Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon az miért van, hogyha...

Vajon az miért van, hogyha válaszolok egy vallásos kérdésre, akkor zöld kezet kapok, de ha ugyanannak a válasznak alá írom, hogy "de én pogány vagyok", akkor meg pirosat?

Figyelt kérdés
Aki pogány annak nem lehet vallása?
2012. nov. 16. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem csak a pogányokat pontozzák le.
2012. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
ÓÓÓ, van itt olyan, aki meglátja a nevemet, és már pontoz is lefele. Nem kell vele foglalkozni. Természetesen annak, aki pogány is lehet vallása, sőt egy ateistának is lehet vallással kapcsolatos véleménye. Nincs ezzel semmi probléma.
2012. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

A pogány csak egy a keresztények által kitalált szitokszó. Meg is érdemled, ha lepontoznak, ha magadra veszed. (kb a "büdös paraszt" szitokkal egyenértékű)


Egyébként értelmes sincs, hiszen nekik mindenki pogány volt, aki nem keresztény. Sőt néha a keresztények is pogányozták egymást.


Viszont például az ősi magyarok, de lényegében a kereszténységen kívül egyik vallás sem használta önazonosítására a pogány szót. Hiszen mindegyiknek volt külön tisztességes neve.

2012. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

"A pogány csak egy a keresztények által kitalált szitokszó. Meg is érdemled, ha lepontoznak, ha magadra veszed. (kb a "büdös paraszt" szitokkal egyenértékű)


Egyébként értelmes sincs, hiszen nekik mindenki pogány volt, aki nem keresztény. Sőt néha a keresztények is pogányozták egymást.


Viszont például az ősi magyarok, de lényegében a kereszténységen kívül egyik vallás sem használta önazonosítására a pogány szót. Hiszen mindegyiknek volt külön tisztességes neve."


Erősen ferdítesz. A pogány szó nem kerestény "kitaláció", többszörös jelentésváltozáson ment keresztül az idők folyamán. A középkori bibliafordítások idején a gój (minden, ami nem zsidó) szót fordították pogánynak. Később valóban átment a keresztények nyelvhasználatába, és minden más vallást ide soroltak, ami nem keresztény. Természetes, hogy egyik vallás sem használta/használja önazonosításra, hiszen a pogány kifejezés nem valamit, hanem valaminek a hiányát jelöli.

Mai használatban inkább a nem az Istenben hívő vallásosokat jelöli.

2012. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Zsizsik666 ***** válasza:
61%

[link]


Én így tudtam, de ha szitokszó is, mindegy:D Ez a szó van ezekre a vallásokra, mint összefoglaló név, hogy pogány vallások. Így hívják. Nekem azt is kifejezi, hogy falusi vagyok, paraszt annyira nem, de a zöldséget inkább megtermelem magamnak xD

Azért pontoznak le, mert Magyarországon az a szokás, hogyha nem tartozol az átlagvallások közé, ami a kereszténység, még esetleg lehetsz buddhista, megtűrnek, vagy hasonló mű világvallások követője. De ha pogány vagy, az itt nem szokás. S fogadni mernék, azt sem tudják sokan, ez nálad mit jelent, kb. azt hiszik, valami véres kecskeáldozatot mutatsz be :(. De itt, mindenkinek megvan a véleménye, arról, amiről nem is tudja, hogy micsoda! XD

Magyarország, én így szeretlek! :))))

Én legalább nagyjából megnéztem a világvallásokat, hogy képben legyek, van amelyiket nem értem, s én is tudok hülyeségeket kérdezni, pl. a buddhizmusról, eléggé nem érthető nekem. Aztán bibliaolvasás közben többször elaludtam, mert nem valami érdekesnek találtam a könyvet, de néha szoktam olvasni, meg a többi vallásról is, ha olyan kedvem van, meg engedi az időm. Van róla némi fogalmam, ha nem is tökéletes, de van, hogy hozzá tudjak szólni, vagy kérdezni tudjak.

pogány vagyok, jöhetnek a piros kezek nekem is :))))

2012. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a Vallás kategóriában van így, hanem az egész Gyakorikérdések.hu-n:

Az emberek többsége nem aszerint adja a zöldet vagy pirosat, hogy hasznos volt a kérdés vagy sem (a válaszoló a kérdésre felelt vagy stb.), hanem érzelmi alapon - mi tetszik neki, mi nem - ld. kötözködő kommentek, hozzászólások, megjegyzések és minősítések (pl. "kérdező, ha nem tudod, hány doboz cigaretta van egy kartonon belül, az olyan, mintha nem tudnád, hány farka van egy fiúnak, hüje vagy").

Ennyi.


Szerintem nem kell logikát keresni abban, hogy miért kapsz zöld kezet vagy pirosat. Szerintem nem attól függ, hogy te mit írsz, hanem attól, hogy az éppen arra tévedő pontozó kedvű valakinek milyen kedve van, melyik lábbal kelt fel aznap. :P

2012. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jól írta, ha a szavazónak tetszik a véleményed, akkor zöld, ha nem, akkor piros. Az, hogy hasznos volt-e a válaszod, teljesen más kategória. Pl. kérdés az, hogy illik-e rád a horoszkópod, tetszik-e ez a szám; te nemet válaszolsz, akkor a fanatikusok azonnal lepontoznak. Ezért nem kell törődni senki százalékával sem, mert nem őt tükrözi.
2012. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló velem is volt, kb. ugyanazt írtam egy másik kérdés alá, csak odaírtam azt is, hogy katolikus vagyok, és máris lepontoztak, hiszen nyilván egy katolikus csak hülyeségeket beszélhet..

Amúgy meg nem kell ezzel foglalkozni, engem már nem is érdekel ez a pontozósdi, mert (mint ahogy előttem már írták) úgysem a hasznosságot pontozzák, hanem hogy egyetért-e vele vagy sem.

2012. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2012. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as! 4-es kommentjét olvasd el! Ma az értelmező kéziszótárban a pogány definíciója az, hogy nem keresztény ember. Az ehhez hozzáragadt negatív dolgokkal ne foglalkozz. Olyan ez, mint a cigány szó. Mára negatív tartalom társult hozzá, de az eredeti jelentésével nincs gond, ugyanúgy egy embercsoportot/népet jelöl, mint a német szó.
2012. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!