Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme a vallásoknak?

Mi értelme a vallásoknak?

Figyelt kérdés
Úgyértem hogy van a világon jópár vallás, és mindenki abban hisz, amilyen a vallása. De ebben az a nagy ellentmondás, hogy hogy lenne már akkor több mindenható? Egyszerüen nem értem, és a kereszténységből nagyon sok minden azért íródott hogy az embereket a jóra neveljék, nem azért mert Isten ezt mondta. De miért pont Isten van az élen? Miért pont így írták? Lehetett volna csák norrisz is ennyi erővel....
2009. szept. 8. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Az embereknek lelki nyugalmat ad ha

jók lesznek és megbánják a bűnieket

akkor a mennyek országába kerülnek

Chuck Norris csak egy filmszinész nem lehet Istenhez hasonlítani :D

2009. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha tudják hogy kitalált az egész, akkor miért hirdetik annyira? Miért nem keresnek valami olyan bizonyítékot, amivel el lehetne hitetni a emberekkel?
2009. szept. 8. 17:42
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Annyira nem értem... Milyen bizonyítékra gondolsz?Könyörgöm, nézz szét magad körül, vagy csak nézz magadra!! Te komolyan elhiszed, hogy anno csak úgy nagyot durrant a hidrogén,és érdekes módon "véletlenül" pont úgy repkedett szét minden, hogy teljes rend legyen. A Föld is "véletlenül" pont olyan távolságra helyezkedett el a Naptól, hogy megfelelő körülmények alakuljanak ki az élethez, meg aztán csak úgy valahonnan megjelent pár egysejtű, amelyekből evolúció során kialakult például az ősmajom, abból meg pár ezer év múlva te is páldául? "Noooormális, kérem?? Ez hülyeség!" Amúgy is. Ha valakinél meglátnál például egy k*va jó telefont, megkérdeznéd, honnan van, elhinnéd, ha azt mondaná, hogy "háát csak úgy lett a semmiből." Hát nem tudom. Igaz, én nem vagyok tudós, de minnél többet olvasok a biológiáról, annál világosabb, hogy ez az egész nem lehet csak a véletlen műve. Amúgy meg miért Isten? Egy magyar nyalvész ezt így magyarázta: az is-t régen ős-nek mondták, a ten pedig nyugalmat jelent, úgyhogy a magyar Isten szó jelentése: Ősnyugalom.
2009. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nem kell tárgyi vagy egyéb bizonyíték a létezésére

én akkor is hiszek benne

2009. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

Sok ember a vallásban találja meg a lelki békéjét. Ezzel nincs semmi baj addig, amíg másokat nem a vallási hovatartozása alapján ítél meg. Ha saját magát és az azonos hitüeket többre tartja, mint a más vallású vagy vallástalan embertársait az már baj. De nem is a vallással és a hívőkkel van a baj (szerintem nincs velük baj), hanem a vallás irányítóival. Megmondom őszintén, hogy a katolikus vezetőket kifejezetten utálom. Meg kell csak nézni mit csinálnak Afrikában. Szegényeknek nincs elég bajuk, még a HIV vírussal is meg kell küzdeniük. Nem értem, hogy miért nem Európában osztja az észt a pápa. Rövid időn belűl elzavarnák. Nem a hívők (bár lehet hogy ők is), hanem a politikusok. Itt az emberi élet ilyen módon való semmibevevése kifejezetten útálatot váltana ki az emerekből. Mert az egyháznak csak a lélek számí, a test nem. Mi már ebből nem kérünk.


"ősmajom" Az ilyen kijelentéseken a legtöbb hívő még kacag is. Nem jártál iskolába? Nem a majomtól származunk, hanem... Nézzél utánna, hogy mit állít az evolúciós elmélet, ami lehet hibás is akár, de azért nézzél csak utánna. Még az is lehet, hogy pont te fogod megdönteni. Rég volt már Nobel-díjasa az országnak. Biológiából pedig még nem volt. Hajrá!

2009. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Ha a vallás elpusztul, vele pusztul az értelem is. Mert mindkettő alapjaiban autoritatív természetű. Mindkettő bizonyítási módszer, amely maga nem bizonyítható. S az isteni tekintély eszméjének lerombolásával egyetemben jócskán leromboltuk annak az emberi tekintélynek eszméjét, mely által egy aritmetikai osztás elvégezhető.
2009. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
20:34 A vallások elpusztulhatnak. Ereje a hitnek van. Így a vallásokra lehet azt mondani, hogy értelmetlenek, mert csak a hit számít. A többi az meg csupán körítés. Hiszen oly sok vallás van, amely mind abban az egy Mindenhatóban hisz.
2009. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem mit mondotok, de nekem valahogy az egész sántít. Mármint a keletkezéssel kapcsolatban. Mert ügye mindkét elméletben nagyon nagyon sok ellentmondás van, ezért én egyiket sem tartom nagyon valószínűnek. Inkább egyik félét sem hiszem el. Lehet hogy van mindenható, de lehet hogy nincs, ezt nem tartom kizártnak. Csak azt nem értem, hogy hogy lehetnek a szentfazekak olyanok, hogy csak a mi vallásunk igaz, a többi kitaláció stb...
2009. szept. 8. 21:12
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Én nem vagyok vallásos és nekem sincs semmi bajom a vallásal.Hanem ahogy a 20:26-os mondja -> a vezetőkkel van baj...18:12-esnek pedig:elképzelhetőbnek tartom az evolúciót meg a "Nagy Bumm"ot mint hogy egy szakállas pasi (vagy nő?) lejön és azt mondja hogy:najó teremtsük meg az embereket!
2009. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a nagy bummban is sok ellentmondás van, szerintem meg ne is akarjuk kideríteni hogy keletkeztünk, mert SOSEM KAPUNK RÁ VÁLASZT!!! Ez 100%
2009. szept. 8. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!