Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki teremtette Istent?

Jack the Ripper kérdése:

Ki teremtette Istent?

Figyelt kérdés
Ha a világnak kellett egy teremtő , mert magától nem jöhetett létre, akkor ez igaz Istenre is, nem?

2013. márc. 26. 18:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hello Peter!

Te igazan "ordogi kor" generator vagy. :) Isten eppen annyira letezik, mint az ido.

Ido nincs. Ez csak egy fogalom,amit az ember talalt ki, hogy viszonyitani tudjon. Meresekhez szukseges. Azon meresekhez, melyekkel barmilyen folyamatot le lehet merni, legyen szo akar eletciklusrol, akar sebessegrol, akar a teremtesrol, vagy az ismetelten nem letezo, szo szerinti ertelmezesben vett vegtelenrol, mely alapbol kizarja, hogy barmi is idotlen idoktol fogva a vegtelensegig letezzen. Ezek alapjan teljesen jogosnak tunik a kerdes, melyre ebbol a nezopontbol szemlelve a valaszom: Senki, mert isten maga sem letezik.

Inkabb ugy tennem fel a kerdest, hogy:

- Mi volt az osrobbanas elott, mert valamiben letre kellett jonnie?

-Mi van az univerzumon tul, mert nem letezik vegtelen?

De ezekre a kerdesekre legalabb bizonyithato valaszt is fogunk kapni. Mar jo uton halad a tudomany, s remelem meg az en eletemben megerkezik a megoldas.

2013. márc. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 fairi1 ***** válasza:

"létezzen egy olyan dolog,pláne entitás,ami egyszerűen csak van,kezdet nélkül és elsődleges oka minden általunk ismertnek.Az ok-okozati láncnak kell lenni egy kezdeti pontjának,különben"

még ha egy ilyet el is képzelünk, téren is időn kívül létezve. Csak egy kérdés marad, hogy képes stabilan maradni, elképesztő szintű komplexitással rendelkezik,és ha aktívan elkezd cselekedni akkor őt is érik változások. Miből nyer energiát ami helyreállítja és stabilan tartja örökkévalóságban.


ha tényleg létezik ilyen lény, akkor erősen kétlem h ő bárkivel is kapcsolatba akar lépni.

Ő gondolkodásmódja össze se vethető egy emberével.


Szent könyvekben megjelenő istenek túlontúl emberiek,ugyanolyanok mint mi vagy írója elképzelt tökéletesség.

2013. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Na végre egy jó kérdés. Istent az ember teremtette. Részint, hogy ne kelljen az érthetetlen dolgok értelmét kutatni, ne kelljen a felfoghatatlanon töprengeni, hogy legyen kit szidni, ha valami nem sikerül, és hogy ne kelljen szembesülni a halál utáni megsemmisüléssel.
2013. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Hm, ez azért ennél komplikáltabb. Attól függ mit értesz isten alatt;) Mondjuk ezt most kikerülhetjük, feltételezem az Eredeti Istenre(hogy másképp mondhatnám) gondoltál, nem a 'másikra'.

Tehát...igyekszem érthetően felvázolni: az embert teremtette valami - hogy általunk tapasztalatot gyűjtsön/gondolom ez már most fura:)/ - aminek teremtő képessége van. Hogy milyen szándékkal, abba most ne menjünk bele..

Ami biztos, ez(ek) a lény(ek) - nem csak az embert teremtők, ezen kívül is számos teremtő entitás létezik(a szkeptikusok kedvéért: -het), más-más kifejeződéssel, megjelenési formával - is része valami nagyobbnak, aki-ami pedig rajtuk keresztül tanul, fejlődik.

Ezen a szinten szintén több efféle Teremtő felel azért amit létrehozott mint egyfajta "szülő", itt talán már univerzum-szinten vagyunk(és a másfajta -verzumokról még nem is beszéltünk). Nem tudom ez a visszavezetődés meddig folyik, de egyszer elérünk az Egy-hez, az (ezt a megnevezést egyszer láttam, nagyon szimpatikus volt) Első Alkotóhoz.

Van ennek a "működéséről" egy jó kis prezentáció, ha valakit érdekel: http://www.youtube.com/watch?v=OpcUz-e4QQA

Ha akarod hívhatod Őt Istennek, de így kicsit zavaros, hisz annyi mindennel azonosítják ezt a szót mostanában, hogy hajaj.

Azért kíváncsian várom kiket fog ez elgondolkodtatni, és kik lesznek azok akik csípőből baromságnak titulálják.;)

2013. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Számos furaság van az elképzelésben. Azt mondod, ne menjünk abba bele, hogy a teremtő miért teremtett.

