Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak az ateisták...

Miért nem tudnak az ateisták és a vallásosak együtt élni? Miért kell folyton ócsárolni egymást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy mindkét oldalon vannak kötekedős emberkék,de miért ezek alapján kell ítélkezni?Én nem mondhatom magam valami vallásos személynek,de hiszek egy felsőbb erőben,és nem ítélek el mást,ha különbözik a véleménye.Ha Jehova tanúi kopogtatnak,elbújok az ágyam alatt,ha egy ateista feleslegesen bunkóskodik másokkal,rászólok.De ettől még nem utálok minden ateistát,vagy vallásos embert.Tudom hogy vannak tehetségtelen énekesek,de azt is hogy rengeteg a csodás előadó.Szerintem így kéne gondolkodni(tudom hogy ez csak az én álláspontom)

Mindennek megvan a jó és rossz oldala.A vallásos embereknek azt kéne megtanulniuk hogy nem akar mindenki egy ilyen közösséghez tartozni,és nem fog mindenki ugyan abban az istenben hinni mint ők,mert szabad emberek,és a saját döntéseik alapján akarják formálni az életüket,nem úgy hogy egy több száz éves könyv "ódivatú" tanításai diktálja minden tettüket.Nem akarnak irányítva lenni,nem bárányok és nem kell nekik pásztor.

A biblia rengeteg olyan dolgot állít ami manapság nem állja meg a helyét,de őszintén szólva,főként az emberekkel van a baj.A biblia azt mondta,ne szeress úgy férfit ahogy nőt szeretsz,és egy csapásra rengeteg meleg ellenes vallási tüntetésről hallasz.De a biblia azt is mondta,hogy azt a nőt,aki házasság előtt pajzánkodik,égessék el...nos,én nem

hallottam ezzel kapcsolatos hírekről,nem született erre semmilyen enyhített törvény,talán csak rossz a fülem/szemem.Nem kell a bibliát szóról szóra szó szerint venni.Ezért is mondtam,hogy ódivatú.Olyan tanításokat is tartalmaz,amiket kifejezetten TILOS lenne tanítani a mai időkben,és egyetértek ezzel.


Az ateistáknak pedig azt,hogy úgy ahogy a vallásosoknak nincs joga rájuk kényszeríteni a vallást,úgy nekik sincs arra hogy ócsárolják az ő hitüket.Ez számukra az irányadó,az életük,tanulnak belőle és törődnek vele,de csak azért mert ti úgy gondoljátok hogy egy csodákkal teli világnézet helytelen,még nem ad okot arra hogy ezt a hitet összezúzzátok.Hatalmas kultúrák épülnek vallásra,csodálatos dolgok születtek a hit inspirációjának hála,és ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.Ha a vallásokat ócsárolod,a gondolkodás magját is ócsárolod.Miért?Az ősember se csapott a homlokára hogy E=MC2.Azt gondolta hogy egy asszony formájú kő olyan hatalommal bír ami megáldhatja a termését,vagy elősegítheti a szaporodást.A miértek,hogyanok,nem az atomfizikával kezdődtek.


A következő egy kifejezetten sajátos nézet:egy isten nélküli világ semmivel sem lenne jobb.Az ember más módot találna arra hogy ölje a másikat,ugyan olyan ostobát mint amik manapság vannak,és valószínűleg szinte ugyan ilyeneket.Gondoljatok csak bele:Különböző irányzatok az ateizmusban,vajon van-e valami felsőbb erő és ki áll ennek ellen,melyik a felsőbbrendű,fizika vagy kémia,kinek van nagyobb IQ-ja,és így tovább!Őszintén szólva,abban sem vagyok biztos hogy lenne egyáltalán földgolyó,hiszen eddigre már vagy a 6. atomháborún lennénk túl,mivel már 600 évvel ezelőtt felfedezték volna az atombombát.

Biztos vagyok benne,hogy semmivel nem lenne békésebb a világ,hiszen nem számít milyen irányzat uralkodik el,mindig lesznek olyanok akik ellenállnak neki...Newton 3. törvénye...


Várom a gondolatokat,érdekel hogy mit gondoltok ezekről.


2013. márc. 30. 23:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az embert egy egyszerű vitával el lehet téríteni a meggyozodesetol, akkor nincs saját véleménye. "

Te ezek szerint az az igaz b@rom vagy, aki teljes mértékben figyelmen kívül hagyja egy vita során az elhangzó érveket, és azok mérlegelése nélkül ragaszkodik kezdeti véleményéhez. Gratulálok! Magyarországnak sok ilyen felvilágosult gondokodóra van szüksége! Keep doing it man! :-D


"Zaklato a viselkedésük, s ez már viszont a személyes tolakodas kategória. Nincs helyük az auramban."

Tehát neked aurád is van.... nocsak. :-D Látom a tudomány szelleme vezérel utadon.

2013. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogyan elemzel egy verset, 11-es, ha számodra egy szó kizárólag egyetlen dologra utalhat.
2013. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Azért kíváncsi lennék, hogyan elemzel egy verset, 11-es, ha számodra egy szó kizárólag egyetlen dologra utalhat."

1) A verselemzés egy baromság neked ezt még nem mondták? Középsuliba jársz vagy még áltisóba? :-D

2) Feltételezésed, miszerint szerintem egy szó kizárólag egy dologra utal, nem túlzottan logikus. Igen komoly problémáid lehetnek tudományos elméletek, és azok következményeinek végiggondolásával. Gondolom nem te vagy az osztály 'agya'. :-D

2013. ápr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13:


1: Nem, nem mondták. Igazi muveszlelek vagy.

2:"Tehát neked aurád is van.... nocsak. :-D Látom a tudomány szelleme vezérel utadon."

Pedig ezen kijelentesed igencsak ezt bizonyítja.

Na meg, hogy osztályban gondolkozol.

2013. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De talán bizonyitsd be magvas gondolataidat hozzaszolasaid tomkelegevel. Ja, h még azt sem lehet, mert még egy nicknév sem fémjelzi, h te lettél volna bármelyik kérdés bölcs hozzaszoloja. Nos, még írj valamit, h tied legyen az utolsó szó, mert nem birod ki, de választ már ne várj!
2013. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!