Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten meghasonlot onmagaval?

Isten meghasonlot onmagaval?

Figyelt kérdés

Jezus mondja hogy ha o Belzebut erejevel uzi ki a demonokat (hmm demon gorog szo es okos embert jelent tudtommal)...szoval ha o gonoszag erejevel szunteti meg a gonoszt akkor meghasonlot onmagaval..Kovetkeztetes keppen ha a jo erejevel teszek roszat meghasonlok mint jo?

Ha a valasz igen..marpedig annak kell lenie akkor hogy magyarazuk az alabbit: "Ésa. 45,7 békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Tehat az Ur aki csak jot kellene cselekedjen teremti a gonoszt azaz a roszat.....



2012. nov. 26. 19:17
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

"Elég, ha megállapítom a tényt - a logika hiányát. "

A logika érdekes terület... Az, hogy a bolygók a nap körül keringenek logikus-e? Az, hogy a távoli csillagok körül bolygók keringenek logikus-e? Szerintem logikus. Régen nem volt logikus, néhány szerencsétlent el is égettek emiatt. Az, hogy mi logikus nagymértékben befolyásolja, hogy milyen igazságokat ismersz a világból. Itt megintcsak visszatérünk az emberi korlátoltsághoz és az isten tökéletességéhez.


Én nem tudom, hogy van-e isten, de ha van, akkor szerintem tökéletesnek kell lennie, máskülönben nincs értelme a létezésének. Az a baj, hogy ebben a kérdésben több olyan réteg is van, mihez nem lehet gondolkodással közelebb kerülni: 1) van-e isten? 2) Ha van, akkor tökéletes-e? 3) Ha van, akkor azonos-e a bibliai istennel? A harmadikban szinte biztos vagyok, hogy nem, de a többinél vagy igen, vagy nem.

2012. dec. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Az igen, nem választás nem ilyen egyszerű

Mennyi az esélyed, hogy találkozol Napoleonnal?

Vagy találkozol vele, vagy nem.

Ilyesmiről beszélsz

2012. dec. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Nos hires hitvedok Berta Wooster, Peter, Titus Polo hol vagytok miert nem erveltek hisz eleg erdfekes a kerdes...vagy tulontul kilogna a lolab ha logikusan gondolkodik az ember?
2012. dec. 3. 14:11
 34/41 eric_one ***** válasza:

Nagy tévedésben vagytok, és ezért nem tudjátok feloldani ezt az ellentmondást, hogy hogyan is lehetséges hogy a szeret Istene öljön? A Biblia Istenről két lényegi tulajdonságot állít! Egyik hogy Isten maga a szeretet, és a másik hogy emésztő tűz. Tehát Istenről nem csak az tudható hogy féltőn szerető, hosszan tűrő, megbocsájtó Isten, hanem az is hogy igaz bíró. Felhívnám a figyelmed, hogy egyik tulajdonságát sem lehet a másik rovására túlhangsúlyozni!


Tehát a szeretet Istene és a bosszúállás Istene egy és ugyanaz. Idézek az ószövetségből és az újszövetségből is:


„Uram, bosszúállásnak Istene! Bosszúállásnak Istene, jelenj meg! Emelkedjél föl te, földnek bírája, fizess meg a kevélyeknek!” (Zsolt 94:1-2)


„ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem hagyjatok teret a Haragnak, mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, majd én megfizetek, mondja az Úr.” (Róm 12:19)


A szeretet Istenétől tehát nem idegen a bosszúállás. Az Ő vonatkozásában, vagyis amikor Ő teszi, a bosszúállás tehát nem negatív, hanem pozitív erkölcsi valóság.

A bosszúállás ebben az értelemben az igazságtalanság megszüntetése és érvénytelenítése büntetés által, és az igazságosság érvényesítése. A bosszúállás elmaradása esetén az igazság szenved csorbát, mert a gonosz bizonyulhat győztesnek. Ezt az emberi igazságérzet is így érzékeli. A bosszú nem feddés és nem célja az ellenség erkölcsi megjobbítása, építése. Erkölcsi értelme az elégtétel, az igazság látható megnyilvánulása. Hamis az a kereszténynek nevezett felfogás, amely a bosszút erkölcsileg negatív valóságnak hirdeti. Az Újszövetség mindössze arra szólít fel, hogy „ne álljatok bosszút magatokért...)


„Hát Isten talán nem áll bosszút kiválasztottjaiért, akik hozzá kiáltanak éjjel-nappal, ha hosszan tűr is ügyükben? Mondom nektek, hogy bosszút áll értük hamar.” (Lk 18:7)


Isten a Szent Szellem által a Bibliában nyilatkoztatta ki magát, ha meg akarja valaki ismerni, akkor forduljon efelé, és nem fog cél tévesztet úton járni.


Még annyit hozzátennék egy előző válaszadónak, amire itt már utalt is valaki hogy a 10 parancsolatot Isten az ember számára adta. Amely útmutatást ad hogy az ember az Istennel szemben, és az ember a másik emberrel szemben miként viszonyuljon.

Valamint ölés és gyilkosság között is van különbség. Pl ha önvédelemből ölök meg valakit, az nem ugyanaz mintha azért ölném meg hogy megszerezzem anyagi javait. Ezt a témát is hosszan lehetne vesézni...

2012. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Nos ez azert jo magyarazat, koszi, felpontozlak nagyon tetszet a valaszod.
2012. dec. 3. 16:41
 36/41 A kérdező kommentje:
Eric_one mely felekezetbe tartozol?
2012. dec. 3. 18:19
 37/41 eric_one ***** válasza:
Hit Gyülekezete, miért kérded?
2012. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Semmi kulonoseb oka sincs csak erdeklodtem altalaban katolikus es reformatusoktol kaptam kivalo valaszokat most latom a hit gyuliben is vannak jo fejek:)
2012. dec. 4. 13:19
 39/41 eric_one ***** válasza:
Köszönjük, és várjuk újabb kérdésedet! :-)
2012. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

A keresztények Istene szerint az ölés jó, ha nem ellenük irányul, mert csak őket tilos bántani.


Azt nem értem, a bosszúálló Jehova hívei miként ölethették meg a szerető Isten fiát, vagyis saját magát, Jézus által.

A szentlélek itt nem volt résen és sajnálom, hogy az ebből fakadó megváltásban nem lehet részem, mert ezt megérteni nem tudom.

Elmagyaráznád?

2012. dec. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!