Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi még mindig...

A Jehova Tanúi még mindig tanítják Charles Taze Russell elméleteit?

Figyelt kérdés

2012. júl. 20. 19:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Erdekes ez a siri csend a kerdes korul...Kivancsian varom a valaszokat!
2012. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Én is. Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy a Jehova Tanúi, hogy gondolják azt, hogy az ő vallásközösségük a helytálló, ha az alapítóatya alapból olyan elméleteket kreált ami nem, hogy nincs benne a Bibliába, de még ellene is megy.
2012. júl. 20. 22:31
 3/35 anonim ***** válasza:
15%

Szervusztok , tisztelettel köszöntelek benneteket. ha szabad megtöröm a csendet, de azért nem leszek hangos, nehogy akik alszanak felébredjenek:)


Komolyra fordítva a szót, szeretném ha írnátok konkrétumokat.

Mert a biblia alapelvei sosem változnak, azok örök érvényűek.

Viszont ahogy haladunk előre az idő áramlatában mint a szent írás utal rá, fokozatosan tárul fel az igazság, mint a nap. Az sem süt először nagyon egészen délig, de délbe már igen, ezért írtam fokozatosságot


(Példabeszédek 4:18) 18 Az igazságosak ösvénye azonban olyan, mint a hajnal világossága, mely egyre világosabb lesz a teljes délig.

KW.

2012. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Miért bocsátkozott jóslatokba Jézus visszajövetelével kapcsolatban?
2012. júl. 20. 23:09
 5/35 anonim ***** válasza:

Egy picit leragott csont, de C.T. Russell ugyebar kijelentette magarol, hogy csakis o birtokolja az igazsagot es elitelt minden mas kereszteny felekezetet. J.J. Ross tiszteletes kiadott egy brosurat, amiben leleplezte Russell hamis tanitasait es teteleit. Feltarta, hogy Russell (idezem):


"soha nem jart magasabb szintu iskolaba, filozofiai rendszeres- vagy torteneti teologiai ismerete lenyegeben nincs; teljesen tudatlan a bibliai nyelvekben (heber, ogorog)."


Russell sikertelenul probalta beperelni Ross-t ragalmazasert, de a pert elveszitette, raadasul a per alatt hamisan eskudott, amikor esku alatt hazudott az allitolagos gorog nyelvtudasaval kapcsolatban. Russell vegul elismerte, hogy a brosuraban megjelent tenyek igazak voltak.


Russell 1913-ban becsuletsertesert sikertelenul beperelte a "The Brooklyn Daily Eagle"-t, amikor a lap egy csalasi kiserletet leplezte le, mivel kozonseges buzat probalt eladni "csodabuzakent", elkepeszto, vekankent 60 dollaros aron.


Egyelore ennyit Russellrol, most vegyuk elo a Ti Uj Vilag Forditasu Bibliatokat, es nezzuk meg Mozes 5 konyveben a 18. fejezetet, 20-tol 22-ig versig, hogy mik is hangzanak el Istentol:


20 De ha a próféta olyan szót mer mondani az én nevemben, melyet nem parancsoltam, hogy mondjon, vagy más istenek nevében beszél, annak a prófétának meg kell halnia. 21 Ha pedig azt kérdezed szívedben: ,Honnan tudjuk, melyik szót nem mondta Jehova?’; 22 ha a próféta Jehova nevében beszél, és az a szó nem lesz meg vagy nem teljesedik be, akkor ez az a szó, amelyet nem mondott Jehova. Elbizakodottságból mondta azt a próféta. Ne rémülj meg tőle.« (5Mozes 18:20-22)


Mint koztudott teny, Russell olyan dolgokat josolt, amik nem kovetkeztek be. Szamomra itt hitelet vesziti a Jehova Tanui Egyhaz.


Udvozletem

2012. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%

Nos nálunk nincsenek jóslatok.

Az eseményeket figyelte ami a világban folyik és valószínűleg így igyekezett a próféciákat azonosítani.

Mint az Apostoloknak is voltak téves megítélésük a Jézus általi jövendölésekkel kapcsolatban így nyilván Russel is beleesett ebbe az emberi hibába.

De ahogy az események haladtak előre, mint idéztem a példabeszédek könyvét,fokozatosan tárulnak fel a bibliai igazságok, nem egyszerre.Ekkor nyíltan beismerték tévedésüket, nem bújtak el, és kijavították a hibákat.

