Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, feltettétek-e...

Keresztények, feltettétek-e már magatokban ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Higgyek-e csak azért Istenben, mert a tudományt nem értem?

2013. márc. 14. 16:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan milyen tudományra kéne gondolni, mert elég sok van..

Bár a kérdés szempontjából lényegtelen, Isten léte nem zárja ki a tudományok szükségességét.

2013. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tudományt nem érted, és ezért hiszel Istenben, akkor legalább van valami világnézeted. Ez is jó. De ne hidd, hogy Isten csak a keresztény vallásuakra vonatkozik. Nagyon sok vallás van a kereszténységen kívül, legnagyobb létszámban a keletiek, buddhista vagy ahhoz hasonlók. Érdemes lenne onnan is ismereteket szerezned.

De ha azt se érted, nem baj. Istenben hinni, őt szeretni hálával gondolni Rá, ez mind jó. Csak arra ügyelj, hogy ne légy kirekesztő a más vallásuakkal. Tehát arra gondolok, hogy ha nem ugyanolyan vallású valaki mint te, vagy ha materialista, más dolgokban hisz, mint amiben te, akkor ne legyél vele gyűlölködő, vagy kirekeszteő. És a magad részére is elvárhatod ugyanezt, senki se csúfoljon, gyűlölködjön stb. veled a vallásod miatt.

2013. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%

Egy hasonló értelmetlen kérdés volt a múltkor, csak abban az evolúció szó szerepelt.

Egyébként a többiek jókat írtak.

2013. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
2013. márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
55%

Tedd fel ezt hívő tudósoknak, ne itt vagánykodj az ateizmusoddal névtelenül.

Mert hogy vannak nagyon sokan, akik okosabbak, mint te, vagy itt bárki és Istenben hisznek. Őket vajon miért nem kérdezitek meg?

2013. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

"Tedd fel ezt hívő tudósoknak, ne itt vagánykodj az ateizmusoddal névtelenül."

A kérdés teljesen nyitott, és mindenkinek szól, nem csak a hozzád hasonló elvakult agyatlanoknak, a nevem meg kint van, vagy szerinted személyi számmal együtt kellene kommenteznem?


"Mert hogy vannak nagyon sokan, akik okosabbak, mint te, vagy itt bárki és Istenben hisznek. Őket vajon miért nem kérdezitek meg?"

Te honnan tudod ki okosabb nálam, vagy hogy én mennyire vagyok okos? Megsúgom, nem sokan, és én nagyon az vagyok. :)

És ismétlem, a kérdés mindenkinek szól.

2013. márc. 14. 23:27
 7/33 A kérdező kommentje:

És, hogy pontosítsak, legyen klasszikus téma, például biológia és evolúció.

Hány olyan ember van, aki azért hisz a teremtésben, mert képtelen megérteni az evolúciós bizonyítékokat?

Erre mondják, hogy boldogok a lelki szegények?

2013. márc. 14. 23:28
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sosem merült fel bennem ez a kérdés, mert számomra az egyik léte nem törli ki a másik létét. Miért kellene ketté választani a kettőt? Miből gondold, hogy ezek kizárják egymást? Szerintem mivel Isten teremtette a világot a tudomány nem más mint a teremtett világ törvényeinek felismerése. Ez olyan, hogy egy társasjáték szemlélőjeként ha nem tudom a szabályokat, de megfigyelem akkor felismerhetem a szabályokat, de ezek a szabályok nem fogják kizárni azt, hogy ezt a játékot kitalálta és létrehozta valaki.
2013. márc. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

"Hány olyan ember van, aki azért hisz a teremtésben, mert képtelen megérteni az evolúciós bizonyítékokat? "

Sok hívőt ismerek, de egyik se azért hisz a teremtésben, mert ne lenne képes felfogni az evolúció bizonyítékait. Az evolúció bizonyítékai nagyon egyértelműek, azokat bárki felfoghatja. De ami miatt néha mégsem ez történik az az, hogy valki eleve hisz, és ezér nem vesz tudomást a megfigyelések bizonyító erejéről. Egyébként sok hívő akit ismerek az jó ismeri a tudományokat is, és az evolúciót s elfogadja. Szóval teljesen tévúton vagy. Szerintem azért még a világtörténelemben senki sem lett hívő, mert nem tudta volna megérteni tudományt.


Ami történik az az, hogy valaki hívő lesz, függetlenül attól, hogy a tudományt érti-e vagy sem. Persze van olyan, hogy valaki a tudományok mélyebb megismerése arra a következtetésre juttatja, hogy itt már nincs hely istennek, de olyat is ismerek, akinél ez pont fordítva történt.

2013. márc. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

#5


Kedves válaszom, a hívő tudósok elfogadják az evolúciót.

Te miért nem?

2013. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!