Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten minek teremt ennyi...

Isten minek teremt ennyi tökéletlen lényt?

Figyelt kérdés

Lucifer miért lázadt fel ? Miért vágyott dominanciára egy ilyen kötött hierarchikus rendszerben? Isten minek teremt ennyi lényt ,akik a természetükből adódóan megszegik a saját szabályait, alacsonyabb rendű létformákát ,akik állandóan a hatalom után sopánkodnak?Legyen az angyal ,ember vagy egyéb?

Isten ,ha ilyen hatalmas ,akkor miért nem ölte ki a teremtményeiből a hatalomvágyat/"emancipációt" már a legelején?


Ha mi is létrehoznánk valamilyen technikai szintű tudással egy intelligens élőlényt, jogunk lenne felette uralkodni?Egyáltalán akarta ő ,hogy megteremtsék és élje le az életét szolgaként?


2009. szept. 1. 22:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Ez számomra olyan magától értetődik, hogy nem kell bizonyítanom."


Számomra meg az ellenkezője annyira nyilvánvaló, hogy nem kell bizonyítanom. És?


"Az, hogy a banán jó, olyan nincs. Én szeretem, nekem jó, a haverom nem szereti, neki nem jó. Táplálkozási szempontból jó, nekem, de nem a kutyámnak. Házat nem lehet építeni belőle arra nem jó."


Pont most bizonyítottad, hogy igenis van olyan, hogy a banán jó, ha megmondjuk, milyen szempontból.


"No ezt az ATTÓL FÜGG-öt mondjuk 1 szóval relatívnak."


Igen, csak ennek semmi köze a locsogásodhoz a "bipolaritásról".


"De ha csak úgy általánosságban beszélünk jóról, akkor sem mondhatom meg neked, hogy mi a jó, csak magamnak."


Egy egész sor dolog van, ami minden ember számára rossz (pl.: fájdalom, betegség, szenvedés, éhezés stb.), míg egy sor más dolog mindenki számára jó. Amíg csak arról beszélsz, hogy nem mindenki szereti a banánt, addig persze hogy a lila álokoskodás szintjén ragadsz.


"Természetesen vannak dolgok amik nem vagy nem jellemzően bipolárisak. Bele lehetne ugyan magyarázni sok mindenbe hogy igenis bipoláris, de nem akarok mindenképp nyerni egy vitában. Ugyanis én nem azt mondtam, hogy minden. Én a világról általánosságban mondtam."


A 'világ általában' vagy minden, vagy a dolgok többsége. Nem lehet "általában a világra" igaz X, hogyha határozottan kevés dologra igaz.


"De a világ ellentétek mentén működik, mozog. A változásnak ez az alapja. Erő és ellenerő."


Asztapaszta! Azt hittem, a világban minden egyforma és soha semmi sem változik. Mély gondolkodó vagy.

2009. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne a témához elolvasni Az Ember tragédiáját, érdekes gondolatokat vet fel :) -->


Lucifer nem uralkodni akart, csupán nem értett egyet istennel, aki megteremtett minket, öntudatlan lényeket és elhelyezett a boldog Paradicsomba.

Angyalainak megparancsolta hogy szeressenek minket, mert az ő teremtményei vagyunk, de voltak angyalok, akik pont ezért úgy érezték, megillet minket a szabadság, a szabad akarat, a döntések joga, a tudás gyümölcse, s nem maradhatunk az öntudatlanság rabságában. Ez az ellenszegülés vezetett végül ahhoz, hogy szárnyaiktól megfosztattak és démonokká lettek. Ma már cseppet sem olyan rózsasziromszerű a lelkecskéjük, mint akkor volt.

2010. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 világvége1 ***** válasza:
Isten jónak teremti a szellemeket, azok (szinte mind) maguktól lesznek gonosszá egyből. Nem lehet a gonoszt kiölni a szellemekből. Annyit tehet az Isten, hogy kipusztítja az emberiséget. Ezt is fogja tenni. Sátán nem létezik. Istennek nincsenek szolgái. Olyan van, hogy valaki egyetért vele, és azt teszi, amit mond.
2020. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!