Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Fel lehet oldani ezt az...

Fel lehet oldani ezt az ellentmondást?

Figyelt kérdés

Remélem van rá magyarázat:


Ján. 1,18 "Az Istent soha senki nem látta"


ezzel szemben:


Jób 42,5 "Az én fülemnek hallásával hallottam felőled, most pedig szemeimmel látlak téged."



#Biblia #ellentmondás #Látták Istent
2013. márc. 25. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Jób miképpen látta Istent ?Átvitt értelemmel: Jób meglátta az Igazságot.És nem a barátai szájából hanem magától Istentől.



Jób 42,5 "Az én fülemnek hallásával hallottam felőled, most pedig szemeimmel látlak téged."


Jób42,7:Miután az Úr e szavakat intézte Jóbhoz, így szólt a temáni Elifázhoz: "Fölgerjedt haragom ellened és két barátod ellen, mert nem az igazságot mondtátok rólam, mint Jób, az én szolgám.



(K.Gy)

2013. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 27. 22:12
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A Biblia Isten fizikai szemmel való láthatatlanságát tényként és félreérthetetlenül közli - erre kaptál pár verset, mint pl: "Ami Istenben láthatatlan..." Vagy: (János 6:46) "Nem mintha bárki is látta volna az Atyát, kivéve azt, aki az Istentől van; ő látta az Atyát."


Amikor mégis arról ír valahol a Szentírás, hogy valaki "látta" Istent, nyilvánvaló, hogy nem szó szerint kell értelmezni. A magyar nyelv is sok árnyalt és kétértelmű kifejezést tartalmaz, nem csoda, hogy az ókori nyelvek - melyek sokszor még bonyolultabbak, mint a maiak - is ilyenek. De írja azt is a Biblia, hogy Isten "dicsőségét" (egyfajta megjelenési formáját) látja valaki.


--------


Kedves 4-es válaszoló, ezt írod: "Amit nem lehet érzékelni illetve műszerrel kimutatni az bizony nem létezik!"


Micsoda nagyképű kifejezés ez a mai elbizakodott tudománytól. A mai kor "áldásait", technikai vívmányainak zömét az elmúlt 1-200 évben fedezték fel. Egészen biztos lehetsz benne, hogy ma sem vagyunk a mindentudás birtokában!!!

2013. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Meg a meresrol annyit, hogy mar szubatomi reszecskeket is lodoznek egymashoz a CERN-ben. Ha valami letezik, azt az emberiseg a kollektiv tudasa altal ki tudna mutatni. Mar az antianyagot is utkoztetik az anyaggal. Letezne, hogy isten ugy letezik, hogy semmi nem alkotja? Se anyag, se antianyag? Meg a hurelmeletbe se illik bele, megis akkora erovel birna, hogy bolygok, csillagok osszehangolt iranyitasaert felelos? Tenyleg? Az ero meg mindig nem vesz el, csak atalakul. Akkor? Miert nem lehet merni? Mert meghalt? Erre miert nincs bizonyitek? A TV kepernyojen az adasszunet sistergo hangyai az osrobbanas utan maradt hatterzaj radiojele. Pedig az azert joval a Fold "teremtese" elott tortent. Kb. 9.1 milliard evvel. 9100000000 evvel...

hmmm...

De istennek nyoma sincs.

2013. márc. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Szabad megtudnom, az#1 válasszal mi a gondod?
2013. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát csak az, hogy a 2-es és 3-as több választ ad :)
2013. márc. 29. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!