Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg vannak olyan emberek,...

Tényleg vannak olyan emberek, akik ezzel bizonyítják, hogy a világ véletlenül alakult ki?

Figyelt kérdés

Ha egy majom egy számítógépen nyomkodja a billentyűket folyamatosan, akkor lehetséges, hogy egyszer egy könyvet fog létrehozni, ami értelmes.


Na már most, ez azt jelentené, hogy a világok folyamatosan jönnek létre össze-vissza valami ismeretlenben. És ebben az esetben is kellene egy output.

Tehát nem kapnuk választ, hogy ki az a majom, honnan van, miért nyomkodja a billentyűket és azok micsodák, honnan vannak stb...


Nem tudom, hogy miért jutott most eszembe ez.

Nem biztos, hogy a világ kialakulását magyarázzák így, de akkor mit? (ha valaki tudja a választ, annak megköszönöm)


Persze erre lehet azt mondani, hogy semmi sem magyarázza, hogy értelmes teremtőre lenne szükség.

De aki ezt mondja, akkor nyílván ismeri az igazságot és le tudja vezetni pontosan.

Tudom az sincs bebizonyítva, hogy szükséges egy tervező (habár én inkább erre szavazok).


Gondoltam kiírom a kérdést egy kis vita kedvéért:)



2012. dec. 24. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel nem bizonyítanak semmit, pusztán példaként szolgál a véletlenekre.
2012. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 A kérdező kommentje:
Persze lehet mondani, hogy azóta már nem nyomkodja a gombot vagy még nem emelte fel a kezét...
2012. dec. 24. 23:46
 3/96 anonim ***** válasza:
29%

Jó kis kérdés.

Bár én hiszek Istenben, de az ősrobbanás-elméletet fogadom el inkább. Ami pedig az életet illeti a Földön, volt egy Hawking sorozat, amiben végigvezették, hogy az bizony egy véletlen műve. Szerintem ebben van valami, ráadásul az én felfogásomban nincs Istent kizáró oka semminek, még ha az Univerzumban máshol is van élet.


A majom kérdés is összetett, persze ha nyomkodja a billentyűket, előbb-utóbb összejöhet egy-egy értelmes SZÓ, de mondat szerintem semmiképp és végképp nem könyv...

Illetve idomítva lehet, de maguktól a jelenlegi fejlettségi szintjükön nem hiszem.

2012. dec. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
88%

"A majom kérdés is összetett, persze ha nyomkodja a billentyűket, előbb-utóbb összejöhet egy-egy értelmes SZÓ, de mondat szerintem semmiképp és végképp nem könyv...

Illetve idomítva lehet, de maguktól a jelenlegi fejlettségi szintjükön nem hiszem."


Pont ezért példa. :)

Miért is ne lehetne?

Tudod, végtelen sok lehetőség van, előfordulhat, hogy a majom, pont olyan sorrendbe üti le a gombokat, hogy értelmes mondatok, sőt egy könyv jön össze. :)

Nem zárja ki semmi! Kicsi a valószínűsége, de nem nulla.

2012. dec. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
19%

"Nem zárja ki semmi! Kicsi a valószínűsége, de nem nulla."


Úgy vélem a nullánál csak akkor nagyobb, ha az összes majomnál kipróbálnánk a dolgot. :)

Ám akkor sem hiszem, hogy lenne olyan nem szelidített, amelyik tök véletlenül könyvet írna. Képzeld el, hogy visszamész az időben és a cro-magnoni ember elé teszel egy laptopot... kábé ugyanaz. :D

2012. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
79%

"Úgy vélem a nullánál csak akkor nagyobb, ha az összes majomnál kipróbálnánk a dolgot. :)

Ám akkor sem hiszem, hogy lenne olyan nem szelidített, amelyik tök véletlenül könyvet írna. Képzeld el, hogy visszamész az időben és a cro-magnoni ember elé teszel egy laptopot... kábé ugyanaz. :D"


Az a gond, hogy nem érted a gondolatkísérlet lényegét. A majomnak végtelen ideje van erre. Ez idő alatt a betűk végtelen kombinációját írhatja le. Törvényszerűen így egyszer értelmes könyvnek kell létrejönnie.

2012. dec. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
87%

Az utolsó válaszoló jól írja.

Ez így van, a végtelen sokaknak felfoghatatlan fogalom. :)

2012. dec. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
88%

Elnézve az oldalt, valóban sok (emberszabású)majom nyomkodja a billentyűzetet, és bizony valóban kevésnek sikerül összehozni egy-egy értelmes mondatot.

Ez tény, ha végignézel az oldalon. - Bár, lehet, hogy a szám nem reprezentatív...


Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :)

2012. dec. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
65%
5-ös válaszoló: Volt egy olyan kísérlet, ami arról szólt, hogy afrikai írástudatlan abszolút nulla informatikai ismeretekkek rendelkező helyi lakosoknak adtak egy laptopot a kezébe, és 3 hónapon belül kezelni tudta és ha jól emlékszem az angol nyelvet is kezdte megismerni.Ha gondolod megkeresem majd a cikket.
2012. dec. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
100%
index.hu/tech/2012/10/30/tanar_nelkul_tanultak_az_etiop_gyermekek/
2012. dec. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!