Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten meghasonlot onmagaval?

Isten meghasonlot onmagaval?

Figyelt kérdés

Jezus mondja hogy ha o Belzebut erejevel uzi ki a demonokat (hmm demon gorog szo es okos embert jelent tudtommal)...szoval ha o gonoszag erejevel szunteti meg a gonoszt akkor meghasonlot onmagaval..Kovetkeztetes keppen ha a jo erejevel teszek roszat meghasonlok mint jo?

Ha a valasz igen..marpedig annak kell lenie akkor hogy magyarazuk az alabbit: "Ésa. 45,7 békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Tehat az Ur aki csak jot kellene cselekedjen teremti a gonoszt azaz a roszat.....



2012. nov. 26. 19:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meghasonlott, lebuktattad. Nagyon ügyes vagy, gratula.
2012. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
26%
Isten és Sátán ugyanaz.
2012. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

NAGYON el vagy tévedve! Pont hogy azzal vádolták Jézust hogy Belzebubbal űzette ki az ördögöket, mire ő megmondta hogy az értelmetlen volna mert a sátán meghasonlana önmagával.

Hamis az állításod, mindjárt idézem a Biblia ezen részét, tökéletesen érthető lesz.

2012. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Máté evangéliuma 22.-30.

22.

Akkor egy vak és néma ördöngőst hoztak ő eléje; és meggyógyítá azt, annyira, hogy a vak és néma mind beszél, mind lát vala.

23.

És elálmélkodék az egész sokaság, és monda: Vajjon nem ez-é Dávidnak ama Fia?

24.

A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.

25.

Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország, a mely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, a mely meghasonlik magával.

26.

Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, önmagával hasonlott meg; mimódon állhat meg tehát az ő országa?

27.

És ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Azért ők magok lesznek a ti bíráitok.

28.

Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.

29.

Avagy mi módon mehet be valaki a hatalmasnak házába és rabolhatja el annak kincseit, hanemha megkötözi előbb a hatalmast és akkor rabolja ki annak házát?

30.

A ki velem nincsen, ellenem van; és a ki velem nem gyűjt, tékozol.

2012. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Nos toftof nem erted.

A kerdes ugy hangozt hogy ha Satannnak lehetetlen jot cselekedni mivel peldaul jocselekedet gyanant elpusztithatna az demonokat...akkor Istennek is lehetetlen roszat cselekedni peldaul megteremteni a gonoszt...mert az elege csunya huzas tolle....marpedig a fent emlitett idezet alapjan Isten elismeri hogy gonoszt is teremt...ergo Jezus szavaival elve mar meghasonlot onmagaval....

2012. nov. 26. 20:17
 6/41 anonim ***** válasza:

A kérdező ezt nem tudja megemészteni:


"Ésa. 45,7 békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Isten itt egy szóval sem mondta, hogy ő gonoszságot cselekszik, szerintem ez evidens.


Egyébként közvetlen ez áll a kiragadott kedvenc mondatod előtt:

"Hogy megtudják napkelettől és napnyugattól fogva, hogy nincsen több rajtam kivül; én vagyok az Úr és több nincsen!"


Tehát itt azon van a lényeg, hogy egy Isten van és nincs más. Nincs több és nincs gonosz Isten sem.

Azzal, hogy szabad akaratot kaptál Istentől és nem vagy egyedül a világban, értelmezhető vállt, hogy mi a rossz és mi a bűn.

2012. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

Egyébként a példád sem tökéletes. Mert akkor hasonlott volna meg Isten, ha az igazságnak, szeretetnek, bölcsességnek támad neki igazsággal szeretettel, bölcsességgel.

Vagy ha a rossz erejével tesz jót, ami lehetetlen.

2012. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Mégis jó a példád, de jóval sem lehet rosszat tenni. Te viszont, akit teremtett gonosszá tudsz lenni.

Ki lesz gonosz szerinted?

2012. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Nos "gonoszt teremtek" ez egyenlo egy rosz cselekedettel mert tudom hog ygonosz leesz az akit letrehozok mielott letrehoznam.....Ergo Isten mivel Jo nem teremthetne gonoszat folleg nem a jo erejevel...marpedig ezt teszi....

Engem is nagyon zavar de ez olvashato ki az idezetbol oszevetve Jezus szavaival...

2012. nov. 26. 20:35
 10/41 A kérdező kommentje:
De valahol megis rosz ez az egesz mert tegyuk fel az Ur meghasonlot onmagaval meghozza Satan teremtese utan akirol tudta hogy gonosza valik....no de akkor Jezus se tehetett volna semmit meg a Foldre se szulethetet volna le mert o is meghasonulva kelene legyen....de a biblia pont az elletkezojet irja.Szoval akkor ujrafogalmaznam: Mi erre a logikus magyarazat?
2012. nov. 26. 23:21
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!