Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én vettem észre, hogy...

Csak én vettem észre, hogy itt az oldalon Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Feltesz a kérdező egy kérdést, de nem arra válaszolnak, hanem ugyanolyan témában de másról kezdenek el beszélni, így kikerülve a válaszadást.


Vagy ha valaki megcáfolja őket, akkor nem ismerik be, hogy "így van" hanem hanyagolják a témát, hátha aki rámutatott összefüggéstelenségre hátha elfejetni.


2013. febr. 4. 14:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
elfejetni=ELFELEJTI
2013. febr. 4. 14:28
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

A tények makacs dolgok. Én ezt nem csak jehovásoknál látom, más vallási kérdéseknél is, de minden olyan témakörben ez megy ahol a tudományos ismeretek szembenállnak a hittel.


Tipikus témakikerülő reakció ez. Lényegében mindent leírtál, felesleges is továbbragozni.

2013. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 titak ***** válasza:
58%
Egyet értek az #2-el. És ha megnézed a többi témakört pl. a politikát. Itt is-ott is ugyan ez a helyzet. Ha valaki valamit nem tud cáfolni, akkor inkább elkezdi bizonyítani saját igazát.
2013. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most a többi témakör lényegtelen, mivel ebben a témában ebben a témakörben tettem fel a kérdést.
2013. febr. 4. 15:17
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Hogy mit értesz kikerülésen nem tudom, de személy szerint nem szoktam kikerülni a kérdést, hanem a legjobb tudásom szerint adok választ ha nem értek valamihez akkor inkább nem írok, vagy utána járok különböző tudományos magyarázatoknak, és úgy válaszolok.


S ne általánosíts, mert nem vagyunk egyformák,

2013. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Látom más is észrevette. Az én kérdéseimhez valami betanult szöveget mondnak aminek semmi köze a kérdésemhez. De ilyenkor nem szoktam rájuk szólni, had mondják, nem idegesít mert én nyugodt természetű ember vagyok. Meg ilyenkor sajnálni szoktam szegényeket hogy mennyire be vannak úgymond "nevelve" és nem szoktam szólni érte.
2013. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Nos Ha tévedek azt igen is beszoktam látni.


A másik, hogy a feltevésed szerint azt írod, hogy:

"feltesznek egy kérdést, és nem arra válaszolnak, hanem ugyan abban a témában de másról beszélnek."


Ha egy kérdésre ugyanabban a témában beszélnek akkor valamilyen módon csak kapcsolódik köze van, de előfordulhat, hogy egy ember más megvilágításból látja a kérdést mint Te vagy a Kérdező.


a bibliát pedig nem tudod megcáfolni, legfeljebb nem értesz a Teremtő gondolataival egyet.

S ha egy Biblia olvasó valamit nem ért még, és nem tud válaszolni rá, nem fog igazat adni arra amiről még Ő maga nincs meggyőződve, hogy tévedett, hiszen csak nincs ismerete adott témában


erre még nem gondoltál?

Azt ne felejtsd el, hogy nem minden embernek egyforma a képessége, Van amiben az egyik erősebb, másban pedig egy másik ért jobban egy adott dologhoz.


S ha megfigyeled a többi hozzá szólót, ez nem kizárólag a Tanúknál fordulhat elő.


De mivel a Tanúkat eleve gyűlölni kell muszáj hozzájuk kötni azt amiben más ember sem jobb.

2013. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogy észre vettem, itt minden kédésre választ ad a Biblia.

És ezt a kikerülés dolgot valóban nem csak Jehova Tanúinál látom.


És persze, itt már a kommentekben is kezd elfajzani a beszélgetés, miszerint, aki nem érti a Bibliát és félre beszélésnek nevezi a sok ökörséget, az unintelligens, mert a Teremtő így, a Teremtő úgy, a többi vallási és világnézet a Sátán műve és jajj annak, aki úgy érzi, hogy több, vagy akár más nézőpontból közelítve találja meg a "vallását".


Bocs az esetleges OFF miatt.

2013. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező!

Katolikus vagyok, de mégis megjegyeznék valamit.

A kérdések többségénél látszik a kérdező hiányos teológiai ismerete a témában, ezért ezen hiányos ismereteit ki kell egészítenünk, hogy a választ megérthesse. Sokszor azonban tényleg lemaradnak a álaszok végéről az összefoglalók, amik önmagukban félreérthetők lennének, csak a korábban közölt háttérismerettel érthetők.

A közölt háttérismeret sokszor tűnik mellébeszélésnek, pedig nem azt a célt szolgálja.

2013. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Nagy Ágnes, nosza mutass nekünk olyan kérdéseket, melyeket feltettél és mi általánosságban "betanult szövegekkel" mellébeszéltünk és egyáltalán nem válaszoltunk a rájuk!!!


Olyan volt már rengetegszer, hogy a nyilvánvaló bibliai tények dacára, azok teljes figyelmen kívül hagyásával, mereven ragaszkodnak sokan a saját véleményeikhez, melyek a vallásuk "szent" hagyománya alapján születtek. Ezt ilyenkor az előzmények merev letagadásával is képesek egyesek ellenünk beállítani, mintha azzal, hogy a Tanúk nem osztják az ő, gyakran logikátlan és bibliaellenes véleményüket, bizonyított lenne a tévedésünk.

2013. febr. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!