Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kire milyen hatással volt a...

Kire milyen hatással volt a South Park sok vallási eleme, kritikája?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem volt rám semmilyen hatással, igaz, én nem vagyok vallásos. Egyébként a Family Guyban sokkal jobban ki szoktak térni a vallásokra, ott nagyon látszik, hogy ateista a készítő.


http://www.youtube.com/watch?v=PuwtkAiuRnI

2012. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Én jót nevettem ezen a két hülye videón :D

Akkor leszek csak ideges, amikor valami tudatlan azzal vádol minket, hogy ebben hiszünk. Amikor ide jön valaki kritizálni úgy, hogy nem is ismer bennünket.

2012. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

A Family Guy-os nekem is tetszik és nem hiszek Istenben.

Amúgy rám sincsenek hatással, a South Park-os Jézusos részeket szeretem, főleg, amikor Rambo-t játszik. :D

2012. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a south park alap profilja, h nincs semmi amiből morbid viccet ne csinálna, tehát semmi... ugyan akkor szerintem igényes is valahol, mert pl mikor a katolikus egyházat oltja, azért elmondja azt is hogy ez nem az egyes katolikus vallású egyén hibája, azt hogy eredendően a kereszténység még ateista szemmel is jó dolog(az erkölcsi értékrendje pl), szóval elmondja a maga véleményét, de megmutatja a másik oldalt is... Family Guy meg szerintem szánalmas ilyen szempontból, soha semmi értelmes kritikát nem fogalmaz meg csak pocskondiázik, olyan mintha a véleményedet érvekkel, példákkal támasztanád alá, erre a másik annyit mondana hogy "köcsög vagy!"
2012. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lattam es begyujtottem az osszes reszt.1 biztod, hogy nem hazudik.Egy kicsit morbidan bemutatja valojaban milyenek vagyunk mi es az utodaink:) remelem soha nem lessz vege
2012. dec. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazuk van. Vicces igazság! Nem ateisták ők, hiszen szerepel Isten és sátán is a rajzfilmben, mint valós személyek. A Familí Guy-sok sem ateisták, hiszen Isten és Jézus is gyakran szerepelnek benne, és nagyon népszerűek. Modern evangelizáció amit folytatnak, kísérje áldás tevékenységüket!
2012. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miután csak vicc, semmilyen hatással.
2012. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Optipolar válasza:
Én a magam módján vagyok vallásos. Katolikusnak kereszteltek, de nem járok templomba és látom, hogy vannak ám piszkos dolgok az Egyházban (pedofil papok). Azon kimondottan jókat röhögök, ha az izraelita hitfelekezetet parodizálják ki. Az viszont durva volt, mikor a Szűz Mária szoborból spriccelt a vér, vagy mikor Jézust megölik Irakban, vagy a húsvéti részben. A Family Guynál is csak ezek zavarnak. Felőlem kifigurázhatják az összes Egyházat...
2012. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Rám nem sok hatással, mert eleve nem hiszek holmi "istenben" vagy "jézusban" vagy "sátánban". De ennek ellenére nagyon bírtam a paródiáit, jókat nevettem rajta. :D Lehet, hogy egy lehelletnyit túloznak benne, de ügyesen vitelezik ezt ki. A lényeget fogják meg, és pont ez a jó benne.
2012. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!