Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, vagy egyéb nem...

Ateisták, vagy egyéb nem keresztény vallásúak! Nem zavar titeket ez?

Figyelt kérdés
A vallásbolondokra gondolok, akik folyamatosan térítenek és tömik a fejed...Titeket nem zavar?! engem kikészít... >.<

2012. dec. 21. 18:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Előfordult, hogy zavartak, mert dolgom volt, de megértették és udvariasan elmentek.

Ezen kívül, amikor ráértem én szívesen beszélgettem velük.

(akkor még nem ismertem a gyk valláskritika rovatot)

Két öreglány járt általában hozzám, nagyon barátságosak voltak, egészen megkedveltem őket.

Szelíd, naiv igyekezetüket akceptáltam, de sajnos érveik nem voltak túl erősek, sokszor zavarba hoztam szegényeket.

Kár, hogy fiatalabbak nem jöttek hozzám...

Hallottam róla, hogy vannak trükkösök, akik kihasználják ezt az egészet, Lakatos Rozi félék és amíg az egyik feltart a szeretet ecsetelésével, addig a másik, kimenve a WC re, szabadon fosztogatja a lakást. Persze ezek ál térítők, csak kiadják magukat hívőnek.

Szerencsére az enyémek valódiak voltak, ezúton is üdvözlöm őket és mindenkit Boldog karácsonyt mindenkinek.

2012. dec. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Salx Narval ***** válasza:
Felénk is normálisabb térítők jártak, úgy értem, hogy nem voltak erőszakosak. Nem mondom, hogy nem voltam bosszús, amikor nyakig ültem a munkában és becsengetnek, hogy nincs e kedvem velük beszélgetni Istenről, de próbáltam leplezni, már csak a koruk miatt is. Nem gyakran jönnek, így igazából nincs miért neheztelnem. Akik értenek a szép szóból, azokhoz én is úgy viszonyulok, még ha meg is zavartak. Erőszakos térítővel nem találkoztam még, őket biztos, hogy nem kezelném tapintatosan.:D A szórólaposok, újságkihordók, jobban bosszantanak, bedobják a cetlit és becsengetnek, rohanok ki papucsban, gatyában, esetleg betegen, sehol senki, csak a reklámanyag, na ettől robbanni tudnék. Előre sajnálom azt akit véletlenül ott érek.:D
2012. dec. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Már kifejlesztettem, a módszert, amivel egy percen belül garantáltan lekoptatom a legtapadósabb bibliahuszárt is. Szóval nem, nem zavarnak.
2012. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Miért zavarna?

Nem foglalkozom velük, ahogy jó esetben talán náluk se foglalkozik velünk a többség.

Mindenki éljen boldogan, szépen jól és ennyi.

2012. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%
Tudom, nem nekem szól a kérdés, mert katolikus vallású vagyok, de engem is zavarnak az olyanok, akiknél a vallásosság fanatizmus formájában jelenik meg. De ugyanennyire zavarnak a "hithű" materialista kommunisták is. Semmi különbség nincs a kettő között, agymosottak azok is.
2012. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az összes vallásos az
2012. dec. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az hogy vannak fanatikusok azt a vallások fanatizálásának a következménye-- ami régen már jelen volt a vallás vagy hit körében-- ilyen volt régen a Galilei esete is a középkorban.


De hasonló volt az elmúlt században Sztálin vagy Hitler fanatizáló módszere is-- de azok szinte már kenterbe verték a vallások fanatizáló módszereit is.

Hasonló amit abszolút nem tartok helyesnek főleg hogy hozzánk is beszivárogtak- a szektásítót formáját egy hitnek-- ez végképp kiveri nálam a biztosítékot! A Jehovásokat még le tudom rázni, és sokan épp így tesznek- de ezeket a álszent krisnásokat nem lehet- begyűjtik a fiatalság egy részét... újabban a romákat gyűjtögetik.


Az oda született gyermek, már az anyahasában agy-mosottá lesz!

2012. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Az egész keresztény vallásban az a rossz hogy leszivja az energiát ! Mindig emlegetik hogy bűnös vagy , megérdemled a büntetést egy kitalált személytől , az a baj hogy vannak emberek akit el is hiszik , saját magukat kinozzák . Azt mondják hogy ''Isten'' tud csak segiteni minden bajodon , az ilyen embereknek eszükbe se jut , hogy magukon segitsenek , sokat imádkoznak és gyónnak és a piszkos munkát elvégzi a "teremtő" . Hogyha valaki önerőből nagy embert csinál magábol , arra is azt mondják hogy isten segitségével -.-
2013. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18/ Sajnos a túl hiszékeny embereken nem lehet segíteni ők ilyenek. Vagy túl primitív vagy túl lusta még gondolkodni is, vagy egyszerűen szereti az esti meséket.. menthetetlenek.
2013. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

...még nem jutott el oda sok"tudatos" ember, hogy megértse, ezért aki legalább odáig eljutott, hogy megértette, az igyekszik megosztani meggyőződését...igaz valóban sok álszent, fanatikus (aki nem tudja az általa ésszel elhitt dolgok mögötti IGAZSÁGOT ), és erőszakosnak ható ember van közöttük, csakúgy mint azok között, akik magukat okos, értelmes anyagelvűnek tartják...


...ám ez a világunk csupán tükröződése a Szellemi VAlóságnak, de mindez az okosok elől úgy elrejtve, hogy soha meg nem találnák annak az OKÁT, de megtalálja a gyermeki lélek, és nem az aki csupán félelemből, vagy akármilyen előnyért szeretné elhinni...mert ésszel soha nem találhatja meg az általunk embernek nevezett lény a TEREMTŐJÉT...(azért írom így, mert abban sem lennék biztos, hogy valóban az e az ember, akit mi annak nevezünk!...lehet, hogy Isten nem is ezt a lényt teremtette először embernek, hanem a mi számunkra nem látott lény aki embernek nevezhető, és akit mi embernek hívunk az csupán agyagból való edénye annak...:)


..szóval ezért soha nem zavar, ha bárki szeretne a hitéről, vallásáról beszélgetni...szívesen beszélgetek velük, hátha az is elgondolkodni tud azon, hátha ő az aki téved, és újragondolja ő is...nincsen értelemesebb tevékenység a földi ember számára, mint a TEREMTŐJÉRŐL beszélgetni...:)

2013. jan. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!