Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi "a vég"? "És akkor jön el...

Mi "a vég"? "És akkor jön el a vég" (MÁTÉ 24:14)

Figyelt kérdés

MANAPSÁG nagyon népszerű téma a világvége. Rengeteg könyv, mozifilm és folyóirat szól róla, és ezek a humorostól a tudományosig sokféle stílusban közelítik meg a témát. Többféle elképzelés is született erről a katasztrófáról. Úgy gondolják, hogy például nukleáris háború, aszteroidabecsapódás, halálos vírus, klímaváltozás vagy földönkívüliek támadása fogja okozni.

Nektek mi a véleményetek?



2012. nov. 25. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindenféle vég a bibliában egyéni véget jelent, vagy pedig egy helyes gondolkodásmód végét. Amint valaki negatívan látja a világot, az a vége, annak a reménynek, hogy valaha is visszatérjen a helyes látásmódhoz.
2012. nov. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennek a világkorszaknak a végér utal, ami nem tudjuk, hogy mikor következik be.
2012. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem MANAPSÁG nem sokkal népszerűbb. Csak az a kevés hülye jobb médiumon keresztül tudja osztani a hülyeséget. HA nem lenne internet szerintem én nem is hallanék róla ismerőseim körébe. Bár lehet az én hibám,hogy nem a auralátómnál ismerkedek.
2012. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


A belső világ vége!A múltból kondícionált elme objektumok felszámolása!A teremtés visszavonása és megérkezés a trenszparens létbe!


A különféle világvége forgatókönyvek,csupán kiváló táptalajok a média business mechanizmusaihoz!

2012. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Más világvéget jósoltak "János" idejében, mást a Maják.. Mást a mai korunkban.- vagy felemelkedést vagy sötét marad az ember. Vagy világvégét mint a Jehovához hasonlók.


Háború? az demokleszi kard és mindig a felettük log. Földön kivüliek egy modern kori már űr-hipotézis. Az aszteroida és a vírus egy állandó veszély.


az, hogy mit írtak a Maják vagy egy első századi korintoszi valaki, Jézus eljöveteléről és a világvégéről abban hinni a XXI században akár jehovásnak akár katolikusnak, egyenesen agyrém.


Mert ez a legfőbb tana a Jehovásoknak az a tévhit hogy Jézus eljön és megváltja az embert -- már aki ! ugye ő benne hisz! a többi elpusztulhat nem igaz? - amikor bekövetkezik a világvége.


Csodálatos és fantasztikus képességem volt gyerekkoromtól kezdve egészen 50 éves koromig amikor nehezen ugyan, de abbahagytam. Ennek köszönhetően viszont olyan dolgokkal tényekkel szembesültem, mint mi valójában Az, amit istennek képzelt az ember.


Ugyan akkor szembesültem olyan igazsággal, hogy a Földünk haldoklik. De világvége akkor is nagyon sokára fog bekövetkezni-- csak durván kiszámolva is 40 ezer esztendő múlva!! Ami addig veszélyt jelent az a természeti katasztrófák számának megemelkedése.


szóval mivel itt voltak a szemét ruszkik így hallgatnom kellett mindenről a képességeimről és arról amit megtudtam", láttam".

Közben rendszerváltás volt és magánéleti problémáim kötöttek le- szóval eltelt egy kis idő mire ismét előjött ez a világvége história a gondolataimból.


Írtam egy geológus professzornak leírva benne mindent, amire azt válaszolta, nem kell félni Isten megsegíti az emberiséget.

Szóval vallásos volt és épp olyan eszement hitben reménykedve, mint a jehovások vagy bármelyik istenben, vagy Jézusban hívő, a halálba küldené az egész emberiséget

feláldozva a hitük oltárán, csak úgy, ostoba, szemellenzős gondolkodásuk miatt-- na de ők is bele pusztulnak majd a többi emberrel ez vigasztal csak! ha csak az ember nem ébred fel szellemében és döbben rá az igazságra, hisz addig még vagy 10-20 ezer esztendeje van hogy itt élhessen és addigra elhúzhasson egy élhető másik bolygóra. HA!


HA! Nem hallgatnak el mindent erről (titkosítják, mert ez a szokásuk!!) a felső leggazdagabb rétege a világnak a többi nagy lélekszámú tömegember előtt akiket itt fognak felejteni egy forróvá lett platnin amíg ők elhúzzák a belüket!!


Na persze én csupán az utódaimat féltem a szörnyű sors miatt, mert én napjaim már megszámoltak.


Szóval tisztelt Jehovások, vagy túl vallásosok nem ártana az életre jobban odafigyelni a sok misztifikálás helyett!

2012. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A vég mindenkinél máskor és másképp jön el.Mikor befejezed földi pájafutásod. A vég nem összekeverendő a világvége hipotézisekkel.
2012. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"pálya"
2012. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Nem írtad, hogy az emberiség eltűnését, vagy a föld teljes pusztulását éred e, a vég alatt. Én úgy vélem, ha a sors megkíméli a földet a természeti katasztrófáktól, akkor a túlszaporodás, és annak következményei, láncreakciókat indítva simán eltörölheti az embert. Elég törékeny ez a mi kis világunk, gyakorlatilag bármi eltörölheti azok közül, amit felsoroltál és nem is tértél ki mindenre. Lényegét tekintve én úgy vélem, annak van a legnagyobb esélye, hogy mi maguk fogjuk okozni saját vesztünket.
2012. nov. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meglehet.

azért van más vélemény is:

"És mondottam, ember, küzdj és bízva bízzál"

2012. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Jézus itt ennek a világkorszaknak a végéről beszélt.

Amikor Isten lezárja a megtérés és a kegyelem korszakát, aztán következik az örök ítélet mindenkinek a cselekedeteinek megfelelően, majd egy új világkorszak amiben nem lesz bűn, halál, gyász, betegség, hanem öröm és békesség.

2012. nov. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!