Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van a keresztények közt...

Izidorkata kérdése:

Miért van a keresztények közt elterjedve az a fanatikus nézet hogy a Tao te king, meg a védák, meg az upanisádpk nem Istentől, és nem a Szentlélektől ihletett művek?

Figyelt kérdés
Ezek a keleti vallás-filozófiai művek sok tekintetben tökéletesebb, és teljes Isten képet mutatnak mint az ó-szövetség. Mégis a legtöbb gyülekezet nem sazívesen idéz belőlük!
2013. jan. 16. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Néhány keresztény csak a Bibliát tartja a Szentlélektől ihletettnek. Én úgy gondolom, hogy ez téves. Számos, a Szentlélektől ihletett írás van. Velem nem egyszer volt olyan, hogy egy szépirodalmi mű olvasása közben döbbentem rá, hogy az írónak ezt a gondolatot bizonyára a Szentlélek sugallta.

A jó és értékes könyveket mind érdemes elolvasnunk.

2013. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Ha te ráakadnál a teljes és abszolút igazságra, akkor te is fanatikusan védenéd, és fanatikusan utasítanál el minden mást, ami ellenkezik vele. A Bibliában az igazság van leírva. Akik hisznek benne, azok nem egy életformát választottak maguknak, azáltal, hogy követik azt, ami benne van, hanem felfedezték azt, hogy egy valóságos Istenről szól, aki VAN. Aki kapcsolatot akar teremteni minden egyes emberrel, de csak azokkal, akik keresik őt és belátják, hogy szükségük van rá.

Ha neked kapcsolatod lenne az Örökkévalóval, és felfedeznéd az életedben, hogy valós, mert fel lehet, akkor tudnád, hogy az általad említett művek szépek ugyan, csak nem igazak. Miért lennének a Szentlélektől ihletettek olyan művek, amelyek mást állítanak az Istenről, mint aki ő valójában?

A Biblia azt állítja magáról, hogy teljes. Mi szükség lenne akkor másra?


Tudom, hogy hiába írom neked, hogy a kereszténység az abszolút igazság, mert ez nem fog téged meggyőzni. De a gondolkodásmódot talán sikerült megérttetnem.


Az Élő Istent pedig, akiről a Biblia beszél, addig képtelen vagy megtapasztalni, ameddig te akarod a magad által szimpatikusabbnak tartott képre formálni az Istent.

Viszont a Biblia azt írja, hogy ,,Ha keresni fogod ott a te Uradat, a te Istenedet, megtalálod, ha teljes szívvel, lélekkel keresed!" Akik rá kíváncsiak, és alázatosak azok látják meg őt. És hogy hogyan lehetséges vele kapcsolatba kerülni, azt pedig ez a rövid kis videó jól bemuutatja: https://www.youtube.com/watch?v=of3uNz9M0Ms

2013. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

"Az Élő Istent pedig, akiről a Biblia beszél, addig képtelen vagy megtapasztalni, ameddig te akarod a magad által szimpatikusabbnak tartott képre formálni az Istent. "


Itt senki sem formál semmit Isten végtelen, miért ne lehetne "más arculata", természete is? Senki sem rendelkezik csak 1 jellemvonással. Te sem, én sem. A Biblia csak egy szemszögből közelíti meg Istent, a Korán egy másik szemszögből és a Védák is szintúgy. És választhatsz, hogy melyik áll közelebb hozzád. De egyik sem zárja ki a másikat.


És tényleg kedves kérdező, néha egy egyszerű szépirodalmi mű is úgy meg tud fogni! Jobban, mint egy vallásos irat :)

2013. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

A maga módján minden szentírás teljes.

De ez a fanatizmus, hogy "csak az enyém a jó..." vezet a háborúkhoz. Hol itt a tolerancia és a kegyelem? Így kell követni Jézus példáját? Ne utánozzátok őt, csak a példáját kövessétek! Nagy a különbség!

2013. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

"Ha te ráakadnál a teljes és abszolút igazságra, akkor te is fanatikusan védenéd, és fanatikusan utasítanál el minden mást, ami ellenkezik vele."


