Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A rabbik körülmetélés után...

A rabbik körülmetélés után miért csinálnak olyan furcsa dolgot?

Figyelt kérdés

Ugye ,megtörténik a körül metélés és a rabbik közel hajolnak a babához.Csak , nem veszik a szájukba azt?


Legalábbis a filmekbe ilyen a körülmetélés.



2013. márc. 27. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy veszik a szájukba, pfujj...minek tennének ilyet? :D
2013. márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Maga az aktus három részből áll: 1. a tulajdonképpeni körülmetélés (miló); vagyis a felső elő bőr hegyének levágása; 2. a perió a makk feltárása olyképpen, hogy az alsó, gyenge előbőrt felvágják, majd visszatolják a makk alá; 3. a mécicó, a seb kiszívása, hogy a vérzés elálljon. Az eltávolított előbőrt hamuba vagy porba helyezik, jeléül az Isten és Izrael közötti szövetségnek, amelynek következtében Izrael úgy el fog szaporodni, mint a föld pora vagy a tenger fövénye.
2013. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként a körülmetélést nem a rabbi csinálja, hanem a mohél.
2013. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Pietrosol ***** válasza:
71%

Szia!


"A körülmetélő, a mohel miután a felső előbőrt lemetszette és az alsó előbőrt felhasította és a makk alá tolta, a vérzés csillapításához látott. A talmudi parancs szerint szájában egy korty borral a vérző sebet szintén a szájába véve, kiszívta a vért, majd a véres bort a földre köpte. Még egyszer megismételte a borral való szívást és a földre köpést. Harmadszorra szájából nem a földre, hanem a kiszívott sebre köpött."


[link]


No comment!

2013. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom én még sosem láttam ilyet, de lehetséges hogy valamikor 3000 éve ezt így csinálták. Mindenesetre most már rendesen lefertőtlenítik. :D Fejlődött a tudomány.
2013. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Pietrosol ***** válasza:
40%

# 5!


Ha a linkelt oldal első bekezdését elolvasod, ott leírja, hogy a rendelet 1899-ben született!


Tehát ez nem 3000 éve volt.

2013. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, de nem értem akkor sem, én már voltam körülmetélésen és nem volt ilyen :O Szóval nem értem.
2013. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Pietrosol ***** válasza:
40%

Lehet, hogy elhagyták vagy nem mindenhol csinálják, esetleg csak imitálják.


Egyébként zsidó vagy?


Csak azért kérdezem, mert a leírás a talmudra hivatkozott.

2013. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem már elhagyták, a cikk szerint is már csak az ortodox zsidóknál volt szokás több, mint egy évszázada is, mikor betiltották. Azóta, pedig feltalálták a különböző fertőtlenítésre alkalmasabb eljárásokat a 20. században.

Nyilván régebben biztonságosabb eljárás volt, mint simán otthagyni a sebet, hiszen a bor fertőtlenítő, a seb szívását is annak tartották régen. /Ha belegondol az ember, ha pl. megszúrja az ujját, sokszor automatikusan a szájába kapja, szóval nem annyira hülyeség./ Persze ma már mindenki tudja, hogy ez felesleges és a mohél-képzés is nagyon szigorú és csak ők végezhetik a műveletet (meg az orvosok, főleg idősebbeknél).

2013. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Ma ez már nem szokás. Mióta tudják fertőtleníteni a szerszámokat elhagyták ezt. Addig az alkohollal fertőtlenítették a sebet és szívták ki az esetlegesen szennyeződött vért.
2013. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!