Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt az ellentmondást az...

Ezt az ellentmondást az Apostolok Cselekedeteiben hogyan lehetne 'szépen' feloldani? Meg lehetne magyarázni ezt?

Figyelt kérdés

ApCsel 9

"3. És a mint méne, lőn, hogy közelgete Damaskushoz, és nagy hirtelenséggel fény sugárzá őt körül a mennyből:

4. És ő leesvén a földre, halla szózatot, mely ezt mondja vala néki: Saul, Saul, mit kergetsz engem?

5. És monda: Kicsoda vagy, Uram? Az Úr pedig monda: Én vagyok Jézus, a kit te kergetsz: nehéz néked az ösztön ellen rúgódoznod.

6. Remegve és ámulva monda: Uram, mit akarsz, hogy cselekedjem? Az Úr pedig monda néki: Kelj fel és menj be a városba, és majd megmondják néked, mit kell cselekedned.

7. A vele utazó férfiak pedig némán álltak, hallva ugyan a szót, de senkit sem látva. "


ApCsel 22

"6. Lőn pedig, hogy a mint menék és közelgeték Damaskushoz, déltájban nagy hirtelenséggel az égből nagy világosság sugárzott körül engem.

7. És leesém a földre, és hallék szót, mely monda nékem: Saul, Saul, mit kergetsz engem?

8. Én pedig felelék: Kicsoda vagy, Uram? És monda nékem: Én vagyok a názáreti Jézus, a kit te kergetsz.

9. A kik pedig velem valának, a világosságot ugyan látták, és megrémültek; de annak szavát, a ki velem szól vala, nem hallották. "


Az egyik esetben: A vele utazó férfiak pedig némán álltak, hallva ugyan a szót, de senkit sem látva.


A másik esetben: a világosságot ugyan látták, és megrémültek; de annak szavát, a ki velem szól vala, nem hallották.


Magyarázatra lennék kíváncsi, nem a Bibliának a kritizálására. Magam is "szélsőséges fundamentalista", "vallási fanatikus" vagyok, ne győzzetek meg a hit hiábavalóságáról, köszönöm.


2011. nov. 6. 09:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarázatra lennék kíváncsi, nem a Bibliának a kritizálására. Magam is "szélsőséges fundamentalista", "vallási fanatikus" vagyok, ne győzzetek meg a hit hiábavalóságáról, köszönöm."


Akkor mégis milyen választ vársz, ha előre elzárkózol az igazságtól?


Felfedeztél egy nyilvánvaló ellentmondást a Bibliában. Nem tudsz mit kezdeni vele, ezért kérdezed, hogyan lehetne "szépen feloldani" - vagyis valahogyan racionalizálni, hogy végülis minden rendben volt, csak annyira sokkoló volt a jelenség, hogy a szemtanúk összezavarodtak, és az egyik így emlékezett, a másik úgy, de "valami biztos volt"... ilyen választ akarsz? Akkor tessék, már olvashattad is. Most már nyugodt vagy? Igen, igaz, megtörtént, igen, Jézus szólt Saulhoz, csoda történt, igen, a többiek is érzékeltek valamit, csak nem voltak felkészülve rá, megzavarodtak, és az egyik így érzékelte, a másik úgy, de a csoda megvolt, Jézus ott volt, Saul megtért... mit vársz még?


Kérdés megválaszolva.

2011. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Első! Tévedsz, a kérdés kritizálva lett, nem megválaszolva. Ige magyaráz igét. A szép feloldás csak Bibliai alapon lehetséges és nem belemagyarázatból. Ehhez némi bibliai ismeret is szükséges lenne.

Érted, igaz? Ige magyaráz igét, és nem ember az igét... az ige sem magyarázza az embert, fordítva se legyen.

2011. nov. 6. 10:44
 3/44 wartburg353s ***** válasza:
35%
Szerintem se kell mindenáron feloldani az ellentmondást, furcsa mód nekem ettől még hitelesebbnek tűnik a történet, mert természetes, hogy akármilyen esemény történik, arról nem születik 2 egyforma beszámoló. Ha a beszámolók túl egyformák, az már gyanús, hogy kitalált és megbeszélt dolog. Gondolj csak bele, ha pl. láttok az utcán vmit a haverokkal, azt is mindenki kicsit másképp mondja el annak, aki nem látta. Ha valaki le akarná jegyezni, mi történt, lehet, hogy ellentmondást találna a történetben, holott senki nem akart hazudni. Itt is ez van, történt valami, amit mindenki kicsit másképp élt át, és aki leírta, nem akadt fönn ezen. A lényeg, bogy Saul megtért.
2011. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
0%
wartburg: Egyrészt lényegileg ezt írtam én is, másrészt pedig szerintem azért ennyire nyilvánvaló dolgokat nem téveszt össze az ember. Durva hasonlattal élve: ha te is meg én is egyszerre szemtanúi volnánk annak, hogy valahol felrobbantanak egy bombát, akkor szerinted lehetséges, hogy én csak a robbanást lássam, de ne halljam a hangját, te pedig csak a hangját halld, de ne lásd a robbanást? Szerintem ez azért nem az a kategória, mint amikor mondjuk egy autóbaleset szemtanúi nem biztosak benne, hogy most akkor Suzuki volt-e vagy Fiat, és halványkék-e vagy halványzöld...
2011. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
6%
kérdező: Van Bibliaismeretem, és minél többet tudok meg róla, annál hiteltelenebb és visszataszítóbb számomra, de ez mellékes. Lényeg a lényeg: számodra, a végeredmény szempontjából úgyis teljesen mindegy, hogy pontosan hogyan is oldható fel a kérdés, mert meg vagy győződve róla, hogy VAN feloldás és minden teljesen rendben van, csak te legfeljebb még nem ismered a feloldást, de attól az még egészen biztosan létezik, nem?
2011. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%
Ja és wartburg, a példát még pontosítva: úgy értve, hogy mindketten ugyanott állunk és ugyanolyan körülmények közül vagyunk szemtanúi az eseménynek.
2011. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
37%
Igazából ez egy nagyon kicsike eltérés, mit akarsz ezen magyarázni? Többször át volt már írva a Biblia + a fordítások közben is ferdült a szöveg, ilyen minimális eltérésben nincs semmi meglepő. Amúgy ezt az eltérést nagyon feloldani sem lehet, mert nem szimbolikus jelentése van, hanem tény.
2011. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.



Ha lenne bibliaismereted, tudhatnád, hogy a két idézet más szájából hangzott el. Az első esetben (valószínűleg) Lukács mondta, (aki ott sem volt). A második esetben Pál maga meséli el, aki ugyebár ott volt. Nem valós az a példa, hogy egymás mellett állunk bombát nézve, mert itt nem erről van szó. Nekem teljesen más magyarázat kellene, melyet higyjed el, nem tudsz. Sajnálom, illetve sajnálhatod. Mindenesetre köszönöm, hogy időt szántál rám, de nem te tudsz nekem segíteni.

2011. nov. 6. 11:06
 9/44 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező idézlek mi több igézlek:


"az ige sem magyarázza az embert"


Ha ez így áll, akkor őszinte részvétem.

2011. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Igazad van, Mab. Természetesen nem így értettem. :) Köszönöm!
2011. nov. 6. 11:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!