Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj az ha nem voltam első...

Baj az ha nem voltam első áldozó sem? Eleve nem vagyok vallásos és későn is kereszteletek meg és nem is érzem hogy érdekelne a vallás, hinni másképp is lehet szerintem.

Figyelt kérdés

Mért tartják sokan olyan fontosnak a vallást,hisz oké bérmálkozni is fog a gyerek,de ha igazából nem hisz az egész dologban,és csak kényszerből megy a templomban,a fiatalok többsége meg nem hisz,akkor mi értelme van?Vagy csak a szokás miatt van?

Szerintem nem attól jó vagy rossz valaki hogy jár templomba,sok vallásos ember ismerek és nem különbek semmiben sem mint a hitetlen társaik,sőt a régi időkben sokszor még gonoszabbak is voltak,nézzük csak Árvácska történetét és sok ilyen volt,van,apu is ismert árva gyereket és hasonló története volt.Szóval régebben a vallással visszaéltek,a gazdagok vették a búcsú cédulát megváltva ezzel bűneiket,és voltak a boszorkány üldözések is,és most is rengeteg háború dúl pont emiatt.


A lényeg mért is olyan fontos,vagy sokan az alapműveltség miatt tartják ezt fontosnak?


Senkit nem akartam megsérteni.


2010. máj. 5. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem fontos az egész vallás! Véleményem szerint ha valaki istenben hisz, és őt áldja, akkor csak a problémáira keres kibúvót, hogy biztos ő nagyága akarja, hogy nekem ne legyen jó! persze ez ritka! van aki nagyképűségből neveli minden gyerekét vallásosnak, és ezzel az álszentséggel akarja magát sérthetetlenné tenni a többi nem hívő emberrel szemben!

Ami a legszörnyűbb, az a kis óvodások hitegetése jézuskával, meg ilyenek! miért jó az, ha a gyerek karácsonykor az ajándéknak örül, és hálás egy nemlétező duci angyalkának? és különben is hol a télapó?? mert az is képben van...nagyon kusza az egész, de tömören: az egész a pénzről szól, és az ártatlanok butításán. a Biblia a legdurvább média. durvább mint a tv.


és én sem akartam megbántani senkit!

2010. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, segítségképp ajánlok egy kis olvasnivalót, ott mindenesetre megtalálod a választ:

Nézdd meg:

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Talán érdemes lenne tisztázni ,hogy vallás és hit jelentése nem egy. Életem során ,eddig még nem találkoztam hitetlen emberrel. Ha találkozol ateaista emberrel s valoban odafigyelsz rá ,akkor észrefogod venni hogy ö is hisz. Ha nem másban, akkor magában vagy cselekedeteiben.

De bövebben megtalálod a válszt - amennyiben valóban érdekel- a következö cim alatt:www.esszenus.hu sok sikert és megnyugvást,harmoniát kivánok Neked!:-)

2010. máj. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
abban hiszel amiben szeretnél.ha van Isten akkor nem fogja megszabni neked,hogy miben higyj,hiszen szabadnak teremtett.a vallások,és vezetőik ellenben szeretnék megszabni mert ez az érdekük.a szeretetről prédikálnak,holott sokan közülük még más ember hitét,vallási meggyőződését sem képesek tiszteletben tartani.miért olyan fontos? ugyanazért amiért fontos trendinek lenned,fontos megvenned azt amit a TV-ben reklámoznak,fontos tartoznod valahová.ezeket a dolgokat a társadalom,pénz,és érdek szabja meg.ha nem ezek szabnák meg akkor senki nem alapítana vallást mert nem lenne értelme.-és én is hozzáteszem,senkit nem akartam megsérteni.
2010. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem baj. Csak bűn.

Akinek erre nincs igénye formálisan nem kell cselekednie.Semmi értelme.


Ne adjátok a szent dolgokat a kutyáknak és gyöngyeiteket se szórjátok a disznók elé, különben még eltapossák lábukkal, és megfordulva széttépnek benneteket.

Mt 7,6

2010. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.


Szerintem nem hinni,vallásosnak lenni nem bűn,ha mégis az mások szerint a legkisebb bűnök közé tartozik,vannak ennél sokkal nagyobbak is.

2010. máj. 6. 15:16
 7/7 anonim válasza:

Szerintem az is egy hit, ha valaki azt hiszi, nincs Isten. És néha nehezebb, bonyolultabb össztenni a világot, amely fogta magát és létrejött értelmetlenül, cél nélkül. Csak úgy lett és vége lesz meg minden.


Ha nagyon érdekel Isten, keressétek fel a www.apologia.hu weboldalt. Ez a vallástudomány, valláskutatással foglalkozó tudományág weboldala. Ahogy néztem, van mit fejleszteni a honlapon, de van egy-két anyag már fennt.

2013. aug. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!