Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért teszi...

A kereszténység miért teszi ilyen gonosszá az embereket? Miért ilyen gonoszok? Miért van megbocsájtás, megbünhődés?

Figyelt kérdés

Most elnézést azoktól akik keresztények és nem ilyenek, mint a nagymamám. Ő nagyon vallásosnak tartja magát jár templomba is. Voltam vele párszor mert elhívott. És tőbbnyire csak pletyizni jár oda meg mutatni hogy ö jó ember, aki mindenkinél, még a papnál is szentebb. Nagyon gonoszan tud mások vallásáról beszélni pl:semmit nem tud a buddhiznusról meg a hindu vallásról, se a muszlimról, se a zsidóról csak ócsárolja az ősszes más vallásút, hogy azobrokat imádnak, nem esznek húst, és ezért mert nem keresztémyek, mind a pokolra fog jutni egytől egyig. A jehovákat különösen utálja, nem tudom miért, de amikor becsöngettek, olyqn átkozódásr nyomtt rájuk, hogy szerintem.szegények az utcát is elkerülik innentől.

Ha mindeniit elátkoz, majd elmegy a templonba meggyónni, és mint egy szent úgy jön ki, és legközelebb ugyan ez az átkozódást nyomja el. És mentsége, hogy ő meggyónja büneit, így ő a mennybe fog jutni.

Nagyon szomorú vagyok hogy ilyen gonosz. A keresztémység miért teszi ezt az emberekkel? Szeritem rosszúl lett kitalálva hogy bármi.rosszat teszek, azt egy egyszerü gyónással semmivé lehet tenni.

Miért ilyen et a vallás?. Miért teszi ezt az emerekkel?



2012. aug. 19. 17:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%

Az egész kereszténység a szeretet álarca mögé bújtatott terror és megfélemlítés.

[link]

2012. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Sok teszi ezt sajnos,ezzel is negatív reklámot csinálva az egyházuknak.Mindnek ez a mentsége,hogy ő meggyónja és ezzel el van felejtve.
2012. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak a keresztények ilyenek,én ezért fakadok ki, hogy azt hidetik, hogy meggyónják a büneiket és akkor meg van minden bocsájtva.

De miért kell bünt elkõvetni és akkor nincs mit meggyónni.

Lassan már utálom a vallásos embereket, mert igen "GONOSZAK" tisztelet a kivételnek!

2012. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A.Romanov ***** válasza:
100%

Igen sajnos nagyon sok gonosz és rosszindulatú ember van az egyházban Én katolikus vagyok, és eszemben sincs azt mondani, hogy ez egy szuper társaság ahol mindenki szent. Bizony voltak nagy botrányok nemrégiben is, és a hívek között is igen sok az ilyen amit leírtál. Nekem személy szerint van két nagyon jó muszlim barátom, nem gondolom, hogy pokolra jutnak.

Sokan vagyunk az egyházban, sajnos sok az ilyen is :(

2012. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Sághegyi Csaba ***** válasza:
97%

Különbség van a vallásosság és a Jézus Krisztussal való személyes kapcsolat között. Gyakran a vallásosság mögött még komoly hit sincs igazi Istenben. Az imák és vallásos gyakorlatok számukra olyan, mint körözés a varázspálcával, hozzáteszik, hogy abrakadabra, és remélik, hogy ha valahol van Isten, ez miatt nagy nehezen elfogadja őket. Mivel itt nincs személyes kapcsolat Istennel, ezért nincs a személyiség átformálódása sem. A pokoltól való félelem miatti önmegtartóztatás, meg kényszeres vallásosság pedig természetes módon negatív indulatokat gerjeszt.


Van a keresztényeknek másik fajtája is. Ők - felekezettől szinte függetlenül - valóban hisznek Jézus Krisztusban, abban, hogy ő minden bűnükért kifizette az árat. Ezért Jézussal a Szent Lelken keresztül vannak élő, valódi kapcsolatban, ez által személyiségük valóban átváltozik, mert Isten szeretete és ereje folyamatosan munkálkodik bennük. Ezekben az emberekben növekszik a békesség, a szeretet, a józan gondolkodás.


