Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A magyarok nem ebben az...

A magyarok nem ebben az Istenben hisznek ami a keresztények Istene?

Figyelt kérdés

szóval ezt az isten fel cserélték a magyarok Istenére ?

"A magyarok Istenére esküszünk"

bocs az offért

de egy korábbi kérdésemnél is kaptam olyan választ hogy ez fel merüljön bennem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


2013. febr. 14. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Én például semmilyen istenben nem hiszek.
2013. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Ha érdekel, miért nem az ősmagyar vallásnak olvasol utána...


De helyesen: a magyar vallást cserélték le a keresztényre, nem pedig fordítva.


Amúgy meg tökmindegy, mert semmilyen isten nem létezik.

2013. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"A magyarok Istenére esküszünk"


Nem egy másik istenre utal, hanem arra, hogy az Isten a magyarokat is szereti, a mi védelmezőnk, stb.

Az "Erős vár a mi Istenünk" sem egy kisajátítás, hanem a közeli kapcsolatra utal.

A "mi Napunk" sem azt jelenti, hogy kisajátítjuk a rendszer főcsillagát. :DD

2013. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Még jó hogy a Teremtő nem nacionalista.

A nemzetek az emberei találmány, Isten nem akar megosztottságot.


ezért igazából nem is szabad Istenre esküdni sem.


(Máté 5:34-37) 34 Én azonban azt mondom nektek, hogy egyáltalán ne esküdjetek, se az égre, mert az az Isten trónja, 35 se a földre, mert az a lábzsámolya, se Jeruzsálemre, mert az a nagy Király városa. 36 A fejedre se esküdj, mert egyetlen hajszálat sem tudsz fehérré vagy feketévé tenni. 37 Hanem beszédetekben legyen a ti igenetek igen, a nemetek pedig nem, mert ami ezeken felül van, a gonosztól van.

2013. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

"A nemzetek az emberei találmány,"


Ahogy Isten is.

2013. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

bocs az offért de ez sokat foglalkoztat mostanában, Van Isten vagy nincs? AZ amberek úgy találták ki Istent hogy kell lenni valami erőnek ami mozgatja a világ mindenséget.

Szerintem itt pont hogy az ERŐN van a hangsúly Isten nem egy személy ahogy mi elképzeljük hanem egy energia aki látta már a TITOK című doku filmet az nagyjából érti mire gondolok. ezért gondolom úgy hogy van egy piramis ahogy ált. iskolába tanultunk a feudalizmusról és a rangot jelölő piramist. Legfölül van Isten az energia, utána vannak más természet feletti lények nevezzük őket fél isteneknek ezek a fél Istenek lehetnek azok akik meg mutatták magukat az embereknek és őket tekíntik isteneknek! ő utánuk jönnek a szellemek aztán az emberek. de igazából ezt én se hiszem el ez csak egy elméletem, de több is van. Igazából ha van Isten örülnék neki ha irányt mutatna vagy csak valami csodát hogy az emberek ismét higgyenek Ő benne.

2013. febr. 14. 15:51
 7/13 Ozmium42 ***** válasza:
Négyes válaszoló, nem tudom, hogy te ugyan az vagy-e, aki minden egyes kérdés alá, ami akár csak súrolja a témát, beírja a nemzetellenes gondolatait, de mindenesetre emlékeztetnélek (ha te vagy az, akkor másod ízben), hogy az emberek nem akartak nemzeteket, Isten maga keverte össze a nyelveket, és aztán természetesen ahogy az egy nyelvet beszélők értették meg egymást, a többieket pedig nem, így értelem szerűen csoportosultak. Szóval ha most ez rossz lenne, akkor eső után köpönyeg.
2013. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.

Ez tény és való, hogy a nyelvek össze zavarása a teremtő műve.

De azt nem mondta, hogy mert nem egy nyelvet beszélnek, akkor eltérhetnek tőle és a vezetésétől, és találjanak ki Isteneket maguknak és hozzanak létre Istentől független emberi vezetést úgy, hogy közben megfeledkeznek róla és a törvényeiről.

2013. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"hogy közben megfeledkeznek róla és a törvényeiről."


Ami nem létezett, arról nem lehet megfeledkezni.

2013. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ozmium42 ***** válasza:

Mindazonáltal, hogy a nemzetek megteremtése után a törvényeit és az akaratát volt szíves 1, azaz egy nemzetnek kinyilatkoztatni, mégpedig ha jól tudom, kb. 1500 éven keresztül, így a többin problémás számon kérni, hogy nem tartották be.


Másrészt a nacionalizmus nem arról szól, amit írsz. Nemzetek is lehetnek keresztények, még a te felfogásod szerint is, pusztán akarat kérdése. Az, hogy a nemzetünkre büszkék vagyunk, főleg ha már nem miattunk alakult így, abból hagy ne csináljunk vallási kérdést.

2013. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!