Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ennek mi értelme? Miért...

Ennek mi értelme? Miért csinálta így Isten? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A főbűnök közt van a paráznaság. De akkor Isten miért teremtett nőnek és férfinak? Miért teremtett úgy, hogy az ösztöneinkből indulva vágyat érezzünk a szerelemre meg a szexre? Neki ez miért jó? Miért csinálta úgy, hogy a tiniknek dúlnak a hormonjai, és máris megszegték Isten parancsát? Őmiatta van, hiszenő teremtett minket így! Minden egyes ember vágyat érez az ilyesfajta dolgokra! Ez egyfajta próbatétel?!

És Isten teremtette a testedet, akkor mi baja van vele? Ezt úgy értem, hogy például templomban nem illendő, nem szabad úgy menni, gogy sok látszik a lábadból, válladból, melledből. Dehát Ő teremtett ilyennek, miért nem fogadja el?? Egyszerűen nem tudom megérteni Isten logikáját!

U.i.: Isten nevét, meg a hasonlókatcsak azért ítam naggyal, hogy ne bántsam meg a vallásosakat. Amúgy nem hiszek Istenben egyáltalán.


2009. aug. 30. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
A kérdés felvetésével már úgy is kihúztad náluk a gyufát, a vallásos emberek érzékenységére való tekintet miatt kár naggyal írni ennek az izének a nevét.
2009. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem hiszel Isten létezésében, akkor miért izgatnak az előírásai?!... Rád nem vonatkozik, és KÉSZ!


Aki vallásos, az jól tudja, mit miért kér tőlük Isten, ezt hittanon megtanulták.


Ha érdekel a vallás, iratkozz be hittanra és mindenre választ kapsz VAGY ott vitatkozhatsz a pappal! :]

2009. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
szerintem a lényeg az h nem paráználkodj hanem válassz egy társat aztán meg helo. nemkell fűvel fával écessel csinálni.
2009. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
hm én is nagyon sokat gondolkoztam ezen.Meg sok vallásos embert ismerek, ők mondják h pokolra jutok,mert 3éve van barátom,de ugye csak 21 vagyok, igy nem vagyunk házasok. ez is bűn? pedig hűséges vagyok.nem értem miért büntetné,ha előbb kötelességem megszerezni a szakmám stb.vagy egyáltalán miért teremtett úgy hogy a szex jó legyen. azon is gondolkoztam h Isten lehet nem így gondolja valójában,csak a bibliát akik írták így értelmezték az évek során. mert ugye tudjuk, h több mint 1500évig íródott.ebből az akkori felfogás szerint így tették bele a bibliába? (és én is elnézést kérnék a hívőktől h kételkedem,vagy esetleg rosszul esik neki rományom.csupán kiváncsi vagyok,hiszen érdekel!!)
2009. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Ez a kérdés nekem dr. House majmolásnak tűnik de nagyon....
2009. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

"A főbűnök közt van a paráznaság. De akkor Isten miért teremtett nőnek és férfinak? Miért teremtett úgy, hogy az ösztöneinkből indulva vágyat érezzünk a szerelemre meg a szexre?"


Mivel szex =/= paráznaság, okosticián.

2009. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

;Paráznaság (2Móz 20:14; 5Móz 22:23–24; Róm 1:29; 1Kor 5:1–13, 6:9–20). Minden szexuális kapcsolat, amely az egész életre, egyetlen, másnemű személlyel kötött házasság szövetségén kívül történik: paráznaság – akkor is, ha a szexuális aktus nem megy teljesen végbe, sőt akkor is, ha akár csak a szívben, a szemben elkezdődik (Mt 55:27–30).

Tehát a házassági szeretet-szövetségen kívül a nemi élet paráznaságnak vagyis bűnnek minősül.


"tiniknek dúlnak a hormonjai, és máris megszegték Isten parancsát"

A kísértés nem bűn.

Azt nem tudod megakadályozni, hogy a madarak elrepüljenek a fejed felett. Azt se időnként le is szarjanak. De azt már igen, hogy ne rakjanak fészket a fejeden.


