Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki fel tudná oldani nekem...

Valaki fel tudná oldani nekem ezt az ellentmondást?

Figyelt kérdés

Szóval állítólag munkanélküliség van. Ez azt jelenti, hogy többen akarnak dolgozni, mint ahány munkahely van, nem?

De itt jönnek a Fidesz intézkedései: Érettségi előtt kötelező közmunka, 15 éves kor után kirúgják, gondolom ezután el lehet menni dolgozni... De hova?

Nem értem, miért hoznak olyan intézkedéseket, amivel többen tudnak dolgozni, ,ha egyszer munkahelyek nincsenek, ahol ezt megtehetnék. Nem lehetne az érettségi előtt állók helyett embereket felvenni az adott munkákra, PÉNZÉRT?


2011. márc. 9. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Kit rúgnak ki 15 év után? Ferdítés. Addig lesz tanköteles valaki, és ha akar elmegy a suliból, ha akar akkor marad rtanulni. Nem minden 15 évest rúgnak ki a suliból
2011. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy gondoltam, hogy HA 15 éves kor után kirúgják, bocsánat.
2011. márc. 9. 19:49
 3/17 anonim ***** válasza:
Valamit nem értesz: munkahelyeket kellene teremteni. ja és persze munkavállalókat is, bár abból lenne bőven...
2011. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De munkavállalók vannak, azokból minek kell több, ha a mostani mennyiség számára sincs munka?
2011. márc. 9. 19:51
 5/17 anonim ***** válasza:

ómájgád... tényleg nem érted -.-

Az emberek egy normális világban munkából élnek (többnyire) Ergó: ha nincs munkád, akkor nincs megélhetés vagy van segély, ami természetesen nem pótolja a munkajövedelmet.

2011. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
vagy te neked mi az elméleted? b*sszunk le mindenkit a tajgetoszról, mondván: záróra van srácok?
2011. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A gondom főleg a kötelező közmunkával van, amit a diákoknak kell majd (talán). Ha van munkalehetőség, ahova el lehet menni "kötelező közmunkára", akkor miért nem lehet megfizetni, és felvenni oda embereket, szegény érettségizőket meg hagyni tanulni?

Szóval az, hogy embereket küldenek kötelezően dolgozni, azt feltételezi, hogy van munka, és mégis munkanélküliség van. Ezt nem értem.

Tehát nem az az elméletem, hogy b*sszunk le mindenkit a Taigetoszról (bár egyeseknél nem ártott volna), hanem hogy vagy munkaerőhiány van, vagy munkanélküliség.

2011. márc. 9. 20:19
 8/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye vagyok, de valaki le tudná írni érthetően, hogy ez hogy van?
2011. márc. 9. 20:42
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát ez az, ami csak szavakban működik.

Merthogy a Fidesz egymillió munkahelyet ígért tíz év alatt, ennek ellenére egy év alatt több tízezer munkahely megszűnt. Szóval nem tudom, hogy gondolják, de olyan még nem volt, hogy ne legyen valahogy.

2011. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

10 évre ígérte, de persze humbug!

"Ha van munkalehetőség, ahova el lehet menni "kötelező közmunkára", akkor miért nem lehet megfizetni, és felvenni oda embereket, szegény érettségizőket meg hagyni tanulni?"

Közmunka pl: az iskola vagy a közeli játszótér söprögetése is! Jó, oda is fel lehetne venni embereket, de egy kis meló még senkinek nem ártott. Azért ne próbáld úgy beállítani, mintha ez b*szná szét a munkaerőpiacot!

A "szegény diákok" pedig nyugodtan tanulhatnak ettől! Nem fogja befolyásolni az érettségi eredményeket, ebben biztos vagyok!

Ja és amúgy nem vagyok fideszes vagy kdnp-s!

2011. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!