Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten teremtette a világot,...

Isten teremtette a világot, vagy a világ istent? (Roppant érdekes, ajánlom hogy olvasd el! )

Figyelt kérdés
Ha azt kérdezem egy vallásostól istent ki teremtette, az a válasz, hogy senki, mert isten mindig is létezett. Ha azt kérdezem miért kellett a világot valakinek megteremtene, az a válasz, hogy mert a semmiből nem jöhetett létre és egyszer valahogy meg kellett születnie. Na már most ha isten mindig is létezett, akkor a világ miért nem létezhetett mindig? Vagy fogalmazzunk másképp, ha isten mindig is létezett, kellett lennie egy világnak is amiben ő mindig is létezett, mert létezni csak úgy lehet ha van valami amiben létezhet, teljesen mindegy mi, de az ő esetében amiben ő létezik az a világ. Mert isten a vallásosok szerint mindenütt ott van, mindenben benne van, tehát ha isten mindig is volt, akkor mindig is volt világ. Na már most ha a világ mindig is volt -máskülönben isten sem lenne-, akkor nem biztos hogy teremtő erő által jött a földre az élet, lehetséges hogy az űrből, aszteroida által került az élet a földre, hisz ha isten mindig is volt, akkor a világ is mindig is volt, ha a világ mindig is volt, akkor az élet is volt mindig.

2013. jan. 13. 02:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a filozofálások kezdete... még hosszú út és felfedezés áll előtted :)
2013. jan. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyiunk előtt hosszú út áll még, és életünk végéig sem lehet rajta szerintem igazán végigjutni. Nagyon helyes, hogy ilyeneken gondolkozol. Én hívő vagyok, de sokszor magamnak is fel kell tennem a legalapvetőbb kérdéseket, és szerintem minden normális hívőnek fel kéne tennie, és újra és újra válaszokat kellene találnia. Így lehet előrébb jutni, megerősödni. Bíztatlak az elméleted tovább-, majd újra- és újragondolására!
2013. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Amiket te itt megfogalmaztál, a legnehezebb kérdések, mert senki sem tudja, hogy hogyan indult a világ (és persze Isten)

Erre a kérdésre senki sem fogja tudni a választ, mert az emberi elme korlátolt.

2013. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mikor volt ’a kezdet’?

A teremtési beszámoló ezzel az egyszerű, de jelentőségteljes kijelentéssel indul: „Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet” (1Mózes 1:1). A bibliatudósok megegyeznek abban, hogy az a cselekmény, amit ez a vers ír le, az nem azonos a 3. verstől említett teremtési napok eseményeivel. És ez nagy horderejű kérdés, tudniillik a Biblia azzal a kijelentéssel kezdődik, hogy a világegyetem, beleértve a mi Föld bolygónkat is, már egy meghatározatlan idővel azelőtt létezett, hogy a teremtési napok elkezdődtek volna.

A geológusok úgy becsülik, hogy a föld megközelítőleg 4 milliárd éves, a csillagászok pedig úgy kalkulálnak, hogy a világegyetem akár 15 milliárd éves is lehet. Vajon ezek a megállapítások — vagy azok a lehetséges kiigazítások, melyeket a jövőben ezzel kapcsolatban tesznek — ellentmondanak az 1Mózes 1:1-nek? Nem. A Biblia nem határozza meg pontosan ’az ég és a föld’ tényleges korát. A tudomány nem cáfolja meg ezt a bibliai szövegrészt.

De viszont az a világ amelyben Isten mindig is létezett amit te mondasz az szerintem a szellembirodalom...

2013. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Isten az Élet(a minden) ő mindig létezett .(nem választjuk külön )Istenben vagyunk és ő mibennünk.


(K.Gy)

2013. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Csak Lucifer itt szeret bekavarni....


(K.Gy)

2013. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"mert létezni csak úgy lehet ha van valami amiben létezhet"


Ez alapján a logika alapján nemcsak Isten nem létezhet önmagában, hanem a világ amiben létezik se létezhet önmagában, tehát a világ egy másik világban létezik, az meg egy harmadik világban, és így tovább a végtelenségig. Ha a felvetésedből indulunk ki világok végtelen láncához jutunk, ahol mindegyik világ része egy másik világnak.

2013. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 pelgrim ***** válasza:

A legjobb megközelítés szerintem az, hogy Isten mint az Eredeti Önfejlesztő Ihlet vagy tudat mindig volt és mindig lesz mint saját törvényének egyetlen kivétele – a forduló pont a semmi és valami vagy minden közt.


Nincs olyan kérdés amire innen kiindulva nem lehetne egy kielégítő választ adni. Szerintem ez az egyetlen elfogadható hittétel. Ebből kiindulva Isten mint az Eredeti Önfejlesztő Ihlet vagy tudat, jelen van minden későbbi fejleményében mint a Mindenható Törvény, vagy a Vezérlő Alapelv mindenben; mint minden Hatalom, Bölcsesség, Szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenütt. A látható vagy bármilyen más módon észlelhető világ eme Eredeti Önfejlesztő Ihlet későbbi fejleménye, melyeket e forrás tart fenn, melyek e forrás kiáradásához szükségleteik és képességeik révén hozzáférhetőséggel rendelkeznek. E fejlemények közül az ember itt a földön a legelőbbre haladt, korlátlan hozzáférhetőséggel rendelkezhet, amit csak érdeklődése határoz meg.

2013. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

...talán segíthetek neked gondolkodni, bár HÍVŐ VAGYOK, hitem szerint Isten szolgája, vallásosnak nem merném magam mondani, főként nem köznapi értelemben véve a vallásosságot...


...ahogyan azt az első válaszoló is írta;nagyszerű, mert ez a filozofálásokkezdete...:)


...a beígért segítség pedig...ha tudod értékelni-érteni, mert analógiként tudom csak neked megmutatni a kérdésedre a válaszmegközelítést..:)


...szóval ezt úgy próbáld felfogni, mintha a testeden valamilyen tudattal bíró lény lennél...apró, pici, kicsiny rálátással, mert csak a saját életterét képes érzékelni,és azt úgyszólván egyáltalán amin él (jelen pillanatban ugye az emberi testen, mint egy létformán, vagy létformán belül, mint, mondjuk a tápcsatornában)...amit úgyis képtelen lenne a tudatával felfogni, érzékelni...és ezeknek az apró lényeknek a testeden (amelyek a testedből táplálkoznak,és oda is ürítenek, ott születnek, élnek szaporodnak, és számukra nincs is élet ezen a testen kívül-ezek talán inkább a vírusok)..nos amennyiben van bármilyen tudatuk is, ők is éppen ezen gondolkodnak a maguk civilizációjában,a saját LÉPTÉKÜKBEN...és a számukra is olyan titokzatos mint amilyen MOST és ITT, a te számodra,és még sok-sok embernek nevezett létforma számára...:)


...ha azonban végiggondolni tudod, amit most fölvetettem, akkor némi RÁLÁTÁSOD is lesz már...csupán léptékben való gondolkodás kell hozzá...:)

2013. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Isten az anyagi világot teremtette. S arra még a tudósok is rájöttek hogy hogy az anyagi világnak volt kezdete.

2013. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!