Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért büntette meg a...

Isten miért büntette meg a kígyót, ha nem tehet róla hogy az ördög megszállta?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Na, ez az a kérdés, amit én már tucatszor feltettem hasonló formában, de mindig csak félrebeszélés lett az eredménye.

Ugyanis ha Isten igazságos, és azt bünteti, aki megérdemli, akkor szó sem volt Ördögről a Paradicsomban (csak Pál találta ki), és tényleg a kígyó szemétkedett, de ugyanúgy megkapta a magáét, mint az ember.

2013. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Sztem az okozatnak van oka, es nincsenek veletlenek. Ezert Isten igazsagos. Ha megszallta, annak van oka, tehat nem igaz, hogy "nem tehet rola".
2013. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

"Ha megszallta, annak van oka, tehat nem igaz, hogy "nem tehet rola"."


- És mi lenne az? Esetleg titkon sátánista volt?

2013. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Igen,hát egész sztori zavaros,ez csak az egyik butaság benne.

Pl.Minek rakja ki Isten a fát a kert közepére,ha sejti előre,hogy problémát fog okozni? és nem igaz,hogy nem lehetett az első(!) tévedését megbocsájtani az embernek.Ott,ahol elvileg marha nagy szeretet volt,mert jelen volt Isten teljes mértékben,erre mégis képtelen volt?

Intelligens ember ezért nem veszi szó szerint ezt a történetet.

2013. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Mert a zsidó hagyományban a kezdetekben még nincs meg a Sátán képzete. A Teremtéstörténetben szereplő kigyó, az tényleg csak egy kigyó. A történet mitológiai magyarázatot ad arra, miért nincs a kigyónak lába.

Az, hogy ez a kigyó azonos a Sátánnal a Biblia legkésőbbi könyvében a Jelenések könyvében szerepel, valamint a Talmudban. Szóval nyilvánvalóan elég későn vált ez a feltételezés a hagyomány részévé.

A Sátán képzete, fokozatosan alakul ki, az eleinte egyszerű angyalból valószínűleg perzsa hatásra egyfajta isteni ellentetté válik, a gonoszság fejedelmévé lesz.

Amúgy van olyan keresztény felekezet amelyik nem egy létező szellemi lénynek, csak a bűn megszemélyesítésének tartja a Sátánt. A Sátán szó több helyen nem is tulajdonnévként, hanem közszóként szerepel (a héber sátán vádlót jelent), Jób könyvében is tulajdonképpen köznévként szerepel, és csak egy angyalt jelent, aki vádolja Jóbot Isten előtt.

2013. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 yuda ***** válasza:

Aki felváltja felszínes biblia olvasást a mélyebb megértéssel, elég sok olyan helyzettel fog találkozni, hogy be kell látnia, a biblia nem ír le sok mindent részletesen. El tudom képzelni ebben az esetben is, hogy nem véletlenül nincs megmagyarázva részletesen, miért kapta a kígyó ezt a szigorú büntetést.

Számomra azért egyértelmű, hogy a kígyó nem ártatlan áldozatként szerepel a történetben, mégha nincs is leírva pontosan mi történt, hanem olyan szintű aktív tudatossággal vett részt benne, ami Isten ítéletét vonta maga után. Lehet, jobb ezt nem tudni mit csinált, de abban biztos lehetsz, Isten igazságos volt ebben a szituációban is. Nyugodj meg, Isten higgadt, nem érzelmileg túlfűtött és nem improvizált.

Ő mindig igazságosan és jogosságosságot betartva teszi amit tesz. Nagy körültekintéssel és kellő okkal.

2013. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Kedves 3., ugy tünik, beletapostam a lelkivilagodba, amit öszinten sajnalok, ha igy van!! Vagy felbosszantottalak volna? Mas celom volt, a velemenyemet irtam le.

De en honnan is tudhatnam, mi az oka? Nem voltam ott :)) De a tapasztalatom azt mutatja, az ok-okozati összefüggesek müködnek.

Az egesz törtenet sztem csak jelkepes, Jezus tanitasai is jelkepesek, mondanivalojuk a lenyeges. Az ilyen kerdeseket is felülirja, hogy ki teremtette a Satant? Milyen celbol? :)

2013. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Sokak hite szerint az Isten nem büntetö, hanem josagos. A büntetes csak egy automatikusan bekövetkezö következmenye valaminek.

2. (7.)

2013. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Egyébként az egyik keresztény magyarázat az, hogy a kigyó a történetben csak szimbóluma a Sátánnak, tehát maga a Sátán volt, aki kísértett, nem egy kígyó. Tehát a büntetés is a Sátánnak szólt szimbólikusan. A poban csúszás átka a Sátán örökös megalázottságát és legyőzöttségét szimbolizálja.
2013. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ajánlom Mózes apokalipszisét, keressetek rá a google-ban,érdemes. A paradicsomi dolgokról ír, köztük a kígyóról is.


Például itt:

[link]

2013. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!