Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti hisztek Istenben? Szerintet...

Ti hisztek Istenben? Szerintetek a Biblia igaz?

Figyelt kérdés
vagy csak egy fércmű?

2013. febr. 13. 15:07
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
én nem hiszek benne
2013. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
Utólagosan sokszáz vagy ezer évvel később önkényesen összeállított tákolmány.
2013. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Igen, igen, nem
2013. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%
En teljes szivembol ,teljes lelkembol ,es teljes elmemmel hiszem ,hogy Isten letezik es a Biblia minden szava igaz.Nezz utana es meglatod ,hogy amiket a Biblia ir 100 Szazalekosan beteljesedtek .
2013. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
72%
marhaság
2013. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Persze hogy igaz! Tapsolt egy f@szi és lőn ég és föld! Tapsolt még egyet kapásból világos is lett! Ezt hogy nem lehet elhinni....??
2013. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező?


Igen teljes mértékben nem csak hiszek, hanem szilárdan megvagyok győződve Isten létezéséről.De most nem térek ki a tudományos részére, mert a kérdés nem erről szól.


És a Bibliában leírt szavai amik tőle származnak mind igazak.

Mivel Ő hozta létre az életet, ugyan ki tudhatná, hogyan működik a lehető legjobban.

A biblia lapjain nem csak az van leírva, hogy az Ádámi lázadás következményeit Jehova hogyan fordítja a visszájára, hanem az is, hogy a minden napi életben a nehézségek ellenére, hogyan tudjuk a belső békénket megőrizni és a kevés kis pénzből is kielégítő életet élni


Az élet minden területére ad tanácsot:

gyerek nevelés, házastársak kapcsolata, pénz beosztása, barátok megválasztása, munkatársakhoz, szomszédokhoz való hozzáállás, stb.


Ezt pedig nem lehet facér műnek tekinteni, mert bizonyított tény hogy sokan akik alkalmazzák ezeket a tanácsokat, boldogabban és kiegyensúlyozottabban élnek mint mások.

Ép ezért ha csak emberektől jövő gondolat lenne benne, akkor simán be lehetne tartani....De nem nagyon tudjuk....

2013. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7%
Bocsánat javítok, Fércmű.
2013. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 netbakter ***** válasza:
12%

Bibliában csak azok hisznek akik még nem olvasták. Hallottak (ismernek) belőle 1-2 idézetet, és azt hiszik, hogy az az Isten létének egyetemes igazsága.

Ha olyannal találkoznak ami nem fér bele az Isten-i igébe, akkor azt "átvitt" értelemben kell értelmezni, míg máskor képesek lennének életüket áldozni a leírt szöveg szó-szerinti értelmezéséért.


kérdésedre:

[link]

2013. febr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

Bár mind a két válaszomat nullázták még a javításomat is, azért annyit szeretnék hozzá tenni, nem egészen úgy van ahogy az előttem szóló mondja.


Én nem hogy olvastam egyszer de 22 éve rendszeresen vizsgálat tárgyának tekintem és kezelem a szent írást.


Bár nem érdekel, hogy emberi szemszögből nem hasznos egy iciri-picirit sem a válaszom,

azt nem értettem , hogy miért 0% de most már értem.

Mert ugye a kérdés az volt, hogy hiszek e Istenben és igaz e a biblia .

erre a válaszom alapján csak nekem nem hasznos vagy 0 mert hiszek, és igaznak tekintem a bibliát, mint ahogy az előttem szólók közül is de még sem nullázták le.

Rá jöttem mi a különbség.... nem a válaszom a baj,

csak azt nem értem, hogy itt az embert osztályozzák,miért nem a választ?

2013. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!