Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem furcsa, hogy van Valláskri...

Nem furcsa, hogy van Valláskritika témakör, de Tudománykritika nincs?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2009. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
nem... a tudományban van önkritika(ezért képes fejlődni és haladni) :) a vallásban ismeretlen ez a fogalom
2009. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

de, fura

annyi mindenbe bele lehetne ott is kötni, de az nem számít senkinek se...:/

2009. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha a tudomány által elfogadott dolgokat tudományos módszerekkel akarod megcáfolni, akkor ajánlom figyelmedbe a tudományok témakört...


Vagy te a kinyilatkoztatásra hivatkozva kívánod megcáfolni a tudomány által bizonyított vagy bizonyítottnak vélt dolgokat? Ha igen, akkor vicces figura lehetsz.

2009. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Kissé ironikus, hogy bizonyos vallási csoportosulások a hitük megerősítése érdekében a tudományt akarják cáfolni. A gond ott van, hogy a tudomány állításait lehet igazolni kisérletekkel, a vallásét pedig nem. Lehet kritizálni a tudományt, de akkor valamit fel kell mutatni, az nem elég, hogy az adott fizikai törvényszerűséget nem hiszed el. Az már egy másik kérdés, hogy hova vezet az, ha vallási alapon kritizáljuk a tudományt. Inkvizícióhoz?
2009. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy nincs isten és vallásos sem vagyok.
2009. dec. 27. 17:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezzel a kijelentéssel nem árt vigyázni, mert vannak, akik úgy tudják, hogy van. És nem kellene egy újabb "Bizonyítsd be, hogy van/nincs Isten!" című vitát kelteni...

(azon túl, hogy nem ártana nagy kezdőbetűvel írni a nevet attól függetlenül, hogy nem hiszel benne)

Viszont én sem látnám értelmét külön "tudománykritika" témakörnek. Ha ugyanis egy tudományos nézetet meg szeretnél cáfolni (amint az kb. havonta megtörténik a Darwin-féle törzsfejlődéssel), akkor azt ki tudod írni a Tudományok témakörbe. Ha viszont az egyház állításait szeretnéd cáfolni, az nem biztos, hogy a "Vallás" témakörben elfér, ahol vallási szokásokról is értekezhetnek.

2009. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem tudománykritika kell, hanem inkább ateizmuskritika, vagy valami ilyesmi. A tudomány kritikájára valóban ott a tudomány rovat. De itt most szerintem elsősorban filozófiai eszmecseréről (jaj, de szép is lenne) volna szó. az ateizmust vagy a materializmus is legalább annyi helyen kérdőjeles, mint a vallás.
2009. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
jó kérdés, valójában a darwini elmélet is csak elmélet, és az is marad mindaddig, amíg élettelen anyagokból nem tudnak élő, önmagát szaporítani képes dolgokat. vagyis örökké. tény, hogy attól még, hogy nem láttam ybl miklóst, elfogadom, hogy ő "teremtette" az országházat. minden háznak van építője, de aki mindent megalkotott? Isten az.
2010. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A tudósokat is le lehet fizetni és már többször meg is tették ezt. Ott is emberek dolgoznak. Megfordulnak olyan emberek, akiknek fontos a pénz, a hírnév és képesek hazudni is.
2010. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!