Azt hiszem, ez a válasz a kérdésedre.

2012. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
A keresztény vallásban sok olyan dolog található,ami a vallási vezetők önzésének kedvez.Könnyen manipulálják a híveket,a saját tudatlanságuk és önzésük magját elültetik másokban,ezzel fanatikus embereket "termelnek ki" utóbbiaknak le sem esik,hogy mennyire agy mosottak,hiszen meggyőzik őket,hogy jót cselekednek,és meg van nekik mondva,hogy kit ne fogadjanak el,kit tartsanak ellenségnek.
2012. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kereszténység tesz gonosszá, hanem az emberi természet ilyen sokszor. Ilyen emberek minden egyházban vannak, sőt nem csak egyházakban: a kommunizmus idején is voltak negatív alakok a pártban, besúgók meg tudom is én. A "testvériség" szó meggyalázói.
2012. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom az előttem szólóhoz.


Nos sokan nem tartják be Jézus a felebaráti szeretetre vonatkozó szemléltetését.. csak a gyónás pedig kevés hiszen erre van egy biblia vers:


(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.

Megfigyelhető, hogy el is kell hagyni a rosszat, nem csak folyton megbánni.


Talán az segítene sokaknak akik Jézus követőinek vallják magukat, hogy ha elgondolkodnának, Jézus irgalmas szamaritánus példáján.


Jól tudjuk, hogy a zsidók megvetették a szamaritánusokat, és nem is beszélgettek velük elkerülték és átkozottnak tartották őket.

De a szemléltetés szerint egy félholtra vert és kirabolt Zsidón még is egy Szamaritánus segített, amíg egy pap, és egy lévita is elment ezen ember mellett.


Tehát ki az Én felebarátom?

Jézus szerint:MINDENKI

Zsömle/lány

2012. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, az egyik hozzá szóló részben említette, hogy nagy részben a vallás vezetők is hibásak ebben.


Nézzük meg ezt a biblia verset

(Máté 28:20) 20... és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek.. . .


Nem tanítják meg az embereknek, hogyan tartsák meg Jézus parancsait.Sajnos maguk a vallás vezetők sem tartják meg a biblia tanításait sokszor, hogyan taníthatnának akkor ilyesmire másokat?

És ha hiba csúszik be akkor elintézik egy gyónással, vagy 5. miatyánkkal. ezzel pedig nem veszik komolyan az emberek hogy bűnt követtek el.Ez nem "büntetés", vagy helyre igazítás.

A lelkiismeret alszik.

2012. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia !


Azért mert a vallás és a vallásosság mögött negatív szellemiségek is vannak, én evangéliumi keresztény vagyok megtértem újjászülettem már több éve és a tökéletesség felé haladok ezen az úton napról napra fejlődik az ember, nem azt állítom hogy elértem volna de elérem mert Isten ezen az úton vezet és ennek ez a célja.

A nagymamád viselkedése nem túl célravezető vagyis közelebb áll a képmutatáshoz mint az őszinte bűnbánathoz ez az utóbbi kedves Isten előtt és ilyenkor van a bűnökre bocsánat, ha továbbra is viselkedik egyáltalán nem biztos a Menny számára biztos.

Az én nagymamám szintén vallásos volt és így élte le életét mindig azt mondta neki nem kell a megtérés, ennek a vége az lett nyomorúságos állapotba került testi és lelki szinten, majd megtért 86 évesen fogadta be szívébe Jézust és rá kb 1 hónapra költözött el az Úrhoz.

Véleményem szerint ha ez keserves is volt számára a végén hasznos volt megtört állapotba került, meg tudod térni így nem a pokolban ment el.

2012. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!