Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert nem hiszel a Bibliaban?

Kőris kérdése:

Miert nem hiszel a Bibliaban?

Figyelt kérdés
Milyen erveket lehet felsorakoztatni a Biblia ellen?

#Biblia #ateista #ellen #ellenerv #cafol #cafolat
2013. febr. 18. 16:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

3as:

En most pont a Bibliara voltam kivancsi ilyen teren. Nem is mondtam,hogy hinni kene benne.


4es:

Ha a kerdesed nekem szolt,en nem hiszek a Bibliaban.


Szerintem erezni,hogy a kerdes ateista szemszogbol irodott.Ha nem,bocs.


A valaszokat koszonom,johet meg.

2013. febr. 19. 17:42
 12/18 19gal_balazs97 ***** válasza:
83%
Üdv én nem hiszek istenben a Biblia is sok túlzást ír le amiknek a fele sem igaz.
2013. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

1. Emberek írták.

2. Az emberek azt hazudnak,amit akarnak.

3. Nem ellenérv,hogy a matematika,ill. fizika könyveket is emberek írták,mert az azokban szereplő tények megismételhetők,ellenőrizhetők.

2013. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Inkább azt kellene megkérdezni, hogy milyen érveket lehet felsorakoztatni mellette.

Lehet kezdeni.

2013. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Leginkabb semmilyen ervet nem lehet felhozni mellette,mert a hivei szerint is csak hit az egesz.
2013. febr. 22. 13:17
 16/18 Zsizsik666 ***** válasza:

Mert olyan próféciákat lehet írni milliót, amik benne vannak, ez a jóslás legalja kb. Az isten rosszindulatú benne, gyilkol, büntet átkozódik, és jóistennek nevezik. Ez ellentmondásos :D

A legnormálisabb szereplője a Sátán, aki alig követ el benne valami bűnt, mégis kekeckedik istennel, aki győzni fog, s ezt a sátánka is tudja, szóval ahhoz képest, hogy okos, el tudja csábítani bűnre az embert, igencsak zártosztályos személyisége van. szóval ez is ellentmondásos.

2013. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi OKA lenne bárkinek is hinni benne?

Azért,mert településeket találnak meg egy ókori könyv alapján,bizonyíték bármelyik természetfeletti történet hitelességére?

NEM.

Megírni egy jövendölést a könyv elején,ami a könyv végére beteljesedik még egy általános iskolás gyereknek se nagy megterhelés.


Eleve nem természettudományos könyvnek íródott.

2013. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szia! a Biblia egy jó mesekönyv.

Olyan talán, mint a görög mitológia amit imádok ellenben a Bibliai történetekkel.

Ha akarsz hihetsz benne, úgy ahogy a tündérekben, vagy a szellemekben. Mindenki saját maga dönti el, miben hisz.

2013. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!