Mint ahogy az apostolok is és az akkor élő keresztények is néha tévesen ítéltek meg egy egy eseményt.

De az bíztos, hogy az 1914.-es év valóban jelentőség teljes fordulatot vett a próféciákban.

K.W:

2012. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nos nálunk nincsenek jóslatok."


Remelem ezt a kijelentesed Te sem gondoltad komolyan. Engedd meg, hogy bemasoljak valamit:


"Az, hogy az Ortorony Társulatnak mennyire nem sikerül helyesen értelmeznie a Bibliát, még világosabban látszik

tanításbeli bukfenceiben. Eloször az „A” álláspontot tanítja, majd megváltoztatja „B” álláspontra, az állítva, hogy Isten „új világosságot” adott. Késobb mégis visszatér a régi tanításhoz („A” álláspont), amit néha visszaállít a „B” álláspontra. Íme néhány példa:


A szodomai emberek feltámadása


1879 - Fel fognak támadni.

1952 - Nem fognak feltámadni.

1965 - Fel fognak támadni.

1988 - Nem fognak feltámadni.


Az „Úr” kiléte a Róm 10:12-16-ban


1903 - Az „Úr” Jézus.

1940 - Az „Úr” Jehova.

1978 - Az „Úr” Jézus.

1980 - Az „Úr” Jehova.


A „felsobb hatalmak” kiléte a Róm 13:1-ben


1916 - A „felsobb hatalmak” a kormányzatok

1943 - A „felsobb hatalmak” Jehova Isten és Jézus Krisztus

1964 - A „felsobb hatalmak” a kormányzatok.


A „juhok és kecskék” szétválasztása (Mt 25:31-46)


1919 - A nagy nyomorúság ideje után fog megtörténni.

1923 - Most történik, a nyomorúság elıtt.

1995 - A nagy nyomorúság után fog megtörténni27

2012. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
0%

Nos leírtam az okát ennek.

Még egyszer nem írom le.

Mindazon által, 2012. írunk.Nem vagyok 300. éves.Nem voltam ott de tudomásom van ezekről a tévedésekről.


De úgy látom nagyon alaposan utána jártál annak, hogy mibe lehetne belekötni.

Ezért mivel ezekhez a válaszokhoz nekem is utána kellene járnom, mert az agyam nem kút fő,

Javaslom, hogy keresd meg a honlapunkat, és ott minden kérdésedre megkapod a választ.


www.watchtower.org vagy jw.org.

Maradok tisztelettel

Katy wover

2012. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kata!


En nem kotozkodesbol irtam dolgokat, hanem tenyeket kozoltem. A kerdes az, hogy mi az allaspontja a JT egyhaznak ezekrol a dolgokrol manapsag (nem kaptunk valaszt). Nagyon orulok, hogy bemasolgatod a JT egyhaz weboldal cimet, de a kerdes nem az, hogy megkapom-e a valaszt az oldalatokon, hanem az, hogy az igazsagot olvasom-e.


Udvozletem

2012. júl. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
38%

Nos szeretett Barátom ezt már neked kell eldöntened, hogy a biblia szerint igaz vagy sem.

Én nem dönthetek helyetted.

Mindig a Biblia a mérvadó attól nem lehet eltérni.

Ha azt mondom hogy ez az igazság, akkor ez az én véleményem.

De

az igazi hited, meggyőződésen alapuljon ne hiszékenységen.

Ezért bátorkodtam azt mondani, hogy győződj meg róla te magad, és nézz utána a saját bibliádban.

Akkor az a te döntésed szerint jársz el nem az Én tanácsom szerint.

Magam is így tettem annak idején, hogy magam jártam utána

így lesz szilárd a döntésed, és ha rosszul döntesz, akkor csak magadat hibáztathatod, és nem mondhatod azt, hogy a

"Kata" mondta.:)) Vagy azt, hogy a Jehova Tanúi mondták.


Kedves Barátom, köszönöm, hogy megtiszteltél a leveleddel.

Ha van még kérdésed ami nem olyan hosszú mint az 1880-as évekig nyúlik vissza szívesen válaszolok, vagy segítek.

Tisztelettel Kata

2012. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!