Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem hülyeség a vallás?

Csak szerintem hülyeség a vallás?

Figyelt kérdés

Szerintem az egész egy nagy néphülyítés, és a tudatlanság hiánya.

Pl. régen azt hitték az emberek, hogy a villám az Zeus haragja, miközben pedig csak egy teljesen hétköznapi természeti jelenség.

A tudomány sokkal logikusabb.

A keresztény egyház is hazudik össze vissza, régen megtagadták a tudományos fejlődést. Már kb 1000 évvel előrébb járnánk, ha a középkorban a keresztény egyház elfogadja az új dolgokat.

Ráadásul a tanításuk is hülyeség, van egy olyan rész a bibliában ami azt mondja: "Add el mindened mid van, és add oda a szegényeknek". Ehhez képest a pápa arany trónban ül.



2013. jan. 25. 22:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
(természetesen nem csak a keresztény vallásra gondolok. mindegyik az (szerintem))
2013. jan. 25. 22:35
 2/67 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit provokatívan tetted fel a kérdésed. :D

De én sem pártolom a vallásokat és szintén népbutításnak tartom. Illetve a gyenge emberek menekülésének.

2013. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:

Hozhatnék még számtalan példát mivel cáfol rá a tudomány a vallásra.

Pl. Mária is nem azért lett terhes Jézussal, noha szűz volt mert Isten megtermékenyítette. Van egy biológiai folyamat, a szűznemzés, ami által vmi biológiai akármi miatt( nem vagyok szakértő) a nő megtermékenyül, és semmi köze Istenhez.

2013. jan. 25. 22:41
 4/67 anonim ***** válasza:
60%

Végre egy olyan kérdést olvasok itt aki teljesen elismeri azt hogy a vallás egy nagy baromság.

Teljesen egyet értek veled, a vallásnak semmi értelme, valóban csak a butítás megy, a tudományos fejlődésünk valóban sokkal előrébb lenne mint most, és kitudja milyen világot élnénk már.

Sajnos a vallásosok nagy része azthiszi hogy isten csak úgy fogja magát és csinál csodát, megteremti azt amit egyesek akarnak, és ezzel teljesen bediliznek hogy megkapták, pedig ez csak két dolog, a véletlen, és az hogy ha valaki tesz valamiért akkor megkapja amit akar, isten nem segít mert nincs.

Másrészt az evolúciós elmélet is sokkal logikusabb mert bizonyított hogy így alakult ki az emberiség és nem úgy hogy isten csinált egy nőt meg egy férfit aztán szaporodjatok.

Sajnos a sok vallásos nem képes elhinni azt hogy a tudomány a fejlődésünk oka, és nem az isten meg az egyéb természetfeletti lény, mert ilyenek nincsenek.

Aki a vallási maszlag nélkül gondolkodik, sokkal jobban boldogul az életben mint az aki ül a seggén és a csodát várja. Magától semmi nem lesz.

Kérdező szerinted nem hülyeség, én most kezet fognék veled.

2013. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

Akkor kezet rá:D

Teljesen igazad van, kár, hogy nem tudunk rajta változtatni.

2013. jan. 25. 22:48
 6/67 anonim ***** válasza:
72%

Készülj rá hogy ez a kérdés 1 órán belül moderálva lesz valami vallásos által.De különben ez a VALLÁS kategória nem pedig a VALLÁS KRITIKA.Az ilyen kérdéseket oda kell írni.Biztos új vagy az oldalon,ráaásul az írásodból azt veszem észre hogy csak felületesen ismered a témát.Szerintem olvasgass még egy kicsit,mert ez így magában nem álja meg a helyét hogy":a középkorban a vallás hátráltatta a tudományt".A keresztény európának ez csak egy nagyon rövid (pár évtizedes,esetleg évszászados) része volt,hogy a nem megfelelő gondolkodású tudósokat kivégezték és írásaikat megsemmisítették.A középkor nagyrészében a vallás ápolta a tudományt és csak a kereszsténység tartotta fönn(legalábis Európában).Persze voltak olyanok is hogy az ó korban még barbárnak számító keresztény hordák elpusztították a görög természettudósok munkáit.De ezen kívül semmi.(bár ez is jó nagy visszalépés volt).


Valamint szerintem nem gondolkoztál el azon hogy kit mennyire sértesz meg ezzel.Régen én is ilyen voltam és moderálva lettem.Ahhoz hgy túlélj ezen az oldalon,nem szabad így viselkedned.


Egy ateista.

2013. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
63%
a vallás azoknak való,akik hülyék a tudományhoz"
2013. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy sértő a vallásos emberekre nézve. De legalább szembesülnek egy teljesen direkt nézőponttal és talán gondolkodásra biztatja őket.
2013. jan. 25. 22:52
 9/67 A kérdező kommentje:
Amúgy valóban felületesen ismerem, nem vagyok egy vallásszakértő, de annyira értem, hogy lássam, hogy teljesen illogikus és gyarló
2013. jan. 25. 22:53
 10/67 anonim ***** válasza:
68%

Nem nem te vagy az egyedüli.


Sokan vannak kik hasonlóan vélekednek, de nem véletlen.

együtt érzek veled, mert nem véletlen az amit érzel.

A magukat Keresztényeknek vallók, sokszor keverednek ellentmondásba a tetteik miatt.

olyasmit tesznek amiket végül is meglehet különböztetni a helyes tettek, és a helytelen tettek között.

Jézus azt mondta, hogy a gyümölcseikről lehet felismerni ezeket a személyeket.


Persze a keresztény is ember és tökéletlen, ám szemmel láthatóan kirívó felháborító tetteket azért nem tesz.


Jézus azt is nagyon jól megmondta, hogy az utolsó napokban fellehet majd ismerni azokat akik keresztényként élnek, és azokat is akik csak mondják, de az életük homlok egyenest mást csinál.

Ezek a "vallásoskodók" megbotránkoztatják azokat akik látják ezeket, és felháborodnak ezeken, persze jogosan, de ettől függetlenül, nekünk keresztényeknek mivel tudunk ezekről, ép emiatt kell példát mutatni.

Hogy a helyes útra lépjenek azok akiknek rossz a tapasztalatuk.


A kereszténység egyháza, már régóta lelepleződött de az ítélete még várat magára, ugyan úgy ahogy a többi vallásoknak is, nem hagy kétséget afelől a teremtő, hogy hatalmas büntetésben lesz részük.


A jelenések könyve azt írja, hogy amilyen fényűzően éltek annyi kint fognak elszenvedni, miközben az emberek, meg a híveik éheztek.

"menyasszony és vőlegény hangja sem hallatszik többé benne"...


Ironikus, hogy pont azok fogják kifosztani, akikkel most még fantasztikus kapcsolatban vannak.

2013. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!