Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápát miért a bíborosok, és...

A pápát miért a bíborosok, és nem isten választja?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 10:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
húha
2013. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
A bíborosok isteni sugallatra szavaznak "véletlenül" többen egy-egy jelöltre.
2013. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Azért, mert ez a bíborosok feladata.
2013. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
7%
Nem könnyű hivatás ez... a nőpápa választás óta az a hagyomány, hogy minden bíborosnak meg kell markolnia az új pápa farkát, hogy megbizonyosodjon róla, hogy férfi az illető. Nos, százvalahány megmarkolás már nem gyors procedúra. Isten meg hogy fogná meg neki?
2013. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen erőltetett "poént" sem olvastam még, mint az előttem íróé.
2013. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
Mert isten nem létezik, a bíborosok meg csak lefizetik egymást, hogy a saját szimpatizánsuk kapja a legtöbb voksot :)
2013. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
miért, szerinted 10-20 évenként le kéne jönni Istennek a Földre, kiállni a Szent Péter térre csipkebokor képében és kihirdetni, hogy ki legyen a következő pápa? :) Kicsit lebukás lenne, nem? Szóval ha nem akar bizonyosságot adni a létére, akkor ezt nem teheti meg. A bíborosok elvileg isteni sugallat segítségével választják a pápát, szóval Isten vezeti őket.
2013. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

Na, azért volt már rá példa, hogy az a sugallat nem akart jönni.

Mivel a Keresztény Egyháznak régen iszonyatos hatalma volt, a világ nem maradhatott sokáig vezető nélkül, kifejezetten jó megoldást találtak, rájuk zárták az ajtót, a fehér füst hagyománya... de hát mindenki ismeri a történetet, nem is folytatom, csak annyit még, számos esetben meg lehetne biztatni a döntéshozókat, a politikusokat hasonló módszerrel, kompromisszumra kötelezve őket.

Bizony gyakran fontos, hogy egymás véleményét figyelembe vegyük és majdnem azt mondom, a demokrácia fejlődését határozottan erősítette ez a hagyomány.

Isten földi helytartója demokratikusan van választva emberek által, akik nagy hatalmú és művelt egyházfők.

Isten nincs jelen, ha lenne is, Őt aligha lehetne bezárni.

Nekem ateista létemre tetszett, szépek a hagyományok, a svájci gárda egyenesen látványos, a szertartások lenyűgözőek és a helyszínek csodálatosak voltak.

2013. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%
Azért nem Isten választja a pápát,mert Istennek nincs szüksége földi helytartóra.Én nagyon sokat olvasom a Bibliát,és sehol az ég-világon nincs benne,hogy kellene ilyen embert választani.Tehát,ők nem Isten akaratát cselekszik!Majd a megfelelő időben ezért számot is kell adniuk Istennek !!Remélem minnél hamarabb!
2013. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

Szia !


Kik azok a bíborosok?

A Bibliában a püspökök vagy vének felett nem áll senki ez ellentmondás már sejtem honnan ered.

2013. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!