Ha te valóban ráakadtál volna a teljes és abszolút igazságra,akkor nem védenéd fanatikusan,mert bizony a fanatikusság pont,hogy a bizonytalanságot világítja meg.Az abszolút igazságot nem kell bizonyítani,hiszen ellentéte sincs,ezért nincs mit fanatikusan elutasítani.Az igazság ellentéte nem létezik,mivel a hazugság eleve nem lehet valódi.

Pl.Ha egy szobában meleg van,akkor annak,aki egy szobában van veled,és azt állítja,hogy hideg van,nem kezded el fanatikusan bizonygatni,hogy nincs igaza,mert ezzel jó eséllyel csak azt árulnád el,hogy te sem vagy benne teljesen biztos,hogy tényleg nincs-e hideg.

2013. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

""Ha te ráakadnál a teljes és abszolút igazságra, akkor te is fanatikusan védenéd, és fanatikusan utasítanál el minden mást, ami ellenkezik vele.""


Az előttem válaszolót kiegészítve...Ha Te tényleg ráakadnál az egyetemes igazságra, akkor bizony minden egyes "szent" könyvet a megfelelőképpen tudnád értelmezni, és az elutasítás nem játszana szerepet, mivel átlátnád, hogy az adott "szentiratokhoz" tartozó értelmezés hol téves és hol igaz, tudnád, hogy mindenhol és mindenben ott rejtőzik az Igazság, tudnád, hogy az elutasítás ellenségeskedés, ami az egységet bomlassza, tudnád, hogy az ellenségeskedés feltördeli azt, ami alapvetően egyben van. Ha pedig elutasítasz, pont hogy bort iszol és vizet prédikálsz.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Nos Jézus szavai mindent elmondanak:


(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.


Jézus itt azt mondja, hogy egy igazság van, két vagy annál több igazság nincs nem létezik.

s ezt a megváltó a bibliára értette.


Az lehet, hogy vannak embereknek jó gondolatai, miért nem lennének.

A jó tanácsokat ellehet fogadni, bárkitől jönne is.

Ezenkívül a Teremtő nem a zűrzavar a békétlenség és a káosz Istene hanem a renddé, egységé.


ezért akkor vagyunk harmonikusan egységesek ha az akaratával összhangban imádjuk őt egységesen, nem össze vissza a magunk feje után.


azután ott vannak a tanítások.

Az egyik azt mondja, hogy van -Nirvána, a teremtő ellenben nem mondott ilyet sem Jézus.

Az egyik tanítja az örök szenvedést, a teremtő nem tanított ilyet.

az egyik háborúzik, meg Istentől jövőnek tartja a háborúkat merényleteket, Jézus azt parancsolta követőinek, hogy ők nem tehetik meg, mert az agape szeretet nem összeegyeztethető a gyilkossággal, és a teremtő nem támogat már ilyeneket, nincs nacionalizmus meg fajgyűlölet.


Nézzük már a Teremtő szemszögéből a dolgokat, ne a saját kút fejünkre hagyatkozzunk.

2013. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
20%
egyebek mellett pedig, Jézus mivel a bibliát jelentette ki Istentől jövő igazságnak azt is tudjuk, hogy azt mondja nekünk, hogy aki a Biblián kívül mást hirdet, azon a leírt csapások fognak bekövetkezni.
2013. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

(Én vagyok a felháborodást okozó)


Nem állítottam, hogy én akadtam rá az egyetemes igazságra. Én IS ráakadtam az egyetemes igazságra, mint mindenki más, aki Bibliai alapon behívta Jézust az élete trónjára.


Gondoljatok bele, mit állítok: Én az Élő Istennel vagyok személyes kapcsolatban, amit naponta megélek. És nem azért, mert kiválasztott vagyok, vagy különleges. Azért, mert Isten mindenkinek ezt ígéri a Bibliában, ahogy azt a videó nagyszerűen el is mondja, amit kitettem. Ez bárki számára tapasztalható igazság.


