Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, feltettétek már...

Ateisták, feltettétek már magatoknak valaha ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Higgyek-e csak azért az evolúcióban, mert Istenben nem tudok?

2013. márc. 1. 10:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Az evolúció tény. Sosem jutna eszembe kételkedni benne. Semmi köze ahhoz, hogy miért nem hiszek Istenben..
2013. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
100%

1. Az evolúcióban nem hinni kell.

2. Manapság sok hívő is elfogadja az evolúciót.

2013. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 anonim ***** válasza:
81%

Az evolúcióra van valódi tudományos bizonyíték:

[link]

A kreacionisták meséire nincs.

2013. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nálam ez soha nem merült fel úgy, hogy vagy ez vagy az. Ha egyébként hinnék Istenben, gond nélkül be tudnám helyezni a világnézetembe az evolúciót. És ha holnap megcáfolják az evolúcióelméletet, attól még nem kezdek el Istenben hinni.
2013. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 anonim ***** válasza:
17%

Ne. Nem fog semmit megoldani. Divat lett lecserélni a hitet "a tudomány mai állása szerint" hangoztatottakra. Ennek az a baja, hogy az ég világon semmi gyakorlati haszna nincs.

A vallások az Örökkévalóval foglalkoznak- minden vallás, kivétel nélkül. Van egy időtartam- ami része az öröknek- hiszen miért pont 80 évig szünetelne? a hit arról való elővételezett bizonyosság(!!!), hogy ezt az esetleges, "tól-ig" tartó tartamot egy idő-feletti, tartam-felettibe emelhetem (buddhista megfogalmazás), vagy másképp az életemet visszavezethetem az örökkévalóságba/Örökkévalóhoz/

Akinek ez nem fontos? az éldegéljen, sodródjon, mint parafadugó a vízen.

2013. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/130 anonim ***** válasza:
82%

Hinni csak olyan dologban kell,ami vagy nem látható,vagy nincs is rá bizonyíték.A fosszíliák eléggé a látható kategóriában vannak.Minél mélyebbre ásol,annál egyszerűbb létformákat találsz,ráadásul olyanokat melyek ma már nem élnek.Gyors életciklusú élőlényekkel végzett kísérletek folyamán pedig egyértelmű lett a néha szinte meghökkentő sebességű változás,ha folyamatosan,drasztikusan megváltoztatott körülmények közé helyezték az adott fajt.És lássuk be 2 hónap nem 2 milliárd,de még csak nem is 2 millió év.


Egyébként nem hinni kell benne,hanem egy kicsit olvasgatni,tájékozódni,ha érdekel a témakör.

2013. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 anonim ***** válasza:
79%

Nem volt szükségem erre a kérdésre, mert a benne vázolt helyzet nem áll fenn.

Nem azért fogadom el az evolúciót, mert nem tudok hinni istenben, hanem mert logikus és a valósággal összeegyeztethető. Isten viszont nem igazán.

2013. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 anonim ***** válasza:
90%

Egy bizonyított tényben nem hiszünk hanem megértjük. Vagy legalább is megpróbáljuk megérteni.


A gravitációról is valószínűleg keveset tud sokunk, de azért nem a hiten múlik az hogy hat e ránk vagy sem.

2013. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az evolúció az egy bizonyítékokkal alátámasztott tény.

Azt sem tagadom, hogy létezik valami felsőbb hatalom. Viszont azt soha nem tudnám elképzelni, hogy egy olyan könyvre alapozzam az életem, amiben más emberek leírták, hogy szerintük mi annak a felsőbb hatalomnak tetsző életmód, és ha nem úgy csinálod, akkor neked nagyon nagyon rossz lesz. Mondjuk az ilyenek, hogy ne ölj...hát nah ezek alap dolgok.

2013. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
13%
Mondanátok egy bizonyítékot az evolúcióra, melyet sem a teremtéssel, sem a vízözönnel nem lehet éppen úgy alátámasztani?
2013. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!