Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Reinkarnáció és Biblia-mégis...

Reinkarnáció és Biblia-mégis elismeri?

Figyelt kérdés

A vak ember esetéről van szó,akit Jézus meggyógyított,a tanítványok pedig előtte megkérdezték,mit vétkezett,hogy vakon született.Jézus pedig ezt válaszolta:

"Sem ez nem vétkezett – felelte Jézus –, sem a szülei, hanem az Isten tetteinek kell rajta nyilvánvalóvá válniuk." Jn. 9:3.


2013. febr. 17. 11:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

7-es válaszolónak:


Ezt írod:'Vajon Keresztelő János az újraszületett Illés volt? Amikor Jánostól azt kérdezték, hogy „Illés vagy?”, akkor ő világosan ezt felelte: „Nem vagyok”"


Persze hogy azt mondta, hogy nem vagyok, hisz senki sem emlékszik előző életére. Ez mennyire nonszensz. Ha egy részeget megkérdezel másnap hogy táncoltál ezzel vagy azzal. Azt fogja mondani, hogy nem. Nem emlékszik még az előző estére sem, nemhogy előző életére.


Ez számomra nem bizonyít semmit, hiába tűzdeled tele a mondandódat idézetekkel, ha nem jól használod őket... :)

2013. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

A feltámadás nem reinkarnáció!


A héberek teljesen máshogy értelmezték azt, hogy Illés támadt fel.


Nézd meg, hogy Jézus mit kérdezett a tanítványoktól:


Mt 14,2 És monda szolgáinak: Ez ama Keresztelő János; ő támadt fel a halálból, és azért működnek benne az erők.


Mk 6,14 És meghallá ezeket Heródes király (mert nyilvánvalóvá lőn az ő neve) és monda: Keresztelő János támadt fel a halálból és azért működnek benne ez erők.


Mk 6,16 Heródes pedig ezeket hallván, monda: A kinek én fejét vétetém, az a János ez; ő támadt fel a halálból.


Lk 9,7 Meghallá pedig Heródes a negyedes fejedelem, mindazokat, a mik ő általa történtek: és zavarban volt, mivelhogy némelyek azt mondák, hogy János támadt fel a halálból;


Lk 9,19 Ők pedig felelvén, mondának: Keresztelő Jánosnak; némelyek pedig Illésnek; némelyek pedig, hogy a régi próféták közül támadt fel valamelyik.


Keresztelő János és Jézus között néhány hónap korkülönbség volt.


Amikor azt mondák, hogy Illés vagy-e? Ők Illésre gondoltak, és nem egy hallhatatlan lélekvándorlásra. Amikor János azt mondta, hogy nem Ő az, akkor azt azért mondta, mert nem Ő volt az.


Jézus is emlékezett az "előző életére", mert amit tett, azt azért tette, mert a Atyától látta. Nincs reinkarnáció. Feltámadás van, nem reinkarnáció.


Zsid 9,27 És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:


EGYSZER meghaljanak ---> majd ítélet


Nem újjászületés egy másik testben, aztán egy másikban, stb...

2013. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Szerinted. Szerintem pedig az a sok ember aki az előző életére visszavihető regressziós hipnózissal nem kamuzik. Sőt mikor valaki hipnotizálva van nem hazudhat azt amit akar. Sőt, még valami ami a lelkek létezését bizonyítja akik a mennybe mennek a JT állításaival ellentétben akik azt mondják, hogy mindenki meghal s majd egyszer együtt feltámadunk. Ez pedig ebben a kérdésben szereplő videó:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


A tanukat semmivel sem lehet meggyőzni, ők csak copy-znak a bibliából verseket amiket a saját értelmezésük szerint használnak. Csak meg kell nézni: Máté 11:12-15


Itt írja hogy János valójában Illés. Tudom hallottam a ti meséteket erről, hogy ő valami ellentéte vagy milye illésnek, meg hogy csak hasonló dolgokat készített elő Jézus érkezésére, de ezt az értelmezést ti kreáltatok a saját állításotok igazolására. Ezzel senkit sem tudtok meggyőzni.

2013. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
És Jehova tanui elcsendesültek.... :)
2013. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Máté 11:12-15


Én ugyan nem vagyok Tanú, de a 15. sort azért beidézném:

Máté 11:15 Akinek van füle a hallásra, hallja.


Jézus mindig példázatnál említi ezt a mondatot.


Illés jelentése egyébként 'Az én Istenem az Úr'.


Szerintem aki olyan példázatot, melyek után Jézus hozzáteszi, hogy akinek füle van a hallásra, hallja, nem példázatként kezeli, persze nem emberi szabályok szerint, annak nem biztos, hogy van füle erre. A hallás Istentől van. Illés ő, Isten prófétája, aki "az atyák szívét a fiakhoz fordítja, a fiak szívét pedig az atyákhoz, hogy el ne jöjjek és meg ne verjem e földet átokkal".

Ahogy Illés tette.


Ahogy megfigyeled, hogy mielőtt azt mondta volna, hogy Ő Illés, ezt is mondta: " És, ha be akarjátok venni..."

Egységében kellene látni.

2013. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Amúgy ajánlok neked, nektek egy hallgatható, mp3-as magyarázatot.


[link]


Itt keressétek meg "Vankó Zsuzsa: Mit jelent az a prófétikus kijelentés, hogy Jézus visszajövetelét Illés eljövetele előzi meg" című előadást.


Szia

2013. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de nem tetszik az ilyen magyarázó anyag. Nem szeretem ha megmondják nekem miről mit kellene gondolnom. Azt majd én eldöntöm. Ez hasonló a verselemzésekre. ugye emlékszünk:A költő bácsi itt arra gondolt hogy.... Peeerszeee
2013. febr. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!