Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak a tanulatlan emberből...

Csak a tanulatlan emberből lehet vallásos?

Figyelt kérdés
A válaszok gyakran rendkívüli tájékozatlanságra vallanak. Maga a Hit is annyira egyszerű, primitív gondolkodásra épül, hogy valamennyire is tanult ember csak nevet rajta. Aki nem járt sokat iskolába, vagy nem fogta fel az ott tanítottakat, azok érthetően a vallásban keresik a menekülést.

2012. dec. 28. 12:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%
a többség elképzelhető, hogy tanulatlan, azonban meglepő, hogy néhány nagy tudású ember is eljutott a valláshoz ... és ez számomra megkérdőjelezi, hogy valóban jó-e, hogy csak magamban hiszek
2012. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
33%
Nem igaz a. majnem kijártam a nyolc iskolát,de a kösségben el is ismerik. A papunk is dícsérte az igyekezetem hogy tanujjunk akarcsak én e. Hát én asszondom, hogy a valás az nem az iskolátol füg. A Biblia képei igazak oszt aztat el kel hini. Az Isten jó és megbocsjtcsa a hívő ember vétkit de az istenteleneket gyülöli. azoknak nem is bocsét meg sohase ezért nem érdemes nekik gonoszkodni mer csak porul járhatnak.
2012. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen az Istenhit NEM függ össze az iskolázottsággal. Vannak több diplomás, művelt emberek akik hisznek, de még a csillagászok között is vannak Istenhívők, ahogy azok közt is akad nem hívő, akik még a nyolc általánost sem fejezték be. A vallásosság, és a hit persze nem feltétlenül azonos.
2012. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem, viszont a vallásosságnak van egy csoportja, akikre ez jellemző. Ezektől jönnek azok a tájékozatlanságra valló válaszok.


Ott van például Titus Pullo, ő egy rendkívül értelmes és tájékozott ember. Hívő katolikus.

Berta Wooster is nagyon értelmes.

A Péter nevű elvileg mérnök, tehát iskolázottnak kell lennie... valamikor mégis levetkőzte a logikus gondolkodás és a gyakorlatias szemlélet béklyóit.


Az viszont igaz, hogy a természettudományokban képzettebbek között alacsonyabb a vallásosság aránya és egészen elenyésző a fundamentalista vallásosságé.

2012. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sok tanult ember, tudós vallásos. Talán ez abból is adódhat, hogy minél nagyobb rálátása van a világra, annál inkább tapasztalja, hogy nagyon sok számunkra tudományosan megmagyarázhatatlan dolog létezik, hogy az ember tudása milyen kicsi, ezért feltételezi, hogy lehetséges egy nálunk nagyobb "erő" létezése a világmindenségben. Az viszont tagadhatatlan, hogy a tanult emberek között kevesebb a szélsőséges, fanatikus "egyház" hívő.
2012. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%

Ahhoz is kell egyfajta külön intelligencia,hogy valaki MIT HISZ EL,MIT TANUL MEG,és KITŐL fogadja azt el.Mert valóban lehet egy vallásosnak magas iskolai képzettsége,hiszen az ember sok mindent meg tud tanulni,ha hajlandó is rá.Az emberi elme könnyen programozható,ám pont ebben rejlik hátránya is(hiszékenység)

Szerintem az igazán intelligens ember azt is tudja,hogy érdemes-e komolyan venni mindent abból,amit mások tanítanak neki.

2012. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, nem vagyok vallásos, de szeretném megvédeni azokat, akik hisznek bármiben is: szabad joguk, miért bánt téged, ha valaki hisz? Ők így érzik jól magukat, te és én mások meg nem, ettől nem lesznek se jobbak, se kevesebbek... muszáj mindig belerúgni valakibe?!
2012. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem totál független. A magasan képzett emberek között sem alacsonyabb a vallásosok száma, csak ők beismerik, ha nem vallásosak, ellentétben az alacsonyan képzettekel. A Biblia ösztönöz minket a tudományok művelésére.

Leírom a eresztény világképet, hogy tisztán lehessen látni:

Isten teremtette az Univerzumot, és annak fizikai törvényeit, axiómáit. Mivel mindenható, ezért az axiómákat adott helyen és időben megváltozathatja, és ilyenkor ott és akkor csodák történnek. Hogy megértsük a világ működését, fontos az alapvetően érvényben lévő axiómák megismerése és az azokból levezethető törvények levezetése.


Mármost ezt a világképet egy tudós és egy tanulatlan ember egyaránt elfogadhatja, ezzel ellentéteset soha nem fog tapasztalni, megcáfolni sosem fogja tudni.

2012. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy tanulatlanok között több a vallásos, de a tanultak között legtöbb a hívő.

A kettő nem egy és ugyanaz.

2012. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%

Hit is annyira egyszerű,

primitív gondolkodásra épül


Ilyet csak az mond, aki még hallomásból sem ismeri. Másnak legalább van valami fogalma róla, mielőtt szapulja. Ezt minek neveznéd? Mert számomra primitív gondolkodás.

2012. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!