Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szidja az emberek...

Miért szidja az emberek nagytöbbsége a zsidókat? Miért származtatnak tőlük mindent ami rossz? Pl: gazdasági világválság, összeesküvés elméletek stb

Figyelt kérdés
Tényleg minden bank a zsidók kezén van, ők az a bizonyos sokat emlegetett pénz világ, a multik teljesen az ő kezükben van?
2013. jan. 18. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Nálam nem ez a fő szempont de ez is benne van. Inkább a magyargyűlöletük miatt. Felelősek Trianonért és a vörösterrorért. Rákositól Kun Béláig mind zsidó volt. Persze voltak zsidók akik a magyarság mellett voltak de az ő nevük feledésbe merült mert kevesen voltak és ma még kevesebben vannak.
2013. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
mert befolyásos helyeken többnyire zsidó emberek vannak,soros gyurika nem kevés kárt okozott az embereknek mikor be akarta buktatni a forintot,de Jézus is zsidó volt és öt azért elég sokan szeretik bár a megölésében a zsidók kivették a szerepüket
2013. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Nos maga a teremtő sem nézi már őket jó szemmel.

Mindig is kemény akaratos nép voltak,

Annyira hajtották régen a bibliai időkben is a pénzt, hogy folyamatosan megszegték mint választott nemzet a szövetséget Jehovával.


Ezért Jehova is elvetette őket, mint nemzet, mára már csak egyéneket vesz számításba, nem azt hova született.

Sajnos nem változtattak ezen napjainkban sem,

Persze egy ember sem kapott felhatalmazást a teremtőtől, hogy bár kit szidjon, mindenkinek van alaposan mit sepregetni a háza körül.


Az ítélkezést bízzuk Istenre.

2013. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 loupsolitaire ***** válasza:
17%

Ezt miért nem tőlük kérdezed?

Biztos kielégítőbb (legalábbis számodra kielégítőbb) választ kapnál, mint itt.

2013. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
Sokaktól kérdeztem már én is, hogy mi alapján gondolja az, aki ezt állítja, hogy aki egy bank élén van az zsidó vallású. Senkinek sincs a homlokára írva, de még inkább SENKINEK SEMMI KÖZE HOZZÁ még akkor sem ha egy visszataszító alakról beszélünk. A munkájáról, ami kihat ránk is, lehet véleményünk de minden máshoz semmi közünk. Az általánosítást meg nagyon ocsmány dolognak tartom.
2013. jan. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jehova tanúja: azt még neked "kiválasztottnak" sincs honnan tudjad, hogy Isten elvetette őket, mint nemzetet.Ezt Isten nem nyilatkoztatta ki senkinek!! Tudom, hogy ti azt szeretnétek, hogy helyettük ti legyetek a kiválasztott nép, de ez nem így működik. A zsidók minden gaz tett ellenére a kiválasztott nép marad, sokmindenért megszenvedtek már a történelem során a gaz tetteik miatt, de ne felejtsük el, hogy ök a kiválasztottak, az egész kereszténység csak egy mellékhajtás, ami az ő hagyományaikra, vallásukra alapszik. Ne felejtsük el, hogy a templomban nap mint nap az ő történelmüket olvassuk fel, és arról elmélkedünk. Persze sokmindenért elítélem őket én magam is, de ilyen szempontból egy alapvető tiszteletet érzek irántuk. Ezt Jehova tanúja neked is fontolóra kéne venned.
2013. jan. 19. 08:24
 7/21 A kérdező kommentje:

loupsolitaire. Azért nem kérdeztem meg tőlük, mert nem igazán ismerek zsidókat. A környezetemben nem élnek zsidók. Talán ha egy zsidó olvassa ezt a kérdést kérem válaszoljon az ő szemszögéből.

Amúgy köszönöm a normális válaszokat.

2013. jan. 19. 08:26
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Ez a zsidózás meg cionizmusozás nem magyar találmány hanem nyugatról jött be.

A youtube tele van videókkal mely bemutatja a cionizmust és annak hatásait.