"Szabadon bűn és erény közt

Választani mily nagy eszme,

S tudni mégis, hogy felettünk

Pajzsul áll Isten kegyelme "

Madách Imre

2009. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Amíg a papok kefélik a hittanosokat és félévente tisztítani kell a csatornáikat a használt kotontól, addig ez az egész kissé groteszknek tűnik....vizet prédikálva bort iszik...vagy az pld mivel jobb, hogy 30 évesen szüzikén összeházasodik valakivel és hopsz akkor derül ki, hogy nem is passzolnak össze egyáltalán az ágyba...ez aztán az élet...vagy az az igazi próbatétel, ha olyannal éled az életed akivel a sex nem jó? vagy nem rossz, mert nem tudja így, hogy milyen jó?
2009. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

nem kell azért mindent komolyan venni amit a papok mondanak. ők emberek, tévedhetnek.

a teremtőnek semmi baja a szexszel, de még a perverziókkal sincs, különben egyrészt tényleg nem teremtett volna férfit és nőt, másrészt úgy ő nem a Jóisten lenne, hanem egy megalomániás tömeggyilkos, aki még ravaszul szívózik is az emberekkel hormonokon keresztül. :)

az Illatos kert-ben (iszlám) egyenesen azért dícsérik a bölcs Allahot, mert férfi és női nemi szerveket teremtett, lehetővé téve így a szexet.

zsidóéknál nem tudom mi a helyzet.

a túlbuzgó katkó hittérítők (vö.próféták) viszont azért nem csipázták a szexet, mert az ki tudott váltani akkora, vagy inkább sokkal nagyobb extázist az emberekből, mint a vallásos áhítat. hát akkor betiltották, aztán meg van oldva a konkurencia.

amúgy Isten, ha létezik, a szexet tutira nem ítéli el.

2009. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Válaszaimat Isten beszédéből a bibliából írom vagyis másolom be.

Miért teremtett nőnek és férfinak?


Az ember teremtésének mi a célja,erre a választ itt találjuk:

1 Mózes 1,26-28:

26.És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

27. Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.

28. És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.


Miért teremtett úgy, hogy az ösztöneinkből indulva vágyat érezzünk a szerelemre meg a szexre?

Vágy érzése önmagában nem baj a baj az hogy szerelem és elkötelezettség vagyis kapcsolat nélkül akarják az emberek kiélni a vágyaikat.


Miért csinálta úgy,hogy a tiniknek dúlnak a hormonjai, és máris megszegték Isten parancsát?


Isten akaratában az van hogy:

A szexuális vágy és a szerelem együtt legyen vagyis házasságban müködjön.Isten eredetileg igy akarta.

De mint már máshol is leirtam az emberek elszakadtak Istentől és rájuk szakadt a sok probléma.


Neki ez miért jó?-Ez neki egyátalán nem jó,hogy az emberek így élnek ő megtette a maga részét elküldte fiát Jézust aki visszavezeti az embert az Istenhez és egy új romolhatatlan örök élettel ajándékozza meg és a kedves kérdezőnek is ez kívánom hogy megtalálja az Istenhez vezető utat.A TÖBBI RAJTUNK MULIK ELFOGADJUK! VAGY NEM?


Ez egyfajta próbatétel?! Nem próbatétel ez az embernek a bűnös természetének a megnyilvánulása: Efézus levél 2.1-3.

1.Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2.Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint,ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;

3.A kik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban,cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaraját,és természet szerint haragnak fiai valánk,mint egyebek is.

A bűn következménye az alábbi igehelyen olvasható:

Róma levél 5,12.Annakokáért,miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál,és akképen a halál minden emberre elhatott,mivelhogy mindenek vétkeztek.


És Isten teremtette a testedet,akkor mi baja van vele?

Semmi baja a testel csak Isten szent,tiszta és a tisztátalanságokat,bűnös vágyakat amelyek nem tőle vannak hanem az ördögtől nem tolerálja.Isten tervében a test feltámadása szerepel: 1 Korinthusi levél 15.1-58.

Addig viszont a vele való közösség egyi áldása hogy a vágyakat lehet kordában tartani:

Róma levél 8.13:Mert,ha test szerint éltek, meghaltok;de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek,éltek.

2009. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!