Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azt hallottam, hogy Jehova...

Azt hallottam, hogy Jehova Tanúi világfelfogása és teológiája a zsidókéhoz hasonló. Hogyan kell ezt érteni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 01:24
1 2
 1/18 Ozmium42 ***** válasza:
25%
A zsidók Ószövetsége kb. 900 oldal, a JT-k Bibliája kb. 1200 oldal, ebből 900 oldal ugyanaz az Ószövetség, mint a zsidóké. Szerinted miért hasonló a világfelfogásuk?
2013. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi elmondásuk szerint az első századi keresztények életfelfogásával és viselkedésével próbálnak a "világban" érvényesülni, élni. Én ezt hallottam.
2013. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Molnár Sándorné ***** válasza:
11%

T. 2-es válaszadó!

Jól tudod, igen, Jehova tanui visszatértek az eredeti hit gyakorlásához, amit Jézus és az apostolok lefektettek. Ezek szerint próbálnak élni. Amit tanulnak, a mindennapi életükbe igyekeznek átültetni.

Mert az apostolok haláláig gyakorolt hit az elfogadható Isten előtt. Már az I.század végétől megkezdődött a hamis tanok bevitele a hitbe. Ahogy Pál apostol megjövendölte, hogy az Ő haláluk után jönnek majd egyének a gyülekezetekbe, akik hamis elferditett dolgokat kezdenek tanitani. Ez be is következett. Hiszen pl. a "lélekvándorlás" tana is Platóntól ered. Tehát átvettek a görög filozófikusoktól és más vallásokból is tanitásokat, amiket aztán ötvöztek a Biblia tanitásával. Mindez már hamis tan. Ezért Jehova tanui csak azt fogadják el, amit a Biblia ir, vagy alátámaszt.

A Biblia megirása pedig i.sz.96-ban befejeződött Jénos apostol által irt Jelenések könyvével.

Ami ezen kivül van, az már mind emberek által elgondolt, kitalált dolgok.

Ha kérdésed lenne, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit! Ha irsz, irj privátba!

2013. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező.


Nos nem teljesen gondolkodunk A zsidó teológia szerint bár sok mindenben hasonlít a nézetünk.

Végeredményben mind a két csoport Jehovát tartja a teremtő Istennek és nem Buddhát, Sívát, Allahot,Stb


az viszont tény, hogy az első századi keresztény mintára igyekszünk élni, amit Jézus meghagyott a követőinek.

Ezt a tiszta keresztény tanítást amit Jézus élt és tanított Az apostolokkal és az akkor élt keresztényekkel együtt, még nem fertőzték meg hitehagyott tanítások, hagyományok, amit az utolsó apostol halála után olyan gyorsan terjedtek el, mint a fekély.


De erről figyelmeztették is keresztényeket az apostolok hogy legyenek felkészülve.

2013. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

"A zsidók Ószövetsége kb. 900 oldal, a JT-k Bibliája kb. 1200 oldal, ebből 900 oldal ugyanaz az Ószövetség, mint a zsidóké. Szerinted miért hasonló a világfelfogásuk?"


Na az ilyen választ végkép nem értem!!!???


Kezembe vettem egy Károli bibliát / 1 válaszoló kedvéért: református volt


Ószövetség:889

Újszövetség:305

Össz:1192


Kedves 1 válaszadó, most a te logikád szerint ez mit jelent?

2013. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
az itteni jehovás beírások alapján meglehetősen más a világfelfogása a két csoportnak.
2013. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Hát hogy mennyiben mozdítja előre Isten igazságát és szándékait, azt nem értem.

Nem ennek kellene a lényegnek lenni, hogy a biblia könyvei közül melyik hány oldalból áll.

Nem olvastam sehol hogy Jézus oldalszámoknak nagy jelentőséget tulajdonított volna.


Hogy nem lényeges dolgok nagy hangsúlyt kapnak az csak arra jók, hogy a valóban fontos dolgokról elterelje a figyelmet.

2013. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Ozmium42 ***** válasza:
57%

Mi a problémád, 11:21-es válaszoló?


Nincs két Biblia, tehát terjedelemben nagyjából meg kell egyezniük, ha ugyanakkora betűvel, ugyanakkora lapra (stb. lényegtelen) nyomtatják őket. Viszont azért írtam JT-s Bibliát, mert nekik van egy saját fordításuk, ahol a több fajta fordítási lehetőség közül azokat használják, amik a teológiájuknak megfelel. A Jehova nevet is egy csomó helyre beleírták, ami a többi fordításban nem szerepel.

2013. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező.

Bár erről régebben volt szó, de talán elfelejtetted a válaszokat.


Sőt Tegnap egy válaszoló, aki nem Jehova tanúja, azt mondta, hogy minél régebbi bibliát, főleg Károli fordításút vesz a kezébe annál többször találkozik Jehova nevével.

Nem érti, hogy miért nem írták bele a későbbi nyomtatásba.


Ebből jól látható, hogy a "hatalommal bíró" emberek megengedhetik maguknak azt hogy Isten nevét a régebbi fordításoktól eltérően teljesen ki hagyják.


Ha ez nem "bűn" vagy elmarasztalásra való tett, akkor az sem, hogy Mi pedig vissza rakjuk a nevét, az Őt megillető helyre.


Arról nem is beszélve, hogy bizonyos fordításokban soha nem jelölik meg az olvasóknak, hogy egy adott biblia rész vagy vers nem szerepel régi töredékekben, tekercsekben ezért ezek betoldások.

Teszik ezt azért, hogy ezek a biblia versek támogatást biztosítsanak a nem bibliai tanításoknak.

De ez senkit nem érdekel az egyház fők, meg az itt vezető beosztással bíró személyek azt csinálnak a biblia fordításokkal amit akarnak, nem félve Isten haragjától.


Folytatják azt a "hatalommal való" vissza élésüket amit a sötét közép korban is büntetlenül megtettek, senki nem mert ellenük beszélni.

az emberek némelyike pedig csendben hallgat, mert fél a változtatástól,annak következményétől még ha az igazság is.

DE Ők tudják.

2013. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

1/5/7/8:

Oldalszám és terjedelem: az Ószövetség vastagabb, mint az Újszövetség, ez nem Jehova Tanúi sajátossága.


2/3:

ez így lehet, legalábbis ami a kitűzött célt illeti.


9:

"Bár erről régebben volt szó, de talán elfelejtetted a válaszokat." Ha ugyanerről már volt szó, be tudnád másolni a linket? Köszönöm.


Más témában, ami nem a kérdésre válaszol, kérlek, ne írj be ezután, mert az nem véletlenül lesz csak 0%-ban hasznos.


1:

Én pont azt szeretném megérteni, hogy milyen hasonlóság van a (Jézus korabeli) zsidók és a Tanúk felfogása között, és miért. Bár már nekem is volt olyan érzésem Pál Zsidókhoz írt levelét olvasva, hogy akár "Jehova Tanúinak írt levél" is lehetne a neve.


Főleg a törvény szerepére gondolok: hogy Jehova Tanúi a Bibliát úgy tekintik, mint a zsidók a Törvényt. Pedig: "A betű megöl".

2013. febr. 10. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!