Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért történhetett ez? Más is...

Miért történhetett ez? Más is érzett már hasonlót amikor más vallással találkozott?

Figyelt kérdés

Pár barátommal kiruccantunk Bécsbe , és bementünk egy olyan negyedbe ahol iszlám hitű nők vannak.

Na miután beértünk megmondtam barátnőmnek hogy most azonnal elmegyünk innen , nem bírom nézni szegényeket.


Egyszerűen összeszorult a gyomrom ,hogy látnom kellett szegény nők így el vannak nyomva , majdnem láncra verve.És míg élnek , nincs szabad akaratuk.


Egyszerűen nem bírom az ilyen dolgok látványát , irtózom tőle.



2013. jan. 19. 18:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
A bibliát férfiak írták és nem Isten. Egyértelműen látni hogy úgy írták meg, hogy a férfiaknak kedvezzen. Ha létezne igaz Biblia, azt nem nők és nem férfiak írták volna, hanem maga Isten. Ugyanis Istennek nincs szüksége emberekre egy könyv megírásához. Ha porból képes embert csinálni, akkor kőből is tud könyvet.
2013. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező: rossz ez így szerintem is, de a nők legnagyobb hányadának szerintem em okoz gondot. És a paráznaságot iskönnyebb megelőzni.


1-es: nem tudom, hogy miért kellett a keresztények tanításait cáfolni, mikor fel sem merültek. Ettől függetlenül megtörtént az is, amit írtál, a Tízparancsolat esetében.

2013. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Igen, volt már, hogy hasonlóan éreztem. Ezek a vallások képtelenek fejlődni, mindig egy régebbi kor viszonyait rögzítik örökre. Még szerencse, hogy a kereszténység tud fejlődni. Lásd az ókori, a középkori és a mai kort.
2013. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 خديج&# ***** válasza:
44%

Ez már csak így van velem is, amikor félmeztelen lányokat látok az utcán és a férfiak csak a nyálukat csorgatják vagy még időnként meg-megerőszakolják ezeket a lányokat ha már végképp nem bírnak magukkal.

A szegény nők szerintem akkor vannak elnyomva, ha már csak úgy tudnak érvényesülni, ha majdnem meztelenre vannak vetkőzve.

2013. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

Hát nagy tévedésben vagytok.


Nők, akiket Isten különleges kegyben részesített

Abból látszik meg, mennyire figyelembe vette Jehova a nőket, hogy milyen különleges kegyben részesítette némelyiküket a bibliai időkben. Hágárt, Sárát és Manoah feleségét angyalok látogatták meg, akik isteni utasítást mondtak el nekik (1Mózes 16:7–12; 18:9–15; Bírák 13:2–5). Voltak „szolgálattevő asszonyok” a sátortemplomnál, és női énekesek is voltak Salamon udvarában (2Mózes 38:8; 1Sámuel 2:22; Prédikátor 2:9).

Izráel történelmében Jehova több alkalommal is nőt használt fel arra, hogy őt képviselje, vagy hogy a nevében beszéljen. Debora prófétaasszonyról a következőket olvashatjuk: „ide jöttek fel hozzá az Izráel fiai törvényre” (Bírák 4:5). Miután Izráel vereséget szenvedett a kananeus királytól, Jábintól, Debora igazán különleges kiváltságot kapott. Úgy tűnik, ő szerezte a győzelmi éneket, legalábbis egy részét, amely végül a Jehovától ihletett feljegyzés része lett (Bírák 5. fejezet). Évszázadokkal később, hogy Jehovát megkérdezzék, Jósiás király Hulda prófétaasszonyhoz küldött egy delegátust, köztük a főpappal. Hulda tekintéllyel felelhette: „ Azt mondja az Úr, Izráel Istene” (2Királyok 22:11–15). Ez alkalommal a király azt parancsolta a küldöttségnek, hogy egy prófétaasszonyhoz menjenek, de ez azért volt így, hogy utasítást kapjanak Jehovától. (Vö. Malakiás 2:7.)


Ne keverjétek már össze az emberi hagyományokat, és kultúrákat Isten elvárásaival.


A Bibliát Jehova íratta le és igen is 40. embert használt fel hozzá.

De nem azért mert Ő nem tudta volna meg tenni.egyébként pedig a főség elrendezése szerint az asszony vétetett a férfiból nem fordítva.

Egy házasságban nem lehet két családfő, mint ahogy egy autóban sem lehet két kormánnyal vezetni.


Jehova a férfit nevezte ki Családfőnek, ám ez nem azt jelentette, hogy a feleségét elnyomhatja.

Aki hűtlen volt a feleségével arra is büntetés várt.

Persze ezt idővel kiszínezték egyes Farizeusok, és elkezdték a saját embertársaikat, meg a Nőket elnyomni.

