Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van 25 vallás akkor 25 isten...

Van 25 vallás akkor 25 isten és 25 teremtés?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 01:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Nemcsak 25 vallás van, hanem sokkal több! Viszont csak egy Isten van, imádják őt bármily néven: Akár az Atya, akár Jahve, akár Allah - mind ugyanaz az egyetlen Isten!
2013. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Antimod ***** válasza:
Minden vallás ugyanazt a jelenleg még megfoghatatlant, értelmezhetetlent igyekszik keretbe önteni az adott nép, kultúra és hagyomány saját nyelvezetén.
2013. márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

A két legnagyobb, a kereszténység és iszlám kezdete egy és ugyanaz. De gondolom ezt tudod. :P

Ezeknek hívei több milliárd.

A zsidók hitének is ugyanaz az alapja, tehát őket is bele lehet venni. Most már 60 százaléknál járunk és még mindig ugyanaz az Isten és ugyanaz a teremtés.

A harmadik legnagyobb a hinduizmus, ott - gondolom ezzel te is tisztában vagy - se Isten, se semmi, a kasztrendszerben hisznek. Nincs semmi egységes teremtés elmélet, se Isten hit.


Maradt 2 milliárd, aminek az egyik része semmiben sem hisz, max a pénzben, a másik felének nagy része pedig buddhista, taoista, konfucionista, tehát itt sincs egységes teremtés elmélet, sem Isten kép.


Kérdem én: ha elég egyértelműen a világ lakosainak nagyobb része monoteista és a teremtés is ugyanaz nekik, a többi vallásban pedig ez nem is fontos, akkor te miről beszélsz? Mit ferdítesz?

2013. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
11%

"válaszom válasza"


Ekkora hülyeséget mint amit a hinduizmusról írtál még nem láttam. Egy olyan vallásról ilyet írni aminek hazájában vannak olyan városok(!) ahol akár 7000 templom is van, elég nevetséges.

2013. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A hinduizmusban akárhány isten van, mindegyik alá van vetve a karmának. Nem tudják megváltoztatni, nem tudnak kegyelmet adni a bűnök és az akaratlan balesetek következményei alól.


A kérdésre: igen, ez így van. És ráadásul ebben az esetben 25 igazság is van.


Nem, csak egyetlen igazság lehet, és a vallások közül csak az hiheti az igazságot, amelyiknek az igaz Isten kinyilatkoztatta.

2013. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Számomra 4 feltétele van az igaz vallásnak.


1: igaz legyen

2: adjon választ a kérdésekre

3: Jézushoz köze legyen

4: Isteni kinyilatkoztatáson alapuljon


Aki tudja jó aki nem az ezek után a fentiek alapján válassza ki (azt az egyet)!

2013. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
ltt 1 bő válasz mért Jézus az út: [link]
2013. márc. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Lepontoztam a "válaszom válaszát" mert gorombaának találtam. Amúgy viszont valóban nem úgy van a hinduizmussal, ahogy a "válaszom"-ban írták. Én hívő vagyok, és intelligens is bizonyos fokig, így tehát nem bírom a gorombáskodást.
2013. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Isten (vagy bármilyen más néven nevezhetjük) az Eredendő Egy. Ő a kezdet. És a nevetséges kis hangyikák itt a Föld nevű bolygón, meg gondolom, más bolygókon is, keresgélik az igazságot, tapogatóznak, elméleteket találnak ki, de nem látják az egész Eget, és nem hallják az összes hangokat, ezért a legtöbb amit tehetnek, hogy összevesznek, hogy a sok vak közül ki lája az igazat. (van egy indiai tanmese a vakokról meg az elefántról)
2013. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért van ennyi vallás mert az emberek a maguk kényelmére akarnak a teremtőben hitet gyakorolni, és nem úgy ahogy Jehova kéri


És nem mindegy, hogy Allah, vagy Buddha, mert ezt akkor is Izraeliták esetében is meg mondta: nem volt mindegy, Jehova megmondta, nem lehet idegen isten közöttük.

Jehova leíratta, hogy Ő az igaz isten, és azt is hogy mit kell tenni, hogy elfogadható legyen az imádatuk Ő előtte.

aki ettől eltér, az nem Isten elvárása szerint él, és Jézus hiába valónak nevezte ezeket a vallásokat.


"hiába imádnak engem, mert emberi hagyományokat tanítanak, gyakorolnak, Isten parancsa helyett."

2013. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!