Való igaz, a fanatikus szó nem a legmegfelelőbb arra, amit ki akartam fejezni, a kérdező kérdése miatt használtam valószínűleg. Az én hitem nem vak hit. Az elején nekem is bizalom kellett hozzá. Úgy léptem Isten felé, hogy ,,Uram, ha vagy, és igaz, ami rólad a Bibliában meg van írva, kapcsolatot akarsz velem, akkor tiéd az életem, költözz be, vedd át az irányítást, formálj engem fokozatosan jobbá, úgy, ahogyan neked tetszik, és vezess!" Ha kamu lett volna, nem égetném magam itt nektek feleslegesen. Most is tudom igazából, hogy győzködnöm titeket teljesen felesleges, mert attól nem fogtok hinni ebben, hogy én mondom. Azt szeretném viszont, ha hallanátok egyszer az életben, hogy ha egyszer úgy érzitek, hogy szükségetek van Istenre, akkor jusson eszetekbe, hogy egy csávó a gyakorikérdéseken mondott még anno egy olyat, ami még reményt adhat az életben. Ez azonban nem csak reményt ad, ez valóság...!


Nem tudom már melyikőtök írta, hogy ha sokat vitatkoznánk, rólam is csak az derülne ki, hogy görcsösen védem a magam igazát, de valójában semmilyen meggyőződés, vagy érv nincs mögötte, ami több lenne bárki másénál. Valóban sok ilyen keresztény van, aki nem elég erős a hitében, rossz alapon hisz, vagy azt gondolja, hogy ő attól lesz jó, hogy vasárnaponként templomba jár, gyón, stb. Pedig ez a dolog az Istennel való kapcsolatról szól!!!


Valamelyikőtök a toleránsságomat kérdőjelezte meg. A tolerancia elfogadást jelent. Elfogadom, hogy léteznek más vallású emberek, vagy olyanok, akik mást gondolnak, másban hisznek, mint én. Őket is legjobb igyekezetem szerint igyekszem szeretni, és elfogadni, mint ember. Azt azonban sohasem fogom egyenértékűnek tartani az én hitemmel, amit ők gondolnak. Igazság egy van. Tudom, hogy egyes esetekben más embereknek mit jelent egy-egy más vallás, és ennek megfelelően bánok velük, eszem ágában sincs háborút indítani akárki ellen, csak azért, mert mást hisz. Nem fogom ezért bántani, piszkálni. Az, hogy nem fogadom el alternatív igazságnak az ő hitét, nem jelenti azt, hogy egyből szét is akarom zúzni.


Isten sem erőszakolja magát senkire, én sem erőszakolom a hitemet senkire. Én elmondom az igazságot, de senkit sem kényszerítek semmire. Isten előre kifizette értetek a bűnötökért járó büntetést Jézuson keresztül, de ez egy ajándék, amiről ti dönthettek, hogy elfogadjátok-e, vagy nem. Én is csak lehetőséget vázolok fel. Nekünk, keresztényeknek az a dolgunk, hogy az Igazságig vezető utat tisztítsuk meg, nem az, hogy magát az Igazságot mutassuk be, mert arra képtelenek vagyunk. Isten mutatja meg magát annak, aki keresi őt.


everystudent.hu -itt sok kérdésre választ találtok, üzenetben is lehet kérdezni.


Azek a könyvek, amiket felsoroltál, azért sem sorolhatóak a Biblia mellé, mert a Biblia a leghitelesebb történelmi dokumentum. Történészek által igazolt valós eseményeket és valós személyeket ír le, irodalmi stílusban. Kb 1500 írásos forrásunk van, ami megerősíti, hogy nem változtak a benne leírtak az idők során. Hogy értsd: a 2. helyen álló Homérosz Iliászáról már csak 500 korabeli referencia maradt fenn.


És még sorolhatnám, de nem akarom, mert ha valami meggyőz, az Isten lesz, aki megmutatja magát neked is, ha keresed.

2013. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én már megtaláltam. Mindenki szívében ott van, csak el kell fogadni. A Biblia mai formája sem az eredeti, sok részét kivették, elégették. Lásd apokrif iratok.
2013. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!