Egyébként igen , a zsidók befolyásosak a vagyonuk miatt és néha rákényszerítik az akaratukat más országokra , olyan dolgokba szólnak bele amikhez semmi közük.


A legtöbb zsidó viszont nem ilyen , elítélik ők is a cionizmust.

2013. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Az antiszemitizmus oka a keresztény egyház, amely mindig ferde szemmel nézte a zsidókat. Az a tény, hogy egyáltalán élnek, nagy eredmény, hiszen a keresztény hit semmilyen más vallást nem tűrt meg.

A világ sorsát messze nem a zsidók irányítják, hanem a pénz, amiben egyes zsidóknak van ugyan része, de számuk elenyészik a világban, sorolhatnám, Bill Gates nem zsidó, továbbá a japán, a kínai, az arab, az orosz, az angol, a német, a francia, sőt, az amerikai tőke sem zsidó.

A két évezredes üldöztetés következtében a zsidóknál is kialakult egyfajta befelé fordultság, egymásra utaltság.

Ennek következtében valóban van visszás dolog, bár én általában védem a zsidókat, mert van zsidó barátom is.

Nevezetesen, az állások megszerzése ismeretség kérdése gyakran, aminek tehetség és alkalmasság lenne inkább a feltétele és annak, aki élesben pályázik, egyáltalán nem szimpi, hogy komálósok elnyerik az állását, amit ő is pályázott.

Egyébként az is köztudott, hogy zsidó bányász nem sok akad, továbbá hasonlóan nehéz, illetve rosszul fizetett állásokban sincsenek, mert a fentiek alapján jobb helyeket is találnak.

Mindez részben érthető, továbbá, meglehet, más is hasonlóan cselekedne /a sógornőmet a református egyház helyezte el, mert az a vallása/ és ezen kívül nekem nincs bajom velük, a nem vallásos zsidókkal pláne, akik között sok a jó humorú, szimpatikus, intelligens ember.

2013. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

Mert vannak különféle emberfajták, és ezek csöppet különböznek egymástól. Ahogy az eszkimók jobban bírják a hideget, és a busmanok kevesebb vízzel is túlélnek, a zsidók okosabbak. Semmi közük nem volt Jézus megöléséhez, hiszen a bibliában leírtakkal szemben soha senki nem kérte ki a véleményüket, és nem is tehette volna meg(Pontius pilátus).

De kialakult egy kis ellenszenv irántuk amiért mindent túléltek, és amiért okosabbak voltak mindenkinél. Így a történelem során ha bűnbak kellett, ők voltak azok. Ez volt kényelmes. Így nőtt az ellenszenv. Amikor minden munkától eltiltották őket, semmit sem csinálhattak, akkor is ők lettek a leggazdagabbak. Miért? Mert okosabbak voltak. Most is. Annyi zsidó van a Földön, ahány magyar. Hogy van az mégis, hogy a világot a zsidók tartják kézben, és nem a magyarok? Nem kegyetlenek, nem gonoszok, csak okosabbak. Én minden vallást rühellek, de attól eltekintve a zsidóság a legtiszteletreméltóbb nép. Túléltek mindent, és ha megnézed a kultúrájukat, ünnepeiket, történelmüket, mindezt nevetve, énekelve és sülteket zabálva tették. Most is, több százszoros túlerővel szemben tartják magukat, sőt, annak ellenére, hogy ők a védők, ők terjeszkednek. Amikor odaköltöztek, a teljes légierejük egy átalakított turistagép volt. Nem sokkal később 6 nap alatt ledarálták a többszörös túlerőben lévő, 4 rátámadó állam teljes hadseregét. S hogyan is erősödnek megállás nélkül? A gazdagabb zsidók támogatják őket. A legösszetartóbb nép az övék. Egyszerűen zseniálisak. Össze sem hasonlíthatóak a génhibacsomópont magyarokkal, akik egymást szapulják csakis önérdekből. Nyomorék egy nép a miénk sajnos.

Mondtam mindezt nem zsidóként. Ateista vagyok és származásomban is sajnos inkább magyar, mint zsidó.

2013. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!