Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jelenlegi vallások miért...

A jelenlegi vallások miért nem mondják el az igazat, hogy hazudnak az embereknek? Egyáltalán miért jó ez nekik, hogy hülyeségekkel tömik az emberek fejét?

Figyelt kérdés
Mire jó ez nekik?
2013. jan. 31. 13:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mégis, mit kellene kezdenie az embernek magával? Egyen, igyon mulasson? És ha erre nincs pénze, akkor szenvedjen attól, hogy nem dorbézolhat, mert nincs miből? Ez mennyivel lenne jobb?
2013. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Honnan szeded, hogy hazugság minden? Szerintem meg pont fordítva van, aki azt állítja nincs semmi alapja a vallásnak, és a hívők megrontják a társadalmat még ha a jót is hírdetik, ahogy Te mondtad, NA ezek az emberek hazudnak a legnagyobbat embertársaiknak és ők a legveszélyesebbek, mert csak bomlasztják a társadalmat... És mit javasol a kedves kérdező, mit kellene tenni dobja el a mindenki a hitét és foglakozzon inkább a földi dolgokkal? Fizesse az adót, menjen munkába egyen aludjon, sz*rjon és kész ennyi? Éld TE így az életed és ne akard, hogy más is kövessen a lejtőn. Ha ez szerinted az igazi élet akkor kösz, de inkább nem szeretnék felébredni...
2013. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11-esnek, nem azt mondom, hogy dorbézoljon, hanem azt, hogy éljen normálisan.

12-esnek pedig azt, hogy amit leírtál az az élet alapvető dolgai (evés, ivás... sz×rás). De attól, hogy megpróbálja beleélni magát valami a rózsaszín tündérmesékben, az csak önámítás, melynek semmi értelme.

Felőlem úgy élsz ahogy akarsz, a tiéd. Felőlem elmondhatod a Miatyánkot is 200×, de attól még senki se fog meghallani a távolból.

És én azt kérdeztem, hogy egy papnak (bármely vallás szóba jöhet), mire jó ez nekik?

2013. febr. 2. 12:04
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem minden pap hívő.

Régen gyakran sakkoztam egy pappal, aki foglalkozásképpen űzte hivatását, de nem hitt Istenben.

Szerintem a vallás általában nem rossz, bár lehetnek kiélezett helyzetek, mint a vallásháborúk korában, amikor szükséges a kontroll. Az élet úgyis gyorsan elrepül, ha valakinek szükséges némi kapaszkodó, nem lehet érte megróni.

Alapjaiban egyébként nem hiszem,hogy rosszra tanítanak a vallások, bár több tekintetben el vannak maradva a világ fejlődésétől.

Számos kérdésben egyébként sincs pillanatnyilag megoldás, a modern eszmék sem kezelnek problémákat, a 2000 éves kereszténység nem csoda, hogy le van maradva.

Hogy miért kell a vallás?

Szerintem folyamatosan van már réges rég óta, nem lehet neki egyszerre véget vetni, ráadásul a modern eszmék jelenlegi válsága miatt a vallás bizonyos szempontból kiutat jelenthet sokak számára.

Ha igény van rá, akkor szükséges, de a demokráciának ellenőriznie kell, hogy ne legyen más nézetek, hitek, vallások kárára.

2013. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


Nem úgy tetted fel a kérdést, hogy miért jó a papoknak, ezért reagáltam én is, mint a többi hozzászóló. Az pedig csak a te saját egyéni véleményed, hogy senki sem válaszol a Miatyánkra. Ne álltalánosíts. Különben én is kijelenthetem, hogy az amit mondasz hülyeség, hisz a te szavaddal szemben nem, hogy millió, hanemm milliárd vallásos ember áll. De nem teszem, hisz nem vitázni akarok, csak kérlek ne add a szánkba a te hited miszerint senki nem hallja az imáinkat. Természetesen mivel szólás szabadság van ezt megteheted, DE hangsúlyozd ki, hogy ez csak a TE véleményed (a jövőben). Köszönöm

2013. febr. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ennyi erővel:

Mire jó az neked, hogy tömöd az emberek fejét mindenféle hazugsággal arról, hogy nincs Isten? Mire jó ez neked?


Tévhitben élsz: akik ezen vallásokat követik, teljesen meg vannak győződve arról, hogy az a valóság. Senkinek nem hazudnak, meg vannak erről győződve (mármint nem a tv-s jósokra, hanem a papokra, szerzetesekre, müezinekre stb. gondolok).


Nem bántásból írtam, csak azt mondom, hogy meg vannak győződve az igazukról, így aztán nem hazudnak, legfeljebb félreinformáltak.

2013. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Persze nem minden pap hívő, de a vallásokat nem csak kitalálták. A tolvaj szektákat igen.
2013. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

hatalmi és profit-érdekből teszik, amit tesznek


a vallás gyakorlatilag erről szól ... és mindig is erről szólt


a múltat mindig szépre-hazudják a hívőknek

2013. febr. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!