Nem jól látod, mert ez sarkalatos kérdés. Ha véletlenül teremtett, akkor nem is lehet teremtésről beszélni, a különbség az abiogenezistől csak abban áll ekkor, hogy az felhoz konkrét lehetőségeket, elemez, valószínűségeket vizsgál, míg a teremtéselmélet semmit sem mond. /Ez egyébként is fennáll/

Ha mégis teremtés esik szóba, kéretik a miértet, a hogyant, a mikort, vagy bármit felvázolni, ami a folyamatra igazolást adhat. Pontosan azoktól a kérdésektől akarsz nagyvonalúan megszabadulni, ami a lényeg. Nem véletlen, hogy semmilyen tudományos elmélet nem foglalkozik a teremtővel. Nehogy azt gondold, hogy haragszanak a teremtődre a gondolkodó emberek, de mivel sem a létére, sem a tevékenységére semmi jel nem utal, megunva az évezredes egy helyben topogást, végre valós lehetőségek után kutatnak. Már nagyon itt volt az ideje és szerencsére már régen nem ott tartunk, hogy retorzió érheti azokat az embereket, akik nem elégszenek meg az egyház által hirdetett primitív teremtéstörténettel.

2013. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Ujuj, félre vagyok tájékozódva ezek szerint.

Igazad van részben, bár amit említettél nem azért kerültem ki mert nem tudnék róla mit mondani. Az fel sem merült bennem például, hogy valaki 'véletlenszerűnek' tartsa a teremtést. Egyszerűen nem mehetne végbe, ez nem úgy működik mint a játékgép, ahol sok-sok pörgetés után egyszer csak kijön egy nyerő találat (legalábbis ebben az univerzumban biztos nem). De akkor elmagyarázom érthetőbben:


Nevezzük az embert teremtőt Teremtőnek, az ő teremtőjét Létrehozónak, az övét pedig Alkotónak. Mivel minden fejlődik (talán ez egy soha véget nem érő folyamat?), az Alkotó "szétküldi" a kiterjesztéseit - mert így szerezhet tapasztalatot, ő maga így fejlődhet -, és felruházza minden képességével. Hogy a folyamat működhessen, Ők is létrehoznak olyan entitásokat, akiknek különböző megjelenésük, feladatuk, céljuk van. Itt már sokkal elképzelhetőbb a dolog, ugyanis ide kapcsolható például a yin-yang, a "jó" és "rossz" egyensúlya. Ezzel arra akarok utalni, hogy a közhiedelemmel ellentétben valójában nem minden teremtő képességel bíró entitás (isten) jóindulatú. Visszatérve, Tőlük származik minden tudatos, fizikai testtel rendelkező forma, akárcsak mi.


Abiogenezis?:) Nem értem hogy jön ide, nem élettelen dologról beszélünk most.

A gond az, hogy a 'gondolkodó emberek' zöme nincs tisztában azzal, mit tehet a "tudomány", ragaszkodnak ahhoz amit csak ésszel lehet felfogni; ahogy azzal sem milyen kapcsolatban áll a vallás a teremtéssel. Te döntsd el kire(mire) hallgatsz...


Egyébként nem véletlenül nem fejtettem ki amit most 'kikerültem' és amibe 'nem mentem bele', egyrészt mert félelemkeltő vagy felháborító lenne, amit nem osztanék meg ha nem szükséges(főleg nem ilyen oldalon); másrészt könyvet írhatnék erről - mi több más már meg is tette -, ezért sem állt szándékomban belemenni. De javíts ki, ha tévedek hogy nem az volt az eredeti kérdés, ki teremtett _minket_, hanem hogy ki teremtette Istent. ;)


Bizonyítékra vársz, valamire ami ismét az elmédhez szól, ami egy hangon rezeg a jelenlegi megszokott és agyonhajtogatott sémával; ahelyett hogy megpróbálnád megkérdőjelezni amit tudományosan állítanak, elfogadod azokat, mert ki is tudhatja jobban a dolgok működését mint a kiképzett szakemberek. Ők _állítják_ a dolgokat, még csak lehetőséget sem adnak hogy beleszólj, nemhogy átformáld azt. A szádba rágják a dolgokat hogy még csak véletlenül se gondolkodj el rajta, nem veszed észre?


Én nem állítom sziklaszilárdan a meglátásom, sőt szinte folyamatosan frissül - valahogy mégis gördülékenyebben mennek a dolgok, mint azoknak akik a tudomány szerint élnek.

Semmi gond, az elmélet akkor legyen egyelőre elmélkednivaló. De miért feltételezed hogy vallásos az aki erről beszél? Jómagamtól pl. távol áll az ilyesmi. Tudniillik nagyon sok mindenkit lehet a hitrendszerekkel irányítani.. (ha vallásos vagy, ezt olvasd el még egyszer). De ha már itt tartunk, elégítse ki most annyi a kíváncsiságodat (feltételezem hogy kíváncsi vagy) , hogy az ember talán nem is olyan fejlett jelenleg (mi több, eredeti mivoltához képest), mint amilyennek a legtöbben gondolják... Az utolsó gondolatoddal pedig mélyen egyetértek. :)

2013. ápr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Istent senki sem teremtette isten mindöröké élt és fog is
2013. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 swad válasza:

Ez olyan, mint amikor az EMI azon filózik,hogy őt ki teremtette?

Mikor a program a programozó teremtődéséről filozofál....

2 különböző világ.

2017. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!