De Jézus rá világított, hogy ez nem egyezik Jehova nézetével, hanem ezek már emberi hagyományok semmi közük nincs Isten el várásához

Jézus mindig is méltóság teljesen bánt az asszonyokkal, bemutatva, hogy Isten igen is értékeli a nőket.Olyan kiváltságban volt részük, mint, hogy Nőknek jelent meg legelőször Jézus a feltámadása során és nem férfinak.


Vagy Máriának kiváltsága volt a messiást kihordani, megszülni, felnevelni.


A nők méltóságteljes szerepe Isten korai szolgái között

A bibliai időkben Isten szolgái jól bántak a nőkkel. Természetesen ami a nőket is érintő, akkori szokásokat illeti, segítségünkre van, ha a szemünk előtt tartunk néhány dolgot. Először is, amikor a Biblia olyan kellemetlen helyzetekről ír, amelyek gonosz férfiak önző uralkodása miatt adódtak, ez nem azt jelenti, hogy Isten helyesli, ha így bánnak a nőkkel. Másodszor, bár Jehova megtűrt egy időre bizonyos szokásokat a népénél, de szabályozta azokat, hogy megvédelmezze a nőket. Harmadszor, óvatosaknak kell lennünk, hogy ne a modern irányadó mértékek szerint ítéljük meg az ókori szokásokat. Bizonyos szokásokat, amelyeket az emberek ma kellemetlennek tartanak, az asszonyok akkoriban nem feltétlenül tekintettek lealacsonyítónak.

2013. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy mi köze van a témához a keresztényeknek...
2013. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 loupsolitaire ***** válasza:
72%

Szerintem ne te döntsd el, kedves kérdező, hogy mi jó nekik, és mi nem.

Más kultúra, más alapokon fejlődött.

2013. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kezdtem, hogy szerintem sincs ez jól. Ezek után nem tudom, miért kellett ócsárolni, mikor azt állítom valamiről, hogy nem jó, ti meg szidtok, mert hogy szerintetek sem jó. Nincs benne logika. Viszont vannak előnyei is, ezért szerintem mindenkinek szabadon kéne eldönteni, hogy hordja-e vagy sem.
2013. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
..valóban soka földi világban a szenvedés, de ne feledje egyetlen ember létforma sem azt, hogy mindezt mi emberi lények szabadítottuk magunkra, mert a világegyetem tökéletes és intelligens, és mindig azt adja, amit a teremtőik kívánnak, tehát érdemes elgondolkodni Jézus tanításán, hogy a helyzet javulhasson, hogy tu.i. azt tegyük mással (és gondoljunk is másról, bármiről)amit magunknak is kívánunk...ezért nem irtózni kell, hanem elindulni a helyes úton , ami a tiszta elme, hogy ne teremtsünk még több szenvedést, illúziót...:)
2013. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Tudod Kérdező engem is kiráz a hideg ha varjú öltözetben meglátok nőket. DE! Azt is figyelembe kell venni, hogy hol és miért alakult ki ez a szokás-- nem kimondottan a vallás volt ami okozta hanem az éghajlat és maga a homokos táj hogy tulajdonképpen valamikor törzsekben életek kint a pusztában és a homok viharoktól bizony tele lett szem és haj és minden homok szemmel--- ezért alakult ki a férfiaknál, egészségügyi szempontokból a körülmetélés, is. Csak el kell képzelni mit jelentett egy homok vihar után ha a homok bejutott a vékony bőr alá a makk fejére micsoda gyulladásokat okozhatott-- mivel kezelték volna kint a sivatagban? Vagy a turbánok használata a harcosok fején--- mi célja lehetett-- hogy ha a törzsek harcoltak egymással vagy a zarándok utakon meghalt valaki akkor a turbánt kitekerték és az szolgált halotti lepelként.


Na most ahhoz hogy az emberek bizonyos szokásokat megtanuljanak és betartsanak ahhoz segített be a vallás szigora igy vált törvénnyé, népszokássá és bizony megszokássá, természetessé-- számunkra megdöbbentővé, hisz nem szenvedünk a homok vihartól csak nagyon ritkán és mérsékelt formában.


Az hogy a nők félre ülve étkezhetnek hogy a nők csak férjük uruk engedélyével tehetnek bármit is és mé némely helyen nem mehetnek ki az utcára se egyedül-- Az sajnos a férfi nem aljasság, a vallásuk hazugságai miatt van amikor azt hitette el az emberekkel hogy Isten teremtette először a férfit és a nő csupán az oldalbordájából lett megalkotva, hogy a nő vette ráa férfit a bűnbe esésre-- és ezért üzettek ki a paradicsomból

2013. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!