, és talán gyerekkora óta ezt teszi, nehéz lehet változtatnia a szokásán.De abba lehet ezt is Isten segítségével hagyni



Az Ördög hazug. „Amikor a hazugságot szólja, a saját lelkülete szerint szól, mert hazug ő, és a hazugság atyja” — mondta Jézus (János 8:44).

Sátán hazudott Évának, ellenben Jézus azért jött a világba, hogy tanúskodjon az igazság mellett (János 18:37). Ha Krisztus követőiként szilárdan ellen akarunk állni az Ördögnek, nem folyamodhatunk hazugsághoz vagy félrevezetéshez. ’Igazságot kell szólnunk’ (Zakariás 8:16; Efézus 4:25).

A keresztény tanítások összessége alkotja ’a jó hír igazságát’ (Galácia 2:5, 14). Nem más, mint a szabadításunk függ attól, hogy ’az igazságban járunk-e’, vagyis ragaszkodunk-e hozzá, és szilárdan ellenállunk-e ’a hazugság atyjának’ (3János 3, 4, 8).


(Titus 1:2). Akik szeretnék, hogy Isten helyeselje őket, azoknak kerülniük kell a hazugságot (Példabeszédek 6:16–19; Kolossé 3:9, 10).

2012. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!