Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet nincs értelme a kérdésne...

Lehet nincs értelme a kérdésnek, de kíváncsi vagyok: A keresztény vallás miért tilt sok olyan dolgot, ami örömet okoz?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a mohóságra, vagy például, miért nem okozhat magának szexuálisan örömet az ember?

Miért bűn jó érzést kelteni? Miért bűn ha magunknak okozunk örömet? Nem viselkedik-e kiegyensúlyozottabban egy ember, ha megengedhet ilyen apróságokat magának?


2013. márc. 23. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem csak a keresztény vallás tiltja az örömöket, hanem a legtöbb nagy vallás mániákusan lemondásra szólít fel és bebeszéli neked, hogy megtartóztatni magad, szenvedni valaminek a hiányától milyen pompás dolog. De aki ezt szereti, hát csak vonja meg magától az örömöket. A keresztények úgyis azt fogják mondani, hogy nekik szenvedni, önmegtartóztatni nemes meg öröm, mert Krisztus uruk is értük szenvedett, meg hasonló okosságok.
2013. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

A mértéktelenség és a függőség nem jó dolog.

Akik tiltják szerintük hosszútávon biztosan káros xy tett.

Esetleg elfordít a valóságtól.

Az öröm pedig nem bűn.

2013. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
a falánkság kerülendő nem az étel élvezete! a maszturbáció se tiltott a keresztény embereknek.
2013. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Ozmium42 ***** válasza:
82%

Üdv!


Mindez durva ferdítés!


Ugyanis a keresztény vallás nem az élet örömeinek az élvezetét tiltja meg, hanem csak megszabja azok helyes keretét. A kereteken kívül helyezkedni azért veszélyes, mert legtöbbször ott már ártasz másoknak, vagy magadnak. A mohósággal a környezetednek ártasz. Ezt jól szemlélteti a kizsákmányolás, ami szintén a mohóságból és kapzsiságból ered. Amikor mohó vagy, többet ragadsz magadhoz, mint ami jár. Ami viszont jár, az mindenkinek jár, és a kereszténység ezt senkitől nem tagadja meg.


A keresztények is megélnek szexuális örömöt, mivel ők is ugyanúgy szaporodnak, mint a többi ember. A kereszténység ezt sem tiltja, de megadja a helyes keretét, ami a házasság, és a monogámia. Ez az a keret, ami egy embernek "jár", a többi az már telhetetlenség, illetve a család széteséséhez vagy a családalapítás lehetetlenségéhez vezet. Természetesen az is szempont egy keresztény embernek, hogy Isten mit vár tőle.


"Miért bűn jó érzést kelteni?"


Nem tudom, mire utalsz. A keresztények szeretnek örömet okozni. Legfőképpen másoknak, de maguknak is, és mások öröme is örömet okoz nekik.


"Nem viselkedik-e kiegyensúlyozottabban egy ember, ha megengedhet ilyen apróságokat magának?"


Elég ha bekapcsolod a híreket, ugyanis jelenleg nem a keresztény értékrend az uralkodó szerte a nagyvilágban. Az emberek többsége ügyet sem vet ezekre a tiltásokra, sokan még keresztény létükre sem. Szerinted a nagy átlag kiegyensúlyozottabbak, mint a keresztény értékrendet megtartók?


Az a véleményem, hogy az ilyen kérdések úgy szoktak születni, hogy az illető egyén szembesíti magát az őt érintő korlátozásokkal, és elképzeli, hogy milyen lenne, ha betartaná ezeket. Ekkor jön a kellemetlen érzés, amit a kényelmesebb hanyagságról való lemondás gondolata okoz. Ösztönösen azt gondolják ekkor, hogy ennek az érzésnek az elfojtása nem egészséges. Amikor az ego felülkerekedik a szabályon, kivetítik ezt az érzést mindenki másra, és a kezdeti önvádat áttolják az adott vallásra. Szerintem így merül fel a kérdés, hogy miért tiltott?


Pedig a válasz az, hogy egyáltalán nem természetellenes elvárások ezek. A hiba az individualizmusban van, vagyis hogy úgy szemléled, hogy a te igényeid állnak a világ közepén, és ami az igényeid szabad kiélését sérti, az nem lehet normális dolog.


A világ nem így működik (vallásoktól függetlenül sem).

2013. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Szerinted a nagy átlag kiegyensúlyozottabbak, mint a keresztény értékrendet megtartók?"

Sehol nem beszéltem a nagy átlagról. Én csupán felvetettem a kérdést, hogy akik elnyomják vágyikat, állandóan lemondanak, mert "nem szabad", azoknál biztosan kiegyensúlyozottabb az, aki teljesen emberi keretek között kiéli a vágyait, mondjuk házasságon kívül nemi kapcsolatot létesít valakivel.

Véleményem szerint ez a szabály, hogy a szexuális élet kerete a házasság onnan ered, hogy régen gondolni kellett a gyermekáldásra ilyen helyzetben, ami azért elég komoly kérdés. Napjainkban viszont erre már nem lenne szükség, csak a megfelelő felvilágosításra.

Értem, amit mondasz. Tiszteletben tartom a véleményed, hogy mindennek megvan a maga kerete, amin nem szabad túlmenni, és én is így gondolom. Hiszen ezért születtek a törvények is, hogy mindenki békésen élhessen egymás mellett.


"a kezdeti önvádat áttolják az adott vallásra"

Nincsen bűntudatom, ha házasságon kívül szeretkezem, vagy befalok egy tábla csokit, viszont tisztában vagyok a Magyarországon uralkodó vallás nézeteivel, miszerint ez nem helyes. Nem, tényleg nem egészséges mindennap egy tábla csoki, és nem egészséges naponta mással ágyba bújni, de megtiltani az egészet úgy ahogy van sem helyes szerintem.

2013. márc. 24. 00:36
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Egyetértek a kérdéseddel ezért én hívőként rendszeresn okozok magamnak örömet és nem érdekel kinek tetszik és kinek nem. A mohóságot viszont értem miért nem jó. Lehet valamit megkívánni és enni, a mohó ember az aki nem tudja abbahogyni a falást és vágási disznó méretűre hízik. Szerintem.
2013. márc. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mondj le a kisebb jóról a nagyobb jóért. Kb. így lehetne ezt összefoglalni.

Egyébként nem nagyon van ám a keresztények között sem, aki semmilyen "apróságot" nem enged meg magának időnként... na meg arról is megoszlanak a vélemények, hogy mi tiltott és mi nem, mert ez nem minden esetben egyértelmű.

2013. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert kell valami,amivel lehet az embereket korlátozni.Akinek nincs bűntudata,és szabad,azt nem lehet befolyásolni.De van egy másik oldala is,ami valóban egy szeretetre törekvő erkölcsi képet akar bemutatni,mondjuk ezt is övezi pár félreértés.Keresztények között van,aki lazábban veszi a tanításokat,van aki meg mindenért bűntudatot érez.
2013. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Nefri ***** válasza:
26%
Ozmium42 válasza tökéletesen korrekt.
2013. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet valamit megkívánni és enni, a mohó ember az aki nem tudja abbahogyni a falást és vágási disznó méretűre hízik."

Így ez ebben a formában nem igaz, mert én sokszor vagyok mohó, annyit zabálhatok amennyit akarok és mégsem hízom.

De viszont kérdezz meg egy kábítószerfűggő sztárt, aki szerint ő maga jól él és te szerencsétlen még meg sem tudtad kóstolni a cuccot.


Kérdező te teljesen el vagy tévedve. Azt hiszed a papok, érsekek nem kajálnak jókat? A papokat házhoz hívják, kedveskednek nekik, régen nem tudták melyik lagzit választják. És ki tudja kivel szexelnek, nem vagy ott velük együtt, vagy kibe szerelmesek. Szerintem valamikor jobb élete van egy hívőnek mint egy hitetlennek